Junioři se dvakrát dotáhli na nerozhodný stav, i tak nakonec s Pískem padli 2:4

19.12.2021, Patrik Rošič

Junioři odehráli v Kooperativa aréně svůj poslední zápas v roce 2021. Utkali se s dalekým Pískem a měli jim rozhodně co vracet. V utkání šli Písečtí dvakrát rychle do vedení, Poruba se ale dokázala pokaždé dostat na vyrovnaný stav. Domácí měli více ze hry, svůj tlak ale nedokázali využít a hosté dalšími dvěma brankami tak rozhodli o své výhře 4:2.

Liga juniorů - 26.kolo ne 19.12.14:00
IHC Písek
2:4(0:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Lysoněk (Ludvík, Hlaváč), 37. Chovanec (Koudelný, Mrozek) – 3. Pitel, 36. Kouba (Kreuzman), 47. Hrakholski (Lehnýř, Kulvejt), 53. Hrakholski.. Rozhodčí: Šico – Vengřín, Bartoň. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 111. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Drabčík – Černý, Mrozek, Kelnar, Dinmukhammed, Hlaváč, Ludvík – Barčák, Mikula, Elze, Lysoněk, Hradil, Koudelný, Siekierka, Žák, Chovanec, Prokeš, Kolat
IHC Písek: Vondraš – Dohnal, Kulvejt, Hail, Kurfürst, Kouba – Pešek, Pitel, Hála, Dubský, Kreuzman, Hrakholski, Kovařík, Ryba, Lechnýř, Hollar, Sládek

První gól střetnutí padl už ve třetí minutě utkání. Písek poslal do vedení Richard Pitel. Následně se domácím hokejistům naskytly dvě přesilové hry. Ani jednu ale Poruba nedokázala využít. I hosté obdrželi možnost vyzkoušet si hru s jedním hráčem v poli navíc. I tentokrát ale zůstala přesilovka nevyužita. V druhé části se také hodně vylučovalo a tentokrát už byla jedna power-play využita. Za pouhých jedenáct vteřin využil početní převahu a rozjásal porubský kotel Ludvík Lysoněk. Za dvě minuty si ale vzali hosté vedení zpět, protože se přesně mezi tři tyče trefil David Kouba. Domácí junioři dokázali na tuto branku najít rychlou odpověď, když se za 73 vteřin prosadil Pavel Chovanec.

Do třetí periody se šlo tedy za vyrovnaného stavu, který vydržel pouze do 47. minuty. To totiž vrátil vedení hostům zpět Yahor Hrakholski. Po brance šel na trestnou lavici hostující Pešek, Poruba tak měla v polovině poslední dvacetiminutovky velkolepou možnost vyrovnat. Naneštěstí pro domácí tato možnost nebyla využita. A když nepřišlo vyrovnání, tak přišlo navýšení ze strany Písku. O čtvrtou a svou druhou branku v utkání se postaral Yahor Hrakholski. Do konce utkání se už nic zásadního nestalo a porubští junioři si tak po třech výhrách připsali na závěr roku prohru 2:4.