Městské derby výhru nepřineslo, dorostenci těsně padli s Vítkovicemi 1:3

14.10.2021, Patrik Rošič

Deváté kolo Extraligy dorostu přineslo ve východní skupině městské derby. Porubští hráči zajížděli na led Vítkovic a čekala se tuhá bitva o body. To také byla. S radostnějším koncem však pro domácí hokejisty. Porubští sice ještě bojovali, aby s výsledkem něco udělali, nakonec ale další tížená branka nepřišla a Poruba tak padla 1:3. Je nutno zmínit, že na toto utkání přišlo až 156 diváků, což je na poměry dorosteneckého hokeje parádní číslo.

Extraliga dorostu - 9.kolo čt 14.10.16:00
HC Vítkovice Ridera
3:1(0:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Tobola (Štiak, Fibigr), 33. Krčmarský (Chlán, Lazár), 35. Glas (Milata, Tobola) – 20. Konečný (Wendelín, Glos). Rozhodčí: Šutara – Klimek, Veselý. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 156. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Vítkovice Ridera: Smolka – Falhar, Fibigr, Chaloupka, Man, Lazár, Činčala – Glas, Krčmarský, Fojtík, Milata, Matějka, Tobola, Saxa, Vítek, Štiak, Chlán, Lerch
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Veselý, Moravec, Murín, Szcześniak, Šrubař, Kalužík, Vehovský

Na úvodní branku utkání se muselo čekat až na závěr první dvacetiminutovky. Střelecký účet zápasu otevřel dvacet sedm vteřin před koncem první části porubský Dominik Konečný. To však už ale bohužel pro dorostence Poruby bylo vše. Další góly už padaly pouze z hokejek domácích Vítkovic. Nejprve ve 33. minutě vyrovnal Tomáš Tobola, aby za pár vteřin v téže minutě otočil stav střetnutí Ondřej Krčmarský. O pár okamžiku později padl poslední gól zápasu. Na 3:1 upravil Sebastian Glas a domácí Vítkovice už hostující Porubu do ničeho nepustili.