I přes kolaps v druhé třetině vezou dorostenci z Havířova plný počet bodů

15.02.2022, Patrik Rošič

V úterý 15. února zajížděli porubští dorostenci k 14. kolu nadstavby do Havířova. Poruba si dokázala v první části vybudovat slibný náskok, jenže v druhé třetině dokázali domácí své manko smazat. Před třetí částí bylo tedy vyrovnáno. V poslední dvacetiminutovce domácí otočili vývoj zápasu, jenže Porubané zabojovali a po vyrovnání vrátili vedení na své hole zpět. Domácí to zkoušeli ještě bez gólmana, Moravcova družina ale tuto situaci ubránila a připsala si tak další tříbodový zisk.

Extraliga dorostu - 14.kolo út 15.2.15:00
4:5(0:3, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 27. Jung (Valouch), 33. Jung (Pilíšek, Valouch), 36. Jung (Pilíšek), 46. Toma (Ungr) – 2. Veselý (Sobol, Glos), 8. Sobol (Kršík, Stasiuk), 13. Wardas (Kršík), 46. Wendelín (Sobol, Moravec), 52. Wardas (Kršík). Rozhodčí: Obadal – Gebauer, Kučera. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 61. Střely na branku: 38:45. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.
AZ Heimstaden Havířov: Přecechtěl – Bortoli, Valouch, Zielinski, Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič – Karas, Ungr, Middleton, Hansel, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Loza, Toma
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Kršík, Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Veselý, Moravec, Šrubař, Wardas, Vehovský

První část hry zvládli lépe hráči Poruby. Netrvalo totiž dlouho a chvilku po začátku utkání slavili gólový úspěch. Porubskou střídačku v 2. minutě rozjásal Matyáš Veselý. O pár minut později domácí tým dvakrát za sebou fauloval a Porubané tak měli možnost dvojnásobné přesilové hry. Tu využil a zároveň navýšil na dvoubrankový rozdíl po přihrávce Sobola Daniel Janeček. V polovině třetiny to mohlo být už 3:0 pro Porubu, Šrubař však trefil pouze tyčku. Za pár okamžiků se už ale Porubští potřetí dočkali, když se přesně do sítě trefil Viktor Wardas. Dorostenci v červenobílých dresech tak šli do šaten s parádním náskokem tří branek.

Druhá perioda naopak vyšla lepé domácímu celku. Poruba byla potrestána dvěma tresty, Havířov však ani jednu početní výhodu nevyužil. To Havířovským však nemuselo moc vadit, protože se po druhé početní převaze přeci jen prosadili. Na rozdíl dvou branek snížil Karol Samuel Jung, který tak odstartoval svou one man show. Od kontaktní branky uplynulo přibližně šest minut a Karol Samuel Jung svůj tým rozjásal podruhé. Havířov byl blízko vyrovnání v 34. minutě, když i domácí dorostenci nastřelili brankovou konstrukci. Následně přišlo mnoho vyloučení a AZ tak měl početní výhodu 4 na 3. Tu i využil svým třetím gólem Karol Samuel Jung. Do druhé sirény se už skóre neměnilo, a tak na světelné tabuli svítil po dvou třetinách stav 3:3.

Na začátku třetí tercie se mohla Poruba vrátit do vedení. Nabídnutou početní výhodu ale neproměnila. A když Porubané nevstřelil branku, tak se o to postarali domácí. Stav utkání poprvé překlopil na stranu AZ Jakub Toma. Vedení Havířova však nemělo dlouhého trvání, protože za pouhých 25 vteřin vyrovnal Tomáš Wendelín. Na další brankovou radost se čekalo do 52. minuty střetnutí. Vedení na porubské hole vrátil Viktor Wardas. V závěru to Havířovští ještě zkoušeli bez brankáře, Poruba tomuto náporu ale odolala a z havířovského ledu veze plný počet bodů.