Junioři na své mladší kolegy nenavázali a s Šumperkem těsně prohráli 1:2

26.08.2021, Patrik Rošič

Porubští junioři nastoupili k dalšímu přípravnému utkání proti Šumperku. O hodinu dřív dokázal mladé Draky porazit dorost, a tak chtěli na ně junioři bez pochyby navázat. To se však ale nestalo a Poruba tak těsně prohrála 1:2

Přípravné zápasy juniorů - přát. čt 26.8.13:15
HK Mladí Draci Šumperk
1:2(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Koudelný – 12. Haas, 33. Blaháček (Minařík). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Pawlas – Hlaváč, Ludvík, Topolanský, Macias – Kotrba, Koudelný, Fornál, Chovanec, Halata, Elze, Žák, Mikula, Barčák, Zelinka, Hradil, Jánoš
HK Mladí Draci Šumperk: Bielecky (31. Ryšavý) – Plhal, Křivohlávek, Cekr, Slabý, Koutný, Mudrák – Šembera, Polách, Kesler, Ševčík, Minařík, Blaháček, Krejčí, Netolický, Haas
První třetina byla hodně bojovná a hráče obou celků určitě bolela. Rozhodčí udělil za úvodních dvacet minut pět trestů, dva na straně Poruby a tři na straně Šumperku. Oba celky také dokázaly po jedné přesilové hře využít. Nejprve poslal Porubu do vedení Jakub Koudelný. Za pár minut už bylo ale srovnáno, na 1:1 upravil Josef Haas. Další a poslední branka střetnutí padla v 33. minutě. Za Draky otočil stav utkání Matěj Blaháček. Poruba zkoušela v závěru zápasu power-play, ale vyrovnání nebo navýšení stavu utkání už nepřišlo.