Junioři třikrát vedli, nakonec mají ale jen bod. Bobr Adámek hattrickem otočil v nájezdech

04.11.2018, René Chyla

Porubská juniorka i ve druhém kole nadstavbové části musela smeknout před soupeřem. Ač doma nad Valašským Meziříčím třikrát vedla, nakonec bere jen bod za porážku po samostatných nájezdech. Hattrickem se za Bobry blýskl Lukáš Adámek, který srovnal nejprve na 2:2, poté vyrovnal z nájezdu i na 3:3, aby nakonec rozhodl svým nájezdem celý zápas. Junioři prohráli podruhé v řadě, na vedoucí příčku ztrácí už pět bodů a příští neděli jí čeká těžká prověrka na horkém ledě v Opavě.

Regionální liga juniorů - 2.kolo ne 4.11.17:30
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:4sn(1:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Bukowski (Anlauf), 30. Byčkov (Husák, Benka-Rybár), 53. Morávek (Husák, Byčkov) – 22. Andris (Hanák), 32. Adámek (Zemánek), 58. Adámek (TS) a rozhodující nájezd Adámek. Rozhodčí: Čahoj – Klimek, Konvička. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 35:25 (18:7, 6:11, 11:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
HC RT TORAX Poruba: Slíž (od 3. nájezdu Šindelka) – Pitucha, Zajíc; Kroček, Havlík; Topolanský, Husák – Morávek, Bukowski, Anlauf – Stodůlka, Vavřík, Poláčik – Häring, Byčkov, Benka-Rybár
HC Bobři Valašské Meziříčí: Postava – Brázdil, Houser, Kamas, Sviták, Vávra – Kuchařík, Adámek, Hanák, Mikulenčák, Zemánek, Veselý, Andris, Cypris, Šánek

Lukáš Adámek (VAM) (3+0)
Tomáš Husák (POR) (0+2)
Alex Benka-Rybár (POR) (0+1)

Zeď Husák a Bukowského kulišárna mezi betony

Domácí začali aktivněji, paradoxně to byli ale právě oni, kteří málem inkasovali první gól. Tomáš Havlík chyboval u své branky, načež se k puku jako slepý k houslím dostal Šimon Kuchařík, ten ale v těžké pozici před brankou Marka Slíže nedokázal nic vymyslet. V osmé minutě nabral naopak ve středním pásmu rychlost Tomáš Andris, jeho ale zkušeně odstavil u modré čáry Tomáš Husák. Za dvě minuty Porubští těžili ze své mírné převahy. Jan Anlauf nahrával Jakubu Bukowskému, který se vymkl kontrole valašskomeziríčské obraně a střelou mezi betony poslal ostravský celek do vedení – 1:0. Jan Anlauf mohl o chvíli později zapsat další nahrávku, když poslal kotouč napravo Michalu Morávkovi, ten ale před prázdnou brankou promáchl.

Bobři ze zvýšené aktivity vytěžili dvakrát vyrovnání, Šánek trefil tyč

Vyrovnání ve druhé třetině na sebe nenechalo dlouho čekat. Hosté se dostali do situace dva nikoho, ve které Tomáš Hanák posunul nakrátko Tomáši Andrisovi, jenž našel mezírku u Slížovy lapačky – 1:1. Za dvě minuty mohli Porubští znovu vést, Lukáš Poláčik si ale s parádní nahrávkou od Michaela Vavříka neporadil před hostujícím brankářem ideálně. Bobři byli aktivnější, ovšem poté, co Kryštof Šánek před Markem Slížem spálil po faulu tutovku, udeřil HC RT TORAX. Filip Byčkov plácl do puku v brankovišti a ten zapadl nad vyrážečku Michala Postavy – 2:1. Valašské Meziříčí ale znovu vyrovnalo, když se z levého kruhu prosadil přízemní střelou na vzdálenější tyč Lukáš Adámek – 2:2. Závěr druhé třetiny patřil hráčům z Valašska, Šimon Kuchařík ale pálil po otočce těsně mimo a v poslední minutě trefil Kryštof Šánek jen pravou tyč.

Poruba znovu neudržela vedení, Bobři dokonali obrat z trestného střílení a nájezdů

Jak druhá třetina končila, tak začala i ta poslední. Bobři se znovu dostali do velké šance, když se v oslabení dostal do zakončení Šimon Kuchařík, Marek Slíž se ale dokázal včas přesunout. V 50. minutě naopak ujel Michal Morávek, jeho rána ale mířila pouze do Postavovy vyrážečky. Za tři minuty už ale porubský kapitán udeřil. Tomáš Husák nahodil kotouč do brankoviště, kde Michal Morávek jen nastavil hůl a kotouč po teči překvapil hostujícího brankáře nad lapačku – 3:2. Tři minuty před koncem mohlo být definitivně rozhodnuto, Alex Benka-Rybár ovšem trefil jen tyč, a tak Bobři o chvíli později tvrdě trestali. Po faulu na Šimona Kuchaříka bylo nařízeno trestné střílení, které Lukáš Adámek spolehlivě proměnil naznačením a zakončením do prázdné – 3:3. Utkání tedy dospělo do nájezdů, v nichž sice Poruba znovu vedla, znovu ale vedení neudržela. Po dvou sériích za stavu 2:1 pro Bobry sáhli ostravští trenéři po Martinu Šindelkovi, který si sice v penaltách počínal jako zkušený mazák, nicméně žádný z Ostravanů se už neprosadil a nájezd Lukáše Adámka ze druhé série byl už také tím vítězným – 3:4.

Ostatní zápasy 2. kola

Český Těšínvs.Šumperk0:4
Kroměřížvs.Opava5:7
Warrior Brnovs.Hodonín5:1

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): V první třetině jsme byli agresivní v soubojích, vše nám vycházelo, ale ve druhé třetině jsme nepochopitelně otevřeli hru a kupili jsme jednu chybu za druhou a soupeře jsme pouštěli do brejků. Našim špatným pohybem jsme soupeři darovali šance, z čehož Valašské Meziříčí dalo dva góly. Utkání jsme sice dokázali i potřetí strhnout na svou stranu, z nepochopitelné chyby útočníka jsme ale inkasovali na 3:3. Místo toho, aby hráč poslal puk na zadní mantinel a uklidnil hru, tak jsme udělali chybu, faulovali jsme, z čehož vzniklo trestné střílení. Nájezdy jsou naší slabinou, což se potvrdilo i v tomto utkání.

Tomáš Pařízek (HC Bobři Valašské Meziříčí): První třetina patřila jasně domácím, ve všem jsme byli pozadu. Po nějaké konzultaci v kabině jsme ale ve zbytku zápasu byli určitě vyrovnaným soupeřem, zjednodušili jsme hru, což přineslo úspěch. Důležité bylo, že jsme Porubu nepustili do dvoubrankového vedení a že jsme vždy dokázali srovnat krok. Uhráli jsme remízu a v nájezdech jsme byli jen šťastnější.