Nitra byla úspěšnější i v odvetě, Poruba tak končí před branami finále

19.11.2019, David Kubatík

N I T R A – Hráči týmu HC RT TORAX Poruba 2011 odjeli bojovat v rámci odvety semifinále Visegrádského poháru na led slovenských extraligistů z Nitry s dvoubrankovou ztrátou ze zápasu prvního. Tu se jim ale dohnat nepodařilo, a tak se semifinále stalo jejich konečnou stanicí. V zápase padl jediný gól, který v šestadvacáté minutě vstřelil po krásné individuální akci Jakub Minárik.

Visegrádský pohár - VS2 út 19.11.18:00
HK Nitra
1:0(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Minárik (Štefanka, Versteeg). Rozhodčí: D. Konc st., Stano – D. Konc ml., J. Konc. Vyloučení: 4:2 + Hudeček a Ďurač (oba POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1147. Střely na branku: 35:39. Průběh utkání: 1:0.
HK Nitra: Kompas – Mezei, Morrison, Olsen, Sloboda, Rácz, Versteeg, Štefanka, Kováč – Blackwater, Kerbashian, Scheidl – Čaládi, Kollár, Koyš – Fominykh, Minárik, Tábi – Hvizdoš, Šimun, Hrušík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Šendera, Dluhoš, Urbanec, Dundáček, Pastor, Rudl – Brodek, Hudeček, Gřeš – Ollender, Ďurač, Obdržálek – Nejezchleb, Jáchym, Špaček.

Hned v úvodních minutách první třetiny si Porubští vyzkoušeli hru v přesilovce, kterou ale využít nedokázali. Další pokus o otevření skóre měl v desáté minutě Tomáš Gřeš, jenž se řítil osamocen na Kompase. I tato příležitost ovšem zůstala nevyužita. Hned vzápětí mohli domácí trestat, když se na Kůdelu rozjel Koyš. Ten však napodobil Gřeše a také nezakončil přesně. V další velké šanci zápasu byl porubský Nejezchleb, ale ani on nedokázal z dobré pozice skórovat. Následně mohlo být zle znovu na straně druhé. Po zakopnutí Dundáčka se na porubského gólmana rozjel Andrej Kollár. Z tohoto souboje ale znovu vyšel jako vítěz Hynek Kůdela. Do konce úvodní periody ještě domácí celek neproměnil pár dalších dobrých situací, a tak se po zaznění úvodní sirény oba týmy rozloučily za bezgólového stavu, který samozřejmě více vyhovoval Nitře.

Uběhlo pět minut a čtyři vteřiny z druhé části a diváci si mohli poprvé v zápase zakřičet “GÓL!“. Po Štefankově asistenci se dostal k puku Jakub Minárik, nasadil kličku jak dvojici obránců, tak i gólmanu Kůdelovi a chladnokrevně zakončil do odkryté branky – 1:0. Ve třicáté minutě mohlo být srovnáno. Jáchym přihrál Špačkovi do mezikruží, ten ale přestřelil. Následně si oba týmy vyzkoušely hru v přesilovce, ale skóre se měnit nemuselo. Před druhou sirénou ještě Hudeček reklamoval neodpískaný zákrok na Gřeše a od rozhodčích si za to vykoledoval desetiminutový osobní trest. Další gól již v prostřední části nepadl, a tak po druhé třetině svítil na kostce Nitra arény průběžný výsledek 1:0. Ten už hrál domácím plně do karet, jelikož průběžný výsledek dvojzápasu byl v té době již 5:2.

Třetí část se už potom nesla v klidnějším duchu. Nitřané věděli, že mají vysoký náskok a snažili se tak hlavně o udržení svého vedení. A to se jim dařilo. Porubští sice chtěli s výsledkem ještě něco udělat, ale už jim také, mimo jiné kvůli náročnému programu posledních dní, docházely síly. A čím více čas plynul, tím více bylo také jisté, že se už výsledek nějak výrazně nezmění. A nakonec se nezměnil vůbec. A tak zazněla třetí třetina, která už mohla odstartovat domácí oslavy naplno.

I přes vypadnutí ale nemusí výběr Miloše Holaně a Marka Pavlačky smutnit. V celém průběhu turnaje zanechal poměrně dobrý dojem. Navíc se teď mohou porubští hráči v klidu připravovat na finiš základní části Chance Ligy, která pro ně pokračuje již tento čtvrtek na ledě deváté Dukly Jihlava. Na domácím ledě se pak porubští borci představí v sobotu, kdy do RT TORAX ARENY přijede lídr z Českých Budějovic.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): V krátkém sledu další náročný zápas s kvalitním mužstvem… Ale kluci mě mile překvapili, protože jsme byli jasně lepší. Naše věčně slabá stránka je proměňování šancí. Dvě třetiny jsme na tom byli lépe, měli jsme minimálně deset tutových, očividných šancí a nedali jsme gól. Takže nemůže pomýšlet na lepší výsledek. Hráči, kteří dostali šanci, mile překvapili. A to i ti, kteří nenastupují pravidelně. Gólman zachytal dobře, takže opravdu škoda těch šancí, od toho se to všechno odvíjelo. Přijeli jsme na tři pětky, potom z toho vypadli ještě dva hráči – nebylo to jednoduché. Kluci si hrábli. Ale mělo to pohyb, hokej se mi líbil. Myslím, že odcházíme se vztyčenou hlavou.