Junioři vydřeli tři body v Karviné a jdou znovu do čela, rozhodl obrat ve druhé třetině

17.09.2018, Dominik Pavlačka

Porubská juniorka využila v pondělní dohrávce dalšího ztraceného bodu Českého Těšína a po výhře 4:2 na ledě Karviné se vyšvihla do čela tabulky skupiny N právě před českotěšínské Vlky. Domácí ale kousali a po vedoucí trefě z první třetiny muselo mužstvo HC RT TORAX v Karviné dokonce dotahovat. Marný boj na vstřelení branky ukončila 29. minuta, kdy se prosadil Jiří Brodek, na jehož vyrovnání navázal ještě do druhé pauzy Michal Morávek s Danielem Häringem, kteří převážili pomyslné misky vah na porubskou stranu, které už nepustili a po pojistce Tomáše Husáka nakonec zvítězili rozdílem dvou branek. Poruba děkuje zejména skvěle sehraným přesilovkám, jelikož z osmi početních výhod dokázala využít hned tři.

Regionální liga juniorů - 3.kolo po 17.9.19:15
HC Býci Karviná
2:4(1:0, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Santarius (Hladil), 45. Chmiel – 29. Brodek (Kroček), 32. Bukowski (Morávek), 36. Häring (Brodek), 44. Husák (Morávek). Rozhodčí: Fiala – Lederer, Kořistka. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 20:48 (6:13, 3:21, 11:14). Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
HC Býci Karviná: Ludvik – Seroiszková, Zelina, Popek, Dabrowski, Folwarczny, Berousek, Heczko – Škorpíková, Hladil, Kulawiak, Bogar, Krul, Santarius, Pieczonka, Chmiel
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pitucha, Husák; Kroček, Havlík; Topolanský, Becher – Morávek, Bukowski, Poláčik – Benka-Rybár, Vavřík, Brodek – Foldyna, Häring, Anlauf – Rambousek

Tomáš Husák (POR) (1+0)
Michal Morávek (POR) (0+2)
Jakub Bukowski (POR) (1+0)

Karviná udeřila z ojedinělé akce, tutovky spálil Husák i Poláčik s Brodkem

Karvinští Býci se do první vážnější situace dostali v páté minutě hry, kdy se ke střele odhodlal Jan Santarius, jeho pokus ale bez problémů lapil pohotový Marek Slíž. Na druhé straně se zase projektilem prezentoval Jiří Brodek, ani ten ale bezbrankový stav neprolomil, Dominik Ludvik vyrazil puk betonem. V deváté minutě šli domácí překvapivě z ojedinělé akce do vedení. Jan Santarius si dojel svou vyraženou střelu a dorážkou nachytal porubského brankáře v nedbalkách – 1:0. Porubští tlačili, Tomáš Husák ale v dobré pozici těsně před brankářem nezpracoval a domácí borci si oddechli. V závěru mohl vyrovnat Lukáš Poláčik či Jiří Brodek, ani jeden ale na Dominika Ludvika nevyzrál.

Obrat v sedmi minutách

Jak první třetina skončila, tak druhá také začala. Ve velké šanci se ocitl jak Tomáš Husák, tak Jiří Brodek, opět ale vynikl karvinský brankář. Porubští prolomili střelecké prokletí až ve 29. minutě, kdy Filip Kroček při přesilovce přenechal Jiřímu Brodkovi, který střelou přes obránce na vyrážečku srovnal – 1:1. A do tří minut Ostravané konečně po převaze vedli. Michal Morávek sice pálil jen do betonu Dominika Ludvika, dorážka Jakuba Bukowského do poloprázdné branky už ale přinesla očekávaný obrat – 1:2. HC RT TORAX přidal do druhé přestávky ještě další zářez. Ve zmatku před brankovištěm se ve 36. minutě zorientoval nejlépe Daniel Häring, který uklidnil porubský tým v další početní převaze – 1:3.

Husák uklidnil Porubu, Chmiel korigoval

Poruba nadále dirigovala tempo a blízko čtvrté brance byl hned z kraje poslední části Michael Vavřík, ten ale levý růžek Ludvikovy klece minul jen o centimetry. Co se nepovedlo jemu, to dokonal o chvíli později Tomáš Husák, který si nabruslil na střed hřiště a střelou k tyči umístil puk přesně – 1:4. Za minutu ale odpověděli domácí Býci. V úniku se pod víko prosadil Jan Chmiel, který nedal Marku Slížovi žádnou šanci – 2:4. V závěru se ještě do velké šance dostal Michal Morávek, ani tentokrát mu ale nebylo přáno, a tak Poruba vyhrála v Karviné 4:2 a posunula se na první místo tabulky.

Ostatní zápasy 3. kola

Opavavs.Orlová11:2
Frýdek-Místekvs.Český Těšín3:4 náj.

Josef Štoudek (HC Býci Karviná): Poruba je každým rokem velmi těžkým soupeřem, hraje na špici a i letos se zřejmě budou chtít pokusit postoupit do extraligy. V první třetině jsme vytěžili z minima maximum a díky tomu vedli 1:0. V té druhé jsme ze třech oslabení dostali dva góly a Poruba skóre otočila. Tím se možná hosté trochu uspokojili a mysleli si, že po dvou brankách už to půjde jako po másle. Nakonec jsme ale dokázali bojovností, houževnatostí a díky zabezpečené obraně uhrát velmi příznivý výsledek. Podržel nás také gólman, který vychytal hned několik velkých šancí Ostravanů.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Splnili jsme povinnost, což nás velmi těší. Utkání s Karvinou nás ale stálo mnoho sil a to zejména proto, že jsme měli od začátku převahu, ale z jednoho protiútoku jsme inkasovali, což nás trochu rozhodilo. Museli jsme tak udělat korekce v sestavě, díky tomu jsme se dostali do hry a zápas ve druhé třetině otočili třemi góly. Měli jsme mnoho šancí na to, abychom svou převahu potvrdili brankově ještě více, ale takový je prostě někdy hokej. Byla to ovšem nesmírná dřina.