Junioři v derby zametli s Opavou a ovládli bitvu o třetí flek! Zářil Vavřík, Morávek prolomil prokletí

24.02.2019, René Chyla

Porubská juniorka v přímé konfrontaci o třetí místo nezaváhala a s Opavou si na domácím ledě poradila 4:1. Domácí odskočili po brankách Daniela Häringa, Michala Morávka, Jana Anlaufa a Michaela Vavříka už do čtyřbrankového náskoku, hosté v závěru jen snižovali Jakubem Bitomským. HC RT TORAX si tak upevnil třetí pozici, v zápase se musel navíc obejít bez zraněných hráčů z Valašského Meziříčí.

Regionální liga juniorů - 24.kolo ne 24.2.13:30
Hokejový klub Opava
4:1(0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 27. Häring (Vavřík), 30. Morávek (Vavřík, Havlík), 42. Anlauf (Stodůlka, Benka-Rybár), 55. Vavřík (Stodůlka, Žídek) – 57. Bitomský (Kadula) Rozhodčí: Čahoj – Zahel, Návrat. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 40:30 (21:6, 8:7, 11:17). Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC RT TORAX Poruba: Šindelka – Topolanský, Husák; Havlík, Zajíc; Becher, Krátký – Barčák, Bukowski, Žídek – Häring, Vavřík, Morávek – Benka-Rybár, Stodůlka, Anlauf – od 45. Poláčik
Hokejový klub Opava: Fichna – Lhotský, Fědor, Kocián, Zouhar – Horný, Tomsa, Prokeš, Kadula, Římský, Zelenka, Adamczyk, Bitomský, Buršík

Martin Šindelka (POR) (30 střel, 29 zásahů, 1 gól, 96.67% úspěšnost)
Michael Vavřík (POR) (1+2)
Daniel Stodůlka (POR) (0+2)

Agilní Stodůlka, nepřesný Bitomský a vynikající brankáři na obou stranách

Derby a přímá bitva o třetí pozici v nadstavbové skupině dlouho hledala první vážnější šanci. Do ní se dostali nakonec jako první domácí, kdy pořádně opavským bekům zatopila dvojice Jan Anlauf – Daniel Stodůlka, Denis Fichna ale všechny pokusy s přehledem pochytal. V patnácté minutě se znovu připomněl Daniel Stodůlka, který prokličkoval přes několik opavských hráčů a před brankovištěm už jen přichystal třešničku na dortu pro Alexe Benku-Rybára, jenž už mířil do prázdné branky, nicméně Denis Fichna vytáhnul parádní zákrok vyrážečkou. Opava hrozila zejména z brejků, po jednom z nich si tutovku vytvořil Jakub Bitomský, tentokrát se ale vyšvihl Martin Šindelka na druhé straně, který předvedl ukázkový provaz. V devatenácté minutě způsobil málem Daniel Häring špatnou rozehrávkou pohromu, Jakub Bitomský ale v další šanci selhal a minul.

Häring prolomil hráze, Morávek zase prokletí. Vavřík dominoval

Jakub Bitomský byl aktivní i ve druhé části a už ve 24. minutě se ocitl znovu sám před brankářem, jeho bekhend ale neměl příliš velkou razanci a stav byl i nadále bezbrankový. To už ale neplatilo o tři minuty později, kdy se z levého kruhu prosadil pod lapačku na bližší tyč Daniel Häring – 1:0. Do minuty bylo ale málem srovnáno, jelikož Kryštof Kadula našel přesně Jakuba Bitomského. Ten už mohl srovnávat do prázdné klece, jeho rána ale skončila na boční síťce. Poruba tedy následně trestala. Michael Vavřík se uvedl geniálním pasem mezi kruhy na Michala Morávka a ten prolomil střelecké prokletí bombou nad Fichnovu vyrážečku – 2:0. Zanedlouho mohl přidat třetí gól Daniel Häring, nabídka z rohu kluziště ale byla na teč příliš razantní. V závěru se pak dostal do šance ještě po zachycení chybné opavské rozehrávky Michael Vavřík, porubský útočník ale tentokrát přestřelil.

Anlauf tečí navyšoval, Vavřík zametal do prázdné. Čestný zásah pro Bitomského

42. minuta a třetí gól v kleci rivala. Po otočce u modré čáry vypálil ránu na branku Daniel Stodůlka, jehož pumelici tečoval ještě před brankářem Jan Anlauf – 3:0. O deset minut později zase fungovala souhra Michaela Vavříka s Michalem Morávkem. Prvně jmenovaný našel druhého úplně osamoceného mezi kruhy, hráče s dvacítkou na zádech ale zradila koncovka a Denis Fichna vytáhnul další parádní zákrok. Opava poté faulovala a v signalizované výhodě Porubští svého soka naprosto znemožnili. Obrana hostů se rozpadla, Daniel Stodůlka poslal puk jen před branku a Michael Vavřík zametl – 4:0. Martin Šindelka ale čisté konto neudržel, protože v 57. minutě se před něj natlačil Jakub Bitomský a opavský snajpr ranou nad pravé rameno zaznamenal alespoň čestný úspěch – 4:1. Zvrat už nepřineslo ani závěrečná hra bez brankáře a Porubští potvrdili třetí místo v tabulce.

Ostatní zápasy 24. kola

Brnovs.Šumperk3:1
Kroměřížvs.Hodonín4:1
Český Těšínvs.Valašské Meziříčí5:4 náj.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): S trenérem jsme se shodli, že jsme od našeho působení u juniorky odehráli zřejmě nejlepší utkání. Hráči Opavy byli na hokejkách lepší, nicméně my jsme do toho vložili vše a hráli srdcem, spoustu střel jsme zblokovali. Soupeř hrál velmi dobře, ale vyhrát může jen jeden. Hráčům bych rád poděkoval za předvedený zodpovědný výkon.

Josef Doboš (Hokejový klub Opava): Bylo to klasické derby. Oba celky hrály naplno, a i když byli domácí v první třetině o něco lepší, tak šance jsme si dokázali vytvořit také my. Od druhé dvacetiminutovky ale Poruba zápas ovládala, dala dva góly, z čehož jsme se už nevzpamatovali. V závěru jsme už na zvrat neměli síly a domácí zaslouženě vyhráli.