I junioři vkročili do nového roku vítězně, tentokrát vyprovodili Šumperk výsledkem 5:1

07.01.2022, Patrik Rošič

V pátek sedmého ledna odehrála porubská juniorka další ligový zápas na svém ledě. Do Poruby přijel Šumperk a čekala se vyrovnaná bitva. To ale nakonec nebyla. Domácí hokejisté postupnými brankami svému soupeři odskakovali a nic dalšího než jeden gól Šumperku nedovolili. Hráči HC RT TORAX tak potvrzují zlepšené výkony z konce roku i na začátku toho nového.

Liga juniorů - 28.kolo pá 7.1.17:15
HK Mladí Draci Šumperk
5:1(2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Černý (Žák), 16. Kolat (Lysoněk, Koudelný), 39. Dinmukhammed (Koudelný, Kolat), 50. Barčák, 50. Koudelný (Kolat, Lysoněk) – 4. Šembera (Blaháček, Netolický). Rozhodčí: Pavel – Janoško, Hladík. Vyloučení: 4:6, navíc Křivohlávek (MDS) 5 + OK. Bez využití. Diváci: 48. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Dinmukhammed, Kelnar, Černý, Hlaváč, Macias, Fišara, Ludvík – Mikula, Chovanec. Barčák, Kolat, Siekierka, Koudelný, Lysoněk, Žák, Prokeš, Halata
HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý – Netolický, Sedláček, Slabý, Blaháček, Křivohlávek, Minařík – Tomiczek, Šotkovský, Kesler, Polách, Šembera, Haas, Pánek, Šucha

První branka zápasu padla již v druhé minutě střetnutí. O tu se postaral Vojtěch Černý. Zanedlouho byl k vidění druhý gól utkání, když se za necelé dvě minuty prosadil hostující Michal Šembera. Po druhé brance museli hosté hrát dvě minuty v oslabení, Porubští početní převahu využít nedokázali. To ale domácí hokejisty nemuselo mrzet, protože v 16. minutě vrátil vedení na porubské hokejky Dominik Kolat. V závěru periody okusili přesilovku i Mladí Draci. Ani oni ale svou možnost na přelomu třetin nevyužili.

V druhé části se převážně rozdávaly trestné minuty, jenže ani jeden tým ne a ne početní převahu využít. Skóre se potom měnilo až ke konci prostřední dvacetiminutovky. Devadesát tři vteřin před druhou sirénou upravil na 3:1 Isin Dinmukhammed. V poslední tercii byly k vidění naopak góly dva. O oba se postarali domácí. Nejprve navýšil na tříbrankový rozdíl Jonáš Barčak, aby na něj navázal za 23 vteřin i Jakub Koudelný. Těsně před závěrečnou sirénou se ještě strhla velká bitka, do které se zapojili skoro všichni hráči na ledě. Rozhodčí ale tuto situaci dokázali včas vyřešit.