Mladší dorostenci v přípravném utkání s Opavou nadělovali, Pawlas si udržel čisté konto

09.08.2016, Soňa Molatová

Po turnaji v Havířově se mladší dorostenci dočkali přípravného zápasu na domácím ledě. Soupeřem jim byl nedaleký tým z Opavy, kterému se nepovedlo poslat puk do domácí kasy ani jednou a porubský gólman Filip Pawlas se tak může pyšnit nulou. Porubští naopak nasázeli svému protivníkovi pět gólů.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. út 9.8.10:45
Hokejový klub Opava
5:0(2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Kotásek (Machů), 15. Bořuta (Šimek, Husák), 33. Kotásek (Bořuta), 54. Šimek (Machů), 58. Bochnak (Bořuta, Husák). Rozhodčí: Mikula – Kořistka, Moravec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 5:0.
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Calabek, Bořuta, Bochnak, Kotásek, Machů, Husák, Krátký, Šimek, Stodulka, Häring, Fabianczyk, Hranický, Becher, Fojtík, Gebauer, Barčák
Hokejový klub Opava: Haas (30. Pachula) – Zouhar, Fědor, Lhotský, Tojbu, Brada, Černý, Římský, Horný, Poledna, Buršík

Na první gól si domácí museli počkat až do 10. minuty, kdy se povedlo skórovat Alexi Kotáskovi. O chvíli později pokořil Haase Richard Bořuta ránou nad rameno. Chvíli po začátku druhé třetiny se domácím nabízela přesilovka pět na tři, kterou ale Porubští nedokázali využít. Přesně v polovině druhé periody vyměnili hosté brankáře a Haase vystřídal Pachula, kterého ale o tři minuty později pokořil opět Alex Kotásek střelou k levé tyči. V 53. minutě se hosté po faulu Vojtěcha Černého ocitli na hřišti pouze ve čtyřech, čehož pro svou akci využil Ondřej Šimek . Ten svou přesnou střelou do brány zajistil domácím náskok čtyř gólů. Dvě minuty před koncem utkání pak pátý hřebíček do rakve hostům zatloukl Viktor Bochnak a podtrhl tak vítězství domácího týmu.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Myslím, že jsme sehráli dobrou první třetinu, kluci byli v pohybu a dali si říct. Ve druhé třetině mi vadilo, že jsme přestali hrát. Nestříleli jsme, měli jsme sice optickou převahu, ale každá ta lajna měla být víc aktivní do střely, což jsem tam postrádal. Dali jsme tam jen jednu branku, což na tu převahu bylo málo. V poslední třetině ta převaha zase byla vidět. Pět gólů v mladším dorostu je ale podle mě velice slušné.

Ladislav Imlauf (Hokejový klub Opava): Zápas hodnotím tak, že jsme přijeli s mladýma klukama, kteří v téhle soutěži nejsou vyhraní. Navíc jsme týden na ledě, takže bych k tomu žádné další komentáře neměl.