Konečně! Poruba nedala Technice ani bod a Tihlář se těší z třetí nuly

29.01.2014, Gabriela Juříková

Zápas byl plný očekávání, kdo ze soupeřů prolomí smolný vstup do roku 2014. Technika měla doposud kolísavé výsledky a Poruba čekala na vítězství za plný počet bodů šest kol. Do poloviny první třetiny bylo utkání, dá se říct vyrovnané. V úplně první přesilovce zápasu otevřel gólový účet Luděk Krayzel, a když po pěti minutách nabil Petru Seidlerovi, vedli domácí již 2:0. Po první změně stran se brzy trefil po parádním úniku Rostislav Vaněk a Poruba si tříbrankové vedení pak pohlídala až do samého závěru utkání. Technika nevyužila dvě přesilovky pěti proti třem a ani v klasických početních výhodách nenašla na RT TORAX recept. Tihlář si tak připsal třetí nulu a se spoluhráči mohl slavit zaslouženou výhru.

2. liga - skupina Východ - 37.kolo st 29.1.18:00
Technika Hockey Brno
3:0(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Krayzel (Šindelář, Sedlář), 15. Seidler (Krayzel), 24. Vaněk (Prokop, Kilnar). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Průběh utkání: 3:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop – Vaněk, Sedlář, Krayzel, Kilnar, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka.
Technika Hockey Brno: Novák – Habrovec, Bělohlávek, Dittrich, Havíř, Zapletal, Štindl, Maršálek, Odehnal – Hnilička, Česnek, Jurča, Čtvrtníček, Zábranský, Kozák, Benýšek, Látal, Bustin, Boček, Pargač.

Prvních deset minut utkání bylo vyrovnaných. Šance se střídaly na obou stranách. Tihlář čelil pokusům Jurči, Štindla, Česneka a Kozáka. Jeho protějšek Josef Novák měl s přibývajícím časem víc a víc práce. Prvním porubským střelcem byl Vrána, pak pokoušeli štěstí Kilnar, Chaloupka a Buček. Rozhodčí Šutara poprvé vylučoval v deváté minutě a domácí si zahráli přesilovku. Neuplynula ani půl minuta, když Luděk Krayzel proměnil Šindelářovu přihrávku v úvodní branku zápasu. Skoro z brankové čáry zvedl puk nad Novákovo rameno.

Individuálně se hodlal prosadit Peter Bustin, jenže porubská obrana byla nepropustná. Jurča po vyhraném buly před Tihlářem vypálil jen do výstroje a Poruba okamžitě otočila hru a usídlila se v pásmu Brna. Vránovu střelu mohl dorazit Kilnar, ale nebyl včas u druhé tyče. Pak si otevřelo před Novákem kolotoč trio Buček – Chaloupka – Pavlačka, jenže obrana hostí tuto atrakci brzy zastavila. Co se nepovedlo třetí formaci, dokázala první. Krayzel vybídl ke skórování Petra Seidlera, který si na levém křídle udělal krokem vpřed prostor a trefil se nad Novákovo rameno.

Technika měla několik šancí ke snížení. Látal kombinoval s Jurčinou, pak Česnek vybídl Bočka a Tihláře nepřekonal ani Benýšek. V závěru první třetiny mělo Brno přesilovku pět na tři, při které měli šanci Štindl a Látal. Ještě po přestávce dohrávali osmnáct vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale stačil vystřelit jen Jurča. Do tříbrankového vedení šla Poruba ve čtvrté minutě druhého dějství, když po levém křídle ujel Rostislav Vaněk a zavěsil pod horní tyč Novákovy brány – 3:0.

V polovině utkání dostala Technika druhou přesilovku pěti proti třem, sice podstatně kratší, ale v hokeji je i sedmadvacet sekund spousta času. Zapletal se Štindlem rozdávali pasy od modré čáry, ale byť před Tihlářem clonil Jan Boček, snížit se hostům nepodařilo. Ve druhé třetině se hrálo jen pár minut v plném počtu. Rozhodčí rozdávali jeden trest za druhým, ale branky se diváci nedočkali. Ve třetí dvacetiminutovce bylo z hostů cítit, že chtějí s výsledkem zahýbat, jenže proti nim stála dobře postavená obranná hráz a v bráně jistý Radek Tihlář.

Hrálo se převážně ve středním pásmu nebo hráči předváděli sprinty od brány k bráně, aby zkrotili poskakující kotouč. Hostům ubíhal čas rychle a přestože se Pargač, Zapletal, Zábranský či Štindl s Česnekem snažili najít recept na Tihláře, nakonec si domácí gólman připsal do statistik třetí nulu v sezoně. A jelikož i Novák nepustil další porubské šance do své sítě, vyhrál RT TORAX nad Technikou 3:0 a po dlouhých šesti zápasech se mohl radovat z tříbodové výhry. Další zápas odehrají svěřenci trenéra Tomáše Sršně v sobotu 1. února na ledě Orlové.

Ostatní výsledky 37. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava 2:5
HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 5:7
HC ZUBR Přerov – HC Lvi Břeclav 5:2
SHK Hodonín – VHK Vsetín 2:5

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Od začátku jsme k zápasu přistoupili zodpovědně, šli jsme na branku, měli jsme převahu a po celý zápas jsme byli lepší. Získali jsme zaslouženě tři body, soupeře jsme k ničemu nepustili, dali jsme góly, dozadu bez chyby, takže po dlouhé době spokojenost. Co říkám na přeskupení pětek? Kluci dostali takový malý impuls do dravosti a do útočné fáze. Nikde však není řečeno, že tak budou hrát, určitě to pomohlo k vítězství.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): Nemůžeme být spokojeni, byl to špatný až odevzdaný výkon. Rozhodly přesilovky a naše nevyužité šance ve dvojnásobných přesilovkách. Soupeř si vytvořil náskok a zbytek utkání v pohodě kontroloval.