Junioři přetlačili polskou osmnáctku, dvěma góly se blýskl nováček Franz

05.08.2016, René Chyla

Juniorka nevstoupila do prvního přípravného utkání pravou nohou a již od šesté minuty musela dotahovat. Na vyrovnání přítomní diváci čekali až do závěru první dvacetiminutovky, kdy spasil domácí borce Patrik Gola. Obrat byl dokonán v polovině základní hrací doby, kdy se parádně trefil Jakub Bialoň a minutu po něm skórovala také posila z Vítkovic Jonáš Franz. Ten přidal navíc ještě v poslední třetině druhou branku a bylo takřka rozhodnuto. Junioři tak do nové sezony vešli vítězně a příští pátek změří síly s rivalem z Opavy.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 5.8.18:15
Polsko "18"
5:2(1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Gola P. (Ščurek, Malát), 30. Bialoň (Kurnik), 31. Franz, 47. Franz (Široký), 55. Malát (Skokan) – 6. Kamiński (Worwa), 48. Tyczyński (Mularczyk). Rozhodčí: Janda T. – Cirkl, Vengřín. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Skokan, Šustala, Ščurek, Široký, Krása, Jendruš, Prokeš, Prepsl – Gola P., Franz, Dang, Malát, Vilček, Veselý, Bialoň, Stach, Bernát, Kurnik, Rzekanowski
Polsko "18": Prokop (od 30. Zawalski) – Noworyta, Radzieńciak, Urbański, Niedlich, Gruszczyk, Kamiński, Duszak, Malczewski, Gosztyła – Jóźwik, Tyczyński, Mularczyk, Świadek, Idasiak, Magiera, Kamieniecki, Worwa, Faltyn, Bukowski, Mazurkiewicz, Kot, Kosmeda, Wątor, Piotrowski

Vystřízlivění v podobě Kamińskeho výstavní trefy

Do úvodního přípravného zápasu juniorů, na jejichž sestavě se objevilo hned dvanáct nových jmen, vstoupila lépe polská osmnáctka, která se ujala vedení už na začátku šesté minuty. Łukasz Kamiński dostal kotouč mezi kruhy a polský forvard se z první trefil přímo pod víko – 0:1. Domácí borci srovnali až za dvanáct minut, kdy měli k dispozici již několikátou přesilovku. Petr Ščurek nahrával na levý kruh Patriku Golovi, který se štěstím propasíroval kotouč pod vyrážečkou hostujícího brankáře – 1:1. RT TORAX mohl dokonce otočit utkání ve svůj prospěch, Jaromír Široký ale Golovu nabídku z bezprostřední blízkosti nedokázal náležitě zužitkovat.

Obrat dirigoval nováček Franz

Domácí hokejisté začali od druhé dvacetiminutovky pomalu přebírat otěže zápasu. RT TORAX v polovině základní hrací doby využil další početní převahu a na porubské střídačce se mohlo znovu slavit. Antonín Kurnik přenechal puk mezi kruhy Jakubu Bialoňovi, jenž se parádní střelou trefil přesně k pravé tyči – 2:1. Za minutu už Ostravané vedli o dvě branky. Kotouče se v předbrankovém prostoru ujal Jonáš Franz a ten už se do poloodkryté branky nemohl mýlit – 3:1.

Malátův premiérový gól

Domácí navýšili skóre ve 47. minutě. Jaromír Široký vypálil od modré, jeho ránu ale dokázal ještě tečovat Jonáš Franz a puk si našel cestu přesně mezi betony – 4:1. Hosté mohli záhy snížit, to by ale Filip Mazurkiewicz musel přehodit ležícího Zavadila. Co se nepovedlo jemu, o pár vteřin dokonal jeho spoluhráč. Szymon Mularczyk našel na hranici levého kruhu Damiana Tyczyńskeho, který našel místo nad lapačkou – 4:2. Hostující mužstvo bylo blízko kontaktní brance, Łukasz Kamiński ale jen těsně minul. Definitivní tečku za porubským vítězstvím tak přidala Skokanova formace. David Malát se prokličkoval až do útočného pásma a z mezikruží nedal hostujícímu brankáři střelou k levé tyči šanci – 5:2.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Jednalo se o první přípravné utkání, takže šanci dostali všichni hráči. Hra byla ovšem velmi rozháraná, soupeř o něco více bruslil, bojoval. Po vystřídání hráčů v polovině zápasu si myslím, že se předváděná hra mírně zhoršila, takže určitě máme ještě na čem pracovat a budeme se snažit zlepšit, abychom předváděli pohledný hokej.

Arkadiusz Burnat (Polsko U18): V přípravě to byl náš první zápas, takže ze začátku jsme se teprve sehrávali. Nasadili jsme mladé hráči a v konfrontaci s juniory, kteří jsou psychicky i fyzicky jinde, to je těžké. Navíc toto není ani oficiální tým, jedná se o první selekci hráčů . Uvidíme dále, co se bude dít. Na dalších turnajích už budeme mít jiné hráče, ale určitě se musíme poučit z chyb a máme nad čím přemýšlet.