Junioři vyzráli i na Šumperk! Připisují si tak pátou tříbodovou výhru v řadě

28.11.2021, Patrik Rošič

Ve 21. kole Ligy juniorů zajížděla Poruba na led Šumperka. Jednalo se o třetí vzájemný zápas. Předchozí dva vyhráli Mladí Draci, ten třetí už ale patřil hráčům HC RT TORAX. Porubští junioři totiž vyhráli 3:1 a připsali si pátou výhru v řadě.

Liga juniorů - 21.kolo ne 28.11.16:45
HK Mladí Draci Šumperk
1:3(0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Horký (Blaháček, Cekr) – 8. Chovanec (Halata), 25. Plevka (Dinmukhammed, Lysoněk), 55. Lysoněk. Rozhodčí: Novotná – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 44. Průběh utkání: 0:2, 1:2 1:3.
HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý – Holub, Blaháček, Minařík, Netolický, Plhal, Cekr David, Cekr Filip – Tomiczek, Šotkovský, Havel, Šembera, Polách, Ševčík, Haas, Šucha, Horký
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Dinmukhammed, Černý, Macias, Mrozek, Ludvík, Kelnar – Mikula, Halata, Lysoněk, Barčák, Prokeš, Siekierkam Koudelný, Chovanec, Kolat, Urbančík, Plevka

První záznam do zápisu o utkání přišel v osmé minutě. Jednalo se o branku, která rozjásala porubské barvy, když se přesně trefil mezi tři tyče Pavel Chovanec. Následovala vyloučení. Přesilovku si zahráli Mladí Draci a hráči Poruby. Ani jeden z týmů ale početní převahu nevyužil. Následovala tak druhá dvacetiminutovka, ve které padl gól už po pěti minutách. Na 2:0 pro Porubu upravil skóre Jakub Plevka. Domácí měli možnost snížit, když se jim naskytly další dvě přesilovky. Porubští ale tyto dvě možnosti Šumperka dokázali ubránit.

Třetí perioda byla z pohledu událostí nejbohatší. Poruba také dostala možnost početní převahy, kterou nevyužila. A když nepřišlo navýšení hostů, tak snížili domácí. Na dostřel jediné branky snížil Jakub Horký. Inkasovaný gól nemusel Porubě moc vadit, protože ji v 55. minutě vrátil klid na hokejky Ludvík Lysoněk. Šumperk to zkoušel v závěru bez brankáře, jenže na porubskou obranu s brankářem už nic nevymyslel.