Marek Slíž v brance čaroval a pomohl tak juniorům k tříbodovému zisku

31.10.2021, Patrik Rošič

Junioři Poruby ve 14. kole Ligy juniorů přivítali na svém ledě Havlíčkův Brod. Nervy drásající zápas plný vyloučení měl ale pro domácí hokejisty sladší tečku. O výsledku rozhodla už první třetina, ve které se Porubští prosadili v přesilovce i v oslabení. Závěr utkání naopak patřil Marku Slížovi. Ten dokázal vychytat pětiminutovou přesilovku a nese tak velkou zásluhu na tříbodovém zisku, když za svá záda pustil pouze jedinou střelu ze čtyřiceti čtyř. Dokonce se maskovaný muž zapsal jako asistent u druhé branky domácích.

Liga juniorů - 14.kolo ne 31.10.13:30
BK Havlíčkův Brod
2:1(2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Žák (Urbančík, Barčák), 12. Plevka (Slíž) – 18. Janko (Hrdlička, Kutlvašr). Rozhodčí: Novotná – Mikšík, Piskoř. Vyloučení: 6:6, navíc Lysoněk (POR) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 22:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Macias, Mrozek, Černý, Dinmukhammed, Hlaváč, Fišara – Urbančík, Mikula, Plevka, Chovanec, Barčák, Koudelný, Siekierka, Žák, Halata, Kolat, Lysoněk
BK Havlíčkův Brod: Havlík – Besmák, Kuchta, Hrbek, Kutlvašr, Pártl, Holenda, Hrdlička, Straka, Dymák, Krejčí, Fiala, Kravec, Mlejnek, Janko, Prášek

První třetina byla z celého zápasu nejzajímavější. Porubští si totiž v úvodu zahráli přesilovku, kterou i využili. Skóre utkání otevřel v 9. minutě Lukáš Žák. Následně si početní převahu vyzkoušeli i hosté. Paradoxně však šli ale do dvoubrankového vedení domácí. Gól při vlastním oslabení vstřelil Jakub Plevka. Poslední úspěšný střelecký zápis přišel v čase 17:49. Na dostřel jediného gólu snížil Michal Janko.

Do konce zápasu přišla samá vyloučení, ale ani jeden tým už žádnou branku nepřidal. V první části hry se ještě udál děsivý moment. Jeden z hostů vyslal tvrdou střelu, která zasáhla Jonáše Barčáka do hlavy. Naštěstí domácí útočník s menším pohmožděním utkání dohrál. Porubští junioři tak vyhráli další střetnutí za tři body a posunuli se v tabulce před Vsetín. Další a čtvrtý domácí zápas v řadě odehraje Poruba v pátek 5. listopadu od 17:00 proti přerovským Zubrům.