Měli střeleckou převahu, přesto dorostenci z Lapače body nebrali

23.10.2021, Gabriela Juříková

Dvanácté kolo Extraligy dorostu zavedlo Porubu do Vsetína. Úvodní třetina byla jedna velká přestřelka končící nerozhodným stavem. V druhém dějství se čekalo na gól až do konce třetiny, kdy vedení strhl na svou stranu RT TORAX. Ve třetím dějství stačila domácím půldruhá minuta na otočení skóre a to výrazným způsobem. Na rozdíl jediné trefy posléze snížil v přesilovce druhým gólem utkání David Moravec. Dorostenci Poruby byli střelecky výrazně lepší, přesto odjíždí z Lapače bez bodů.

Extraliga dorostu - 12.kolo so 23.10.12:00
VHK ROBE Vsetín
5:4(2:2, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Frolo (Raušer), 7. Zedek (Rigo), 45. Frolo, 45. Koláček (Šedlbauer, Juráň), 46. Vaněk (Kovář, Šedlbauer) – 5. Vehovský (Michalčík, Moravec), 17. Moravec (Stasiuk, Vehovský), 39. Sabol (Stasiuk, Šrubař), 52. Moravec (Vehovský, Kalužík) Rozhodčí: Novotná – Lukš, Peluha. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:1, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4.
VHK ROBE Vsetín: M. Konečný – Stodůlka, Zedek, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Rigo, Koláček, Juráň, Vaněk, Kovář, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal, Raušer.
HC RT TORAX Poruba: Chylík (46. Mareček) – Janeček, Jeřábek, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – M. Vehovský, Moravec, T. Kalužík – Wendelín, Šrubař, D. Konečný – Szceśniak, P. Sobol, Stasiuk – Murin

Jedna velká přestřelka a taky více než dost vyloučení na straně domácích, tak by se dala shrnout první dvacetiminutovka na Lapači. Do vedení šli domácí už ve třetí minutě. Po přesilovce si nechali Porubané ujet hráče do přečíslení a Jakub Frolo otevřel střeleckou listinu. V páté minutě ovšem zaúřadoval v další početní výhodě Maxim Vehovský s jmenovcem v obraně Michalčíkem pro kterého to je první asistence. I Vsetín využil přesilovku a tak byl v sedmé minutě stav 2:1 díky Jakubu Zedkovi střelou mezi betony. Další dosažení gólů se slavilo po deseti minutách. Vyrovnání zařídil David Moravec. RT TORAX hýřil aktivitou a sklidil za to odměnu.

Po přestávce se dlouho čekalo na gólový příděl. Spíš se bojovalo na mantinelech a před brankáři. Šance si oba týmy vytvářely celkem pravidelně, ovšem když přišla po jednom tvrdém střetu u mantinelu početní výhoda, byla to pro Porubany velká šance poprvé v utkání vyhrávat. Za dvě minuty se to sice nepodařilo, ale při držení tlaku do brány překonal Martina Konečného Petr Sobol.
Po druhé změně stran měla hra velké tempo. Střely likvidoval jak Chylík, tak jeho protějšek Konečný. Pak se týmům nedařilo přecházet střední pásmo, a když už se to Vsetínu povedlo, byly z toho hned tři góly v řadě. Nejdříve se prosadil v začínající páté minutě třetí třetiny Jakub Frolo, aby po dvaceti vteřinách následovala vedoucí trefa Adama Koláčka a přesně za minutu lovil Chylík puk po střele Ondřeje Vaňka. Po oddechovém čase se porubští gólmani prostřídali. V druhé polovině třetiny dostali hosté přesilovku a tu plně využili. Tlak do brankoviště a způsobený zmatek, kdy se kotouč schovával, doklepl za brankovou čáru David Moravec. Závěr třetiny odehrál RT TORAX v početní výhodě a bez brankáře, srovnat stav se hráčům ovšem nepodařilo.