Juniorka na závěr přejela Frýdek-Místek a slaví na turnaji v Šumperku zlato!

25.08.2018, René Chyla

Junioři HC RT TORAX slaví. Na turnaji v Šumperku nepoznali ve třech utkáních přemožitele a po výhrách 4:0 nad Valašským Meziříčím, 3:1 nad Šumperkem a 5:1 nad Frýdkem-Místkem slaví celkové prvenství. Klíčová byla výhradně výhra nad pořádajícím celkem ze Šumperka, kterému zlomily vaz branky Filipa Kročka, Michala Morávka a Jiřího Brodka.

Přípravné zápasy juniorů - Turnaj so 25.8.15:30
HC Frýdek-Místek
1:5(hráno 2x25 min. čistého času)
Branky a nahrávky Poruby: 6. Pavlík (Anlauf), 20. Vavřík (Brodek, Bořuta), 21. Barčák, 29. Bořuta (Krátký), 46. Vavřík (Bořuta, Brodek). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 18. Střely na branku: 17:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5.
HC Frýdek-Místek: sestava neznámá
HC RT TORAX Poruba: Calábek – Pitucha, Krátký; Husák, Kroček; Zajíc, Becher; Topolanský, Sztefek – Bořuta, Vavřík, Brodek – Anlauf, Byčkov, Morávek – Poláčik, Barčák, Pavlík

Richard Bořuta (POR) (1+2)
Michael Vavřík (POR) (2+0)
Jonáš Barčák (POR) (1+0)

Junioři rozhodli už v první části zápasu

Porubská juniorka mohla v posledním zápase definitivně potvrdit celkovém prvenství na šumperském turnaji. Základ k úspěchu položil už v šesté minutě Šimon Pavlík, který zužitkoval přesný pas Jana Anlaufa a prostřelil frýdeckomísteckého brankáře – 0:1. Porubští měli mírně navrch, svou převahu ale dokázali přetavit v další branku až ve dvacáté minutě, kdy se po kombinaci první pětky prosadil Michael Vavřík – 0:2. To však stále nebylo vše, hned další minutu Frýdek-Místek chyboval, což dokázal i s úroky potrestat Jonáš Barčák – 0:3.

Drama se nekonalo, Poruba vyhrála i třetí zápas a obsadila první místo

Frýdek-Místek udeřil hned po přestávce, kdy soupeři vyšla přesilová hra, čímž snížil na 1:3 a zadělal na menší drama. To však rozcupoval o tři minuty později Richard Bořuta, který ve spolupráci s Jiřím Brodkem a Michaelem Vavříkem navýšil porubské vedení – 1:4. Tempo opět znovu mírně opadlo, poslední slovo však opět udělal porubský celek, jenž ve 46. minutě završil gólové hody a Michael Vavřík druhou brankou v zápase uzavřel gólový účet – 1:5. Poruba tak ovládla šumperský turnaj a po výhrách nad Valašským Meziříčím, Šumperkem i Frýdkem-Místkem po zásluze brala zlato.