Junioři srazili Draky a prolomili nájezdové prokletí. Häring spasil Porubu v čase 59:08

02.12.2018, René Chyla

Třikrát s neoblíbeným Šumperkem prohrávali, přesto nakonec berou po bláznivém závěru dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. HC RT TORAX navázal na páteční výhru nad Hodonínem a o dva dny později si poradil také s druhým Šumperkem. Ten sice v Ostravě znovu sahal po třech bodech, závěrečný tlak Poruby ale Draci neustáli. V čase 59:08 spasil Suchánkovy a Pavlačkovy svěřence Daniel Häring, který tečoval ránu Filipa Kročka. V nájezdech domácí prolomili prokletí a po zásahu Jakuba Bukowského slaví dva body.

Regionální liga juniorů - 8.kolo ne 2.12.13:30
HK Mladí Draci Šumperk
4:3sn(1:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Brodek (Morávek, Žídek), 37. Vavřík (Häring, Brodek), 60. Häring (Kroček), rozhodující nájezd Bukowski – 9. Scheuter (Polách), 20. Horký (Scheuter, Haluza), 41. Šíp (Habrman). Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Zahel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 42:25 (13:9, 12:9, 17:7). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pitucha, Husák; Kroček, Topolanský; Zajíc, Havlík, Krátký, Becher – Morávek, Bukowski, Žídek – Häring, Vavřík, Brodek – Benka-Rybár, Stodůlka, Anlauf
HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Plhal, Haluza, Cekr L., Holub, Ott, Cekr F., Habrman, Blaháček – Horký, Štefanišin, Jurča, Scheuter, Kavan, Polách, Urban, Šíp

Jakub Horký (ŠUM) (1+0)
David Kašpar (ŠUM) (42 střel, 39 zásahů, 3 góly, 92.86% úspěšnost)
Adam Scheuter (ŠUM) (1+1)

Brodek ve výhodě srovnal, domácí zmrazil Horký v čase 19:59

Utkání začalo podle předpokladů ve svižném tempu, obrany ale pracovaly jako hodinky, a žádný z týmů si tak dlouho nedokázal vytvořit větší příležitost. V osmé minutě se dostal do přečíslení Daniel Stodůlka, jeho rána ale mířila pouze do připraveného Davida Kašpara. Za minutu šli hosté do vedení, když si Ostravané nepohlídali Adam Scheutera, jenž si v klidu nabruslil mezi kruhy a poté zamířil pod břevno – 0:1. HC RT TORAX následně přidal a dlouhé dvě minuty uzamkl Draky v jejich pásmu. Tlak podpořil také šumperský faul a ve 13. minutě to konečně přišlo. Při přesilovce a navíc také další signalizované výhodě našel Michal Morávek z rohu kluziště mezi kruhy Jiřího Brodka, který srovnal střelou nad levý beton – 1:1. Porubští měli i nadále více ze hry, vedoucí branka ale ne a ne přijít. V devatenácté minutě navíc Jan Žídek nahrával zprava na opačný kruh rozjetému Jakubu Bukowskému, tomu ale přihrávka nesedla, a David Kašpar tak nakonec příliš práce neměl. V čase 19:55 byl vyloučen Daniel Zajíc a Draci ještě do přestávky stihli skórovat. Porubská obrana nechala mezi kruhy volného Jakuba Horkého, jenž sice napoprvé neuspěl, vteřinu před sirénou se ale dostal k dorážce a ranou pod víko poslal Šumperk podruhé do vedení – 1:2.

Nájezd Morávka pro Kašpara a Vavříkova smrtící dorážka

Poruba hrála na začátku druhé třetiny další oslabení, v něm ale využil zaváhání šumperského obránce Michal Morávek, jenž se dostal následně do samostatného úniku. V něm byl ale faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm však porubský kapitán selhal, když zvolil bekhend nad beton, nicméně David Kašpar vynikl. Strhující tempo neutichalo, šancí bylo ale poskrovnu. Ve 34. minutě se naopak uvolnil Michael Vavřík, který si nikým nehlídaný sjel na levý kruh, hostující brankář jeho úmysly ale přečetl a zachytil kotouč do výstroje. V čase 36:52 obrana hostů propadla a nechala před brankou osamoceného Daniela Häringa. Ten ale z první tváří v tvář Davidu Kašparovi neuspěl, Michael Vavřík byl ale u levé tyče připraven na dorážku – 2:2. Za dvě minuty málem Draci potřetí vedli, nebezpečná teč Tomáše Kavana před brankovištěm ale svůj cíl nenašla. A nedařilo se ani jeho kolegovi, Adam Schueter tečoval vysoko nad.

Häring spasil domácí v čase 59:08, Slíž napravil kiks v nájezdech

Poslední dvacetiminutovku otevřel velký kiks porubského brankáře. Ten u své branky špatně rozehrál a k puku se tedy jednoduše dostal Libor Šíp, který propálil překvapeného Marka Slíže – 2:3. Hokej nahoru dolů pokračoval i v poslední části, ve vyrovnané partii ale dlouho sahali po třech bodech trpěliví Draci. V 53. minutě mohlo být dokonce definitivně hotovo, Jaroslav Habrman v přečíslení ale trefil jen připraveného ostravského gólmana. Za čtyři minuty byl blízko vyrovnání Michael Vavřík, který dorážel pokus zleva od Daniela Häringa, gólman vyniknul ale i na druhé straně. HC RT TORAX sáhl po oddechovém čase a následně také po hře bez gólmana. V ní sice Porubští dlouho nemohli najít na šumperskou taktiku recept, v čase 59:08 ovšem napřáhl na modré Filip Kroček, jehož ránu tečoval před brankou Daniel Häring a ten rozpoutal neskutečnou porubskou radost – 3:3. Zápas vítěze po základní hrací době nepoznal, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich Porubští konečně prolomili prokletí, když jediným úspěšným střelcem byl Jakub Bukowski, který volil s jistotou střelu pod vyrážečku – 4:3.

Ostatní zápasy 8. kola

Český Těšínvs.Hodonín6:2
Kroměřížvs.Brno1:4
Opavavs.Valašské Meziříčí3:5

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): Obě mužstva podala solidní výkon, hra měla nasazení. My jsme ale dostali tři hloupé góly po individuálních chybách, jeden dokonce vteřinu před koncem první třetiny, ale to se v hokeji stává i na vyšší úrovni. Pro nás bylo důležité, že nás ten gól nesrazil a že jsme makali dále. V závěru jsme Šumperk přitlačili a myslím, že jsme zaslouženě vyrovnali a brali také i druhý bod. Nájezdy nám moc nejdou celou sezonu, ale překvapili jsme, i když jsme dali pouze jeden gól ale i to se počítá. Klukům bych rád poděkoval za velmi solidní výkon.

Ivan Alka (HK Mladí Draci Šumperk): Bylo to podobné jako v pátek v Opavě, kdy jsme také dostali gól v poslední minutě. Myslím, že jsem měli i více ze hry, nicméně sráží nás hloupé chyby. Jak u druhého, tak i u třetího gólu blbneme, nevyhodíme, namažeme a to je trest. Situace v závěrech utkání nám momentálně příliš nejdou.