Junioři mocně dotahovali v Šumperku, velký návrat ale přišel pozdě

13.01.2019, René Chyla

Porubská juniorka zakončila dvouzápasový víkendový trip po Moravě ziskem tří bodů. Po výhře v Hodoníně nestačili Suchánkovi a Sršňovi svěřenci na druhý Šumperk, kterému podlehli na jeho ledě těsně 3:4. Ostravané přitom až do 55. minuty prohrávali o tři branky, po gólech Michaela Vavříka a Jiřího Brodka ale stačili rychle snížit na rozdíl jediné branky. Velký finiš ale přišel pozdě, vyrovnat se Porubským už nepodařilo.

Regionální liga juniorů - 15.kolo ne 13.1.11:45
HK Mladí Draci Šumperk
4:3(2:1, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Haluza, 19. Urban (Blecha, Habrman), 28. Blecha (Urban), 29. Jurča – 15. Morávek (Bukowski, Žídek), 55. Vavřík (Husák, Pitucha), 60. Brodek. Rozhodčí: Holibka – Navrátil, Pippal. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 41:25 (15:6, 10:8, 16:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Plhal, Haluza, Cekr, Holub, Ott, Cekr, Habrman, Štrbík, Blaháček – Urban, Vogel, Jurča, Moravec, Scheuter, Kavan, Blecha, Kesler
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pitucha, Husák; Kroček, Havlík; Topolanský, Krátký – Morávek, Bukowski, Žídek – Häring, Vavřík, Brodek – Byčkov (od 50. Rambousek), Stodůlka, Anlauf (od 21. Benka-Rybár)

Denis Blecha (SUM) (1+1)
Martin Urban (SUM) (1+1)
Jaroslav Habrman (SUM) (0+1)

Draci potrestali první chybu přesilovkovou trefou

Stejně jako tomu bylo v prvním kole nadstavby v Šumperku, tak i tentokrát Porubští dovolili soupeři brzkou přesilovku a znovu ji také dokázali Draci využít. Už v páté minutě byl důrazný v brankovišti David Haluza, který z dorážky usměrnil puk mezi betony Marka Slíže – 1:0. V sedmé minutě málem domácí vedli už o dva góly, přečíslení Davida Haluzi s Adamem Scheuterem ale porubský gólman vyrazil betonem a dorážka Radka Vogela už mířila mimo. Draci poté hráli více než půlminutovou přesilovku pět na tři, v ní ale Ostravané dominovali a soka k výraznější šanci nepustili.

Krátká porubská radost

Ve čtrnácté minutě pak pelášil sám na branku Jaroslav Habrman, ani tentokrát ale Marek Slíž větší problémy neměl. Vyrovnání přišlo jako blesk z čistého nebe. Po šumperském tlaku ujel Jan Žídek, který následně z rohu kluziště posunul kotouč na Jakuba Bukowského a ten už před brankou zahlédl najíždějícího Michala Morávka, který vyrovnal střelou mezi betony – 1:1. Radost Porubě ale dlouho nevydržela. Draci sice byli vyrovnávacím gólem pořádně rozhozeni, jedna povedená akce z domácí strany ale přinesla znovu vedení Šumperka. Denis Blecha nahrával zpoza branky Martinu Urbanovi, jenž nedal Marku Slížovi pod lapačku žádnou šanci – 2:1.

Nepřesnost Žídka potrestal Blecha

Draci měli ve čtyřiadvacáté minutě na holi dvoubrankové vedení, David Haluza ale před prázdnou klecí minul. Na druhé straně naopak šumperská obrana zapomněla na Jana Žídka, který z nájezdu trefil pouze břevno. Jakub Bukowski poté připravil velkou příležitost znovu pro Jana Žídka, který byl úplně sám před Davidem Kašparem, ten jej ale tentokrát vychytal betonem. Šumperk pak Porubě uštědřil lekci z produktivity. Po neproměněných šancí Jana Žídka se natlačil do brankoviště Denis Blecha, který s lehkostí bekhendem poslal puk do protipohybu Marka Slíže – 3:1.

Bomba Jurči, ťukes Bukowského s Morávkem a Vavříkovo oslabení

Hned z další šance Draci udeřili počtvrté. Matouš Jurča si nabruslil ze středního pásma na pravý kruh, odkud dělovkou poslal z velké vzdálenosti kotouč pod víko – 4:1. Ve 33. minutě mohli Ostravané znovu odpovědět, souhra Jakuba Bukowského s Michalem Morávkem ale postrádala jak razanci, tak přesnost. A neuspěla ani druhá pětka při oslabení, když Daniel Häring vybojoval puk u mantinelu, následně jej šikovně prostrčil na Michaela Vavřík, který se prodral až do brankoviště, přes faul ale nemohl přesně zakončit.

Mohutný závěr vyrovnání nepřinesl

Ve 45. minutě se borci ze druhé lajny prohodili, tentokrát Michael Vavřík nahrával před brankou na lépe postaveného Daniela Häringa, jenž před prázdnou brankou netrefil puk. Do další příležitosti se hnal Alex Benka-Rybár, porubský útočník ale upadl a nezakončil. Na opačné straně si Draci vytvořili přečíslení, Denis Blecha ale v tutovce ztroskotal na Marku Slížovi. Pak přišel mohutný závěr Ostravanů. Nejprve pálil od modré Tomáš Husák, jehož střelu z ostrého úhlu dorazil do poloprádzné klece Michael Vavřík – 4:2. Poruba zkusila více než minutu před koncem powerplay a vyplatilo se. Jiří Brodek zachytil vyhození domácích, a tak si to nasměroval přímo před Davida Kašpara, kterého překonal střelou pod horní tyč – 4:3. To už bylo ale ze strany hostů vše, a tak domácí těsný náskok uhájili.

Ostatní zápasy 15. kola

Hodonínvs.Český Těšínodloženo
Brnovs.Kroměříž6:2
Valašské Meziříčívs.Opava6:5 náj.

Ivan Alka (HK Mladí Draci Šumperk): Bylo to pohledné utkání z obou stran. Myslím, že v první třetině jsme byli o něco lepší, v té druhé nás ale soupeř přehrál a můžeme jen děkovat gólmanovi, že nás v té dvacetiminutovce podržel. Ve třetí třetině se naplnila má očekávání, kdy jsme sice dlouho vedli 4:1, ale naši hráči naprosto podcenili závěr zápasu.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Dle mého názoru to bylo výborné utkání z obou stran, hrálo se nahoru dolů a prakticky rozhodl větší důraz domácích před brankou. Neproměnili jsme spoustu šancí, a když nebudeme důrazní a přesnější v koncovce, těžko můžeme pomýšlet na úspěch. Koncovku jsme podcenili, což se v konečném součtu projevilo. Několikrát jsme zbytečně faulovali a právě branka při přesilovce domácích celý zápas rozhodla.