Jako play-off! Poruba skolila vedoucí Přerov, v nervózní bitvě předvedla parádní obrat

16.02.2015, René Chyla, Adam Bagar

Netradičně v pondělí si příznivci porubského hokeje našli cestu na stadion, v němž RT TORAX hostil suverénního lídra z Přerova. Někteří fanoušci se ještě pořádně nestačili usadit a na světelných tabulích svítilo skóre 0:3. Pak se ale mezi tři tyče postavil Adam Vrba a hned se začaly dít zajímavé věci! Sršňova družina ještě do přestávky snížila na rozdíl jediného gólu, ve druhém dějství srovnala a jedenáct minut před koncem mimořádně nervózní bitvy převážila pomyslné misky vah na svou stranu, když se podruhé prosadil Adam Červenka. Závěr už si Porubští pohlídali, přidali pojistku a vyhráli popáté v řadě, čímž stáhli manko na vedoucí duo. Černou kaňkou na jinak zajímavé bitvě byly četné výtržnosti fanoušků a také zranění Marka Slavíka. Věřme, že bude v pořádku.

2. liga - skupina Východ - 39.kolo po 16.2.18:00
HC ZUBR Přerov
5:3(2:3, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Zachar (Ovšák, Chaloupka), 18. Kilnar (Krayzel, Buček), 30. Červenka (Hulva), 49. Červenka (Pavlačka, Hulva), 57. Sedlář (Zachar, Chaloupka) – 3. Dostálek (Kratochvíl), 7. Andrýsek (Dostálek), 11. Šťastný (Sedlák, Goiš). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:11, navíc Buček (POR) 5 min. + OK, Vlček (PŘE) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 922. Průběh utkání: 0:3, 5:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (11. Vrba) – Peslar, Vajda, Baca, Slavík, Javín, Buček, Ovšák, Puškár – Červenka, Kilnar, Seidler, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Krayzel, Chaloupka, Pavlačka, Schwarz.
HC ZUBR Přerov: Slovák – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný, Šebek, Procházka, Š. Kratochvíl, Málek, Kolář, Blinka, Sakrajda, M. Kratochvíl, Dostálek.

Utkání mezi prvním a třetím týmem tabulky se nestačilo ještě ani rozehrát a už zde bylo první vyloučení. Už po třech vteřinách hry byl odeslán za katr David Šťastný a RT TORAX měl k dispozici první přesilovku. S tou ale nenaložil podle představ, a tak necelou minutu po této početní výhodě mohli skórovat Zubři. Radek Tihlář hrubě podcenil bekhendovou střelu Vlastimila Dostálka z pravého kruhu, která překvapivě skončila až za brankovou čarou – 0:1.

O čtyři minuty později se hosté dostali již do dvoubrankového vedení. Vlastimil Dostálek přihrával na levý kruh najíždějícímu Janu Andrýskovi, který zvyšoval střelou nad beton – 0:2. Na začátku jedenácté minuty našel Zdeněk Sedlák na druhé straně kluziště volného Davida Šťastného, který si udělal ještě pár kroků mezi kruhy a střelou nad lapačku dostal Zubry do tříbrankového vedení – 0:3.

Tento moment se stal osudným pro Radka Tihláře, který svůj tým vůbec nepodržel a přenechal tak místo Adamu Vrbovi. Výměna brankářů jakoby dodala domácím tolik potřebnou sílu a přesně za dvě minuty už RT TORAX snížil. Milan Ovšák přihrával před bránu Davidu Zacharovi, jenž měl před sebou prázdnou bránu a nemohl tak minout – 1:3. Poruba dostala po pár minutách k dispozici dvojnásobnou přesilovku, kterou domácí hokejisté zužitkovali na výbornou. Luděk Krayzel našel před brankovištěm volného Aleše Kilnara, který střelou mezi betony vstřelil kontaktní branku – 2:3.

V čase 17:43 byl podražen Marek Slavík, jemuž pak jeden z hostů navíc šlápl na nohu, a třetina tak byla předčasně kvůli tomuto zranění ukončena. Porubský zadák musel být následně převezen do nemocnice, dle aktuálních informací se ale nejedná o nic vážného a Marek Slavík by měl být do play-off opět připraven nastoupit.

V dohrávané dvouminutovce pak měli na hokejkách vyrovnání Seidler s Ovšákem, ovšem první z nich nedokázal trefit prázdnou branku a druhý jmenovaný poté jen těsně minul levou tyč. Dvojnásobnou přesilovku si ale mohli v 27. minutě vyzkoušet také Přerovští, v rozhodujících momentech však byl vždy na svém místě dnes bezchybný Adam Vrba. Pouhou sekundu před uplynutím poloviny základní hrací doby už ale vyrovnáno bylo. Při hře čtyři na čtyři vyhrál vhazování Jakub Hulva, který přenechal kotouč Adamu Červenkovi, který přesnou střelou k pravé tyči smazal tříbrankové manko – 3:3.

Za necelou minutu mohl otočit skóre ve prospěch Poruby Luděk Krayzel, ten ale ve svém samostatném úniku nastřelil pouze břevno. V další porubské přesilovce už domácí skórovali, stav zápasu se ale nezměnil. Marek Sedlář napřáhl na hranici levého kruhu a překonal hostujícího gólmana počtvrté. Branka ovšem nebyla uznána, jelikož hlavní sudí přehlédl, že se kotouč odrazil od vnitřní tyčky hostující brány, a hra tak pokračovala dále.

Na začátku třetí periody se do vyložené šance dostal Jan Chaloupka po přihrávce od Davida Zachara, střela prvně jmenovaného ale skončila mimo. Ve 46. minutě se dostal k zakončení dvakrát Radomír Pala, ale ani jeho střelecké pokusy v síti neskončily. Na druhé straně pak Adama Červenka nedokázal v jasné pozici přehodit Slovákův beton a poslat Porubu do vedení. To se povedlo stejnému hráči až o necelé tři minuty později. Marek Pavlačka našel mezi kruhy volného Adama Červenku, který svou druhou brankou v utkání otočil skóre – 4:3.

V poslední desetiminutovce bylo utkání několikrát přerušeno z důvodu výtržnictví hostujících fanoušků, kteří rozbili tvrzené sklo u svého sektoru. Po dlouhém přerušení navýšili aktivitu právě Zubři, ale ani Jiří Goiš, ani David Šebek porubského gólmana nepřekonali. Tři minuty před koncem bylo ale o vítězi definitivně rozhodnuto. Jan Chaloupka vybojoval kotouč za hostující brankou, přihrával před brankoviště Davidu Zacharovi, který našel ještě lépe postaveného Marka Sedláře, jenž bekhendem navýšil porubské vedení – 5:3.

Poruba tak fantasticky otočila vývoj utkání z 0:3 na 5:3 a připisuje si tak důležité tři body z utkání proti lídrovi z Přerova. Další zápas čeká porubské hokejisty ve středu na ledě Frýdku–Místku v nové hale Polárce.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Tohle byl zápas, jaký se bude odehrávat v play-off, takže to byla ideální příprava. Samozřejmě jsme rádi, že jsme nepříznivý stav otočili z 0:3 na 5:3. My měli navíc dlouhé zápasové přestávky, kdežto soupeř byl pořád v zápasovém tempu. Dostali jsme na začátku dva laciné góly, ale pak se šance přelévaly z jedné strany na druhou. Nicméně si myslím, že jsme měli více vyložených šancí - nastřelili jsme tři tyče, netrefili prázdnou bránu a nakonec jsme zaslouženě vyhráli. Viděli jsme kvalitní zápas i s rvačkou, jen mě mrzí, že máme zřejmě dva zraněné hráče. Snad to nebude na dlouho.

Petr Dočkal (HC Zubr Přerov): V první třetině jsme si snadno vypracovali vedení 3:0, ale pak jsme se začali věnovat všemu možnému jen ne hokeji. A to nás stálo vítězství. Zápas jsme si v podstatě prohráli sami. Soupeř ukázal svou sílu a my se naopak od druhé třetiny nesoustředili na hokej. Ve středu nás čeká další těžký soupeř, takže dál jdeme zápas od zápasu a toto zaváhání doufám rychle hodíme za hlavu a půjdeme dál.