Juniorka zametla s Hodonínem, Bukowski nasázel tři góly během deseti minut

10.02.2019, René Chyla

Po skalpu Brna přivítali porubští junioři na svém ledě druhý celek z jihu Moravy. Hodonín byl v první třetině ještě v autobuse a jen díky gólmanovi Michalu Martinčíkovi držel po sedmnáct minut nerozhodný stav. Pak ale přinesl tlak ovoce a HC RT TORAX odskočil ještě do pauzy do vedení 3:0 při střelecké převaze 27:2! Druhá třetina byla sice vlažnější, v té poslední ale Porubští znovu nedali Drtičům žádnou šanci a doma je zostudili výsledkem 9:1. Jakub Bukowski se blýskl pěti body a tři branky vměstnal dokonce do desíti minut a sedmnácti vteřin. Kapitánskou pásku převzal Daniel Zajíc, který nakonec nahrával na tři branky, stejný počin zaznamenal také Jan Žídek.

Regionální liga juniorů - 21.kolo ne 10.2.13:30
SHKm Hodonín
9:1(3:0, 2:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 17. Topolanský (Stodůlka, Anlauf), 19. Bukowski (Žídek), 20. Anlauf (Stodůlka), 29. Vavřík, 38. Brodek (Häring, Zajíc), 44. Bukowski (Žídek, Husák), 54. Bukowski (Zajíc, Barčák), 54. Bukowski (Barčák, Zajíc), 60. Barčák (Žídek, Bukowski) – 35. Chalupa (Svoboda, Běhal). Rozhodčí: Fiala – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 56:17 (27:2, 9:10, 20:5). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1.
HC RT TORAX Poruba: Šindelka – Pitucha, Husák; Topolanský, Zajíc; Krátký, Havlík – Barčák, Bukowski, Žídek – Häring, Vavřík, Brodek – Anlauf, Stodůlka, Benka-Rybár
SHKm Hodonín: Martinčík – Skřivánek, Gryc, Matuškovič, Weber, Kmoníček, Svoboda, Kotásek, Toman, Šenk, Běhal, Fuga, Chalupa, Zajíček

Jakub Bukowski (POR) (4+1)
Jan Žídek (POR) (0+3)
Daniel Zajíc (POR) (0+3)

Poruba drtila Drtiče, Topolanský po zásluze otevřel skóre

Porubská juniorka povzbuzená vítězstvím na ledě vedoucího brněnského Warrioru na další jihomoravský celek vletěla po hlavě a prvních třináct minut si Hodonín prakticky ani neškrtnul a nevyprodukoval na Martina Šindelku jedinou střelu. V patnácté minutě byla blízko vedoucí brance Brodkova lajna, na konci kombinace stál sám před brankou Daniel Häring, v rozhodující chvíli ale přestřelil. Michal Martinčík v hodonínské brance exceloval a o minutu později zastavil zase Jonáše Barčáka, který pálil z prostoru mezi kruhy. V sedmnácté minutě to už ale vyšlo, střelecky aktivní bek Lukáš Topolanský se prosadil od modré pod lapačku ze své šesté střely na branku během sedmnácti minut – 1:0.

Bukowski pod víko nedal šanci, Anlauf přišel k brance jako slepý k houslím

V devatenácté minutě vytáhnul Michal Martinčík další výtečný zákrok, když opět zastavil Daniela Häringa, který z metru trefil před prázdnou klecí jen vymrštěnou gólmanovu lapačku. Na druhý gól se ale dlouho čekat nemuselo, protože v čase 18:58 si Jakub Bukowski najel na hranici kruhu a nekompromisně uklidil pod víko – 2:0. Šest sekund a další gól v hodonínské síti. Dosud výborně chytajícímu brankáři propadlo nahození Jana Anlaufa ke vzdálenější tyči – 3:0. Náskok ale mohl být daleko výraznější, Porubští rozdrtili soupeře během dvaceti minut na střely 27:2.

Vavřík pokračoval v exhibici, Zajíček v oslabení nedal

Druhá třetina už byla vlažnější. Ostravané se nikam nehnali a čekali na šanci, která přišla ve 29. minutě. Michael Vavřík si najel mezi kruhy a střelou pod lapačku poslal domácí do čtyřbrankového vedení – 4:0. Na ledě se začalo přiostřovat, což málem po dalším vyloučení hodonínského hráče vyústilo k předčasnému odchodu hostů do kabin. V oslabení se ale málem paradoxně prosadil Richard Zajíček, který vystihl porubskou kombinaci a pelášil sám na Martina Šindelku, kterého trefil hodonínský útočník do hrudi.

Žídek sestřelil Martinčíka, Husák naložil Zajíčkovi

Větší emoce vygradovaly ve 35. minutě, v níž se Jan Žídek hnal do šance. Před vyjetým brankářem ale upadl, Michala Martinčíka sestřelil a v rohu kluziště byla do vteřiny k vidění bitka Tomáše Husáka s Richardem Zajíčkem, kterou vyhrál nakonec brzy porubský bek. Drtičům se dostala přesilovka pět na tři, kterou Jihomoravané využili už po dvanácti vteřinách. Matěj Chalupa napřáhl na levém kruhu a porubského brankáře propálil mezi betony – 4:1. Poslední slovo měli ve druhé třetině ale opět domácí, jelikož Jiří Brodek trefil další víko a bylo prakticky hotovo – 5:1.

Brodek trefil jen tyč, pak přišla Bukowského lavina

Ostravští borci pokračovali ve své hře také v poslední třetině. Dvě minuty po zahájení třetiny zkusil štěstí z ostrého úhlu Jiří Brodek, jeho rána ale skončila jen na tyči. Za dvě minuty začal galavečer Jakuba Bukowského. Ten se ve 44. minutě trefil nad brankářovo rameno a navýšil porubské vedení – 6:1. Šance ale byly také na druhé straně, jelikož do dalšího samostatného úniku se prorval Kryštof Kotásek, opět ale vynikl Martin Šindelka. Porubský tlak gradoval šest minut před koncem, kdy se porubskému forvardovi podařilo skórovat dokonce v rozmezí 47 sekund dvakrát.

Bukowski zářil, tři body zapsal také štírek Barčák

Nejprve opět zvolil Jakub Bukowski jistotu a trefou nad rameno se radoval z hattricku – 7:1. Neuběhla ani minuta a Jakuba Bukowského byl znovu plný led. Tentokrát ovšem porubský snajpr volil naznačení a střelu mezi betony a i tentokrát porubská osmička slavila – 8:1. Drtiči se už viděli v autobuse, za což zaplatili devátou brankou. Po ukázkové kombinaci Žídkovy formace byl před poloprázdnou branku Jonáš Barčák, který v čase 59:58 ukončil hodonínské trápení – 9:1.

Ostatní zápasy 21. kola

Valašské Meziříčívs.Kroměřížhraje se 10.2. 11:30
Český Těšínvs.Brno0:8
Opavavs.Šumperkhraje se 10.2. 17:45

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): Měli jsme do zápasu velmi slušný vstup, Hodonín jsme zamkli ve třetině, kluci bruslili a byla vidět střelba, takže to bylo přesně podle našich představ. Ke konci se nám podařily dát i branky, takže jsme byli spokojeni. Druhá třetina už byla horší, všechno nám trvalo, dávali jsme si nepřesné nahrávky a hodně nás podržel v této fázi zápasu brankář, kterému vděčíme za to, že jsme dostali jen jeden gól. Pátým gólem jsme se ale uklidnili a poslední třetina už byla opět v naší režii, podařily se nám dát hezké branky a myslím, že po zásluze bereme tři body.

Karel Buřič (SHKm Hodonín): odmítl komentář.