Góly v oslabení, další hattrick a objevená přesná střelba, to vše vedlo k dalším bodům

12.09.2015, Gabriela Juříková

Po páteční výhře na poslední chvíli se starší dorostenci HC RT TORAX Poruba v sobotu dopravili na opavský led, kde v pravé poledne rozehráli již čtvrté kolo extraligy. Na první branku čekalo početné publikum do konce první třetiny, kdy v oslabení skóroval Lukáš Irgl, jenž stejný počin zopakoval na konci třetího dějství. A jelikož v druhé třetině zvyšoval porubské vedení na 4:1, stal se tak druhým hráčem dorostu s hattrickem. Opavští vyrovnávali v oslabení, nevyšlo jim trestné střílení a druhý gól vsítili na konci druhé třetiny. Porubskými střelci byli, kromě Irgla, Michal Dang, Daniel Timura a Matyáš Holub a na gólech se také výrazně podílel třemi asistencemi Vojtěch Střondala. Další utkání se uskuteční v pátek 18. září a na porubský led zavítá Vsetín.

NOEN extraliga staršího dorostu - 4.kolo so 12.9.12:00
Hokejový klub Opava
2:6(0:1, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Blecha (Hladoník), 40. Blecha (Fedor, Lelek) – 19. Irgl (Střondala), 28. Dang (Malát, Vospálek), 32. Timura (Dang, Malát), 35. Irgl (Střondala), 42. Holub (Pliska), 59. Irgl (Střondala). Rozhodčí: Mrkva – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4, navíc Prokeš (POR) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 109. Střely na branku: 26:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.
Hokejový klub Opava: Mocher (42. Muzlík) – Kupka, Mar, Lelek, Cibulka, Petrla – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Timko, Döhner, Konečný, Adolf, Adamczyk, Bitomský
HC RT TORAX Poruba: Škoda – Krása, Skokan, Dobeš, Balcárek, Prokeš, Pliska, Prepsl, Vondál – Holub, Plachý, Vospálek, Malát, Timura, Voznička, Střondala, Dlouhý, Dang, Klíma, Krupa, Irgl