Góly padaly pozdě! Uhasit druhou prohru nepomohla dorostencům ani power play

01.10.2022, Gabriela Juříková

Extraliga dorostu měla v sobotu 1. října na programu šesté kolo a porubští dorostenci přivítali na svém ledě Mladé Draky Šumperk. S tímto soupeřem jsou duely nevyspitatelné i tehdy, kdy Porubané jedou na vítězné vlně. A to se potvrdilo i v tomto utkání, kdy góly do 52. minuty dávali výhradně jen Šumperští, kteří ubránili ve druhé třetině i dvojnásobnou přesilovku. V závěru třetího dějství se již Porubanům stejnou situaci podařilo využít a u obou gólů byl Olaf Zachariasz. Poslední dvě minuty hry hráli domácí powerplay, ovšem žádné drama se nekonalo. Hosté ubránili vedení 4:2 a stali se druhým týmem, který doposud vítězný RT TORAX obral o body.

Extraliga dorostu – Východ - 6.kolo so 1.10.15:00
HK Mladí Draci Šumperk
2:4(0:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 57. Zachariasz (P. Sobol), 58. Bodnar (Zachariasz) – 16. Verner (Seidenglanz, Plhal), 22. Verner (Seidenglanz, Plhal), 28. Pospíšil (Maurer, Pluskal), 52. Karas (Seidenglanz). Rozhodčí: Kapitanov – Vengřín, Hladík. Diváci: 58. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 0:4, 2:4.
HC RT TORAX Poruba: S. Sobol – Bodnar, F. Veselý, Pavlíček, Jeřábek, Bortoli, S. Stasiuk, Dragon – Hansel, P. Sobol, M. Veselý – Koida, Jevtěchov, Skorochod – Indrst, Zachariasz, T. Vehovský – M. Hlaváč
HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček – Souček, Březina, Jarmara, Prokop, Plhal, J. Veselý – Maurer, Pluskal, Hejátko, Mácha, Urban, Škrabal, Verner, Pospíšil, Seidenglanz, Karas, Pazourek

RT TORAX měl převahu první půli třetiny. Ondráčka často a víceméně přesně častoval střelami a Mladé Draky před Samuela Sobola pouštěl pomálu. Když už se ale Šumperk do útočné třetiny dostal, byl velmi nebezpečný. V závěru třetiny nabídla Poruba soupeři přesilovku, kterou díky výborné práci Ondřeje Vernera před brankovištěm využil a do kabiny šli s vedením 1:0 radostněji hosté.

V druhé minutě prostřední části se uplatnilo pravidlo: „Nedáš, dostaneš!“ Porubané od první vteřiny hodlali vyrovnat, ale ujel Ondřej Verner spolu se Seindenglanzem a odražený puk poslal přes hráče k druhé tyči. Podobný scénář se odehrál o šest minut později, když porubskou obranu přelstil František Pospíšil a z levého křídla poslal třetí upomínku. RT TORAX měl v druhé půli třetiny dvě minuty přesilovku pět na tři, ale křečovitost v zakončení nebyla tím správným parťákem k snížení dračího vedení 3:0.

Až do 52. minuty se hrálo bez dalších branek. Mladí Draci se zdatně bránili porubským výpadům. Při hře pět na pět se Poruba sice střelecky prosazovala, jenže narážela na výborně koncentrovaného gólmana, který byl překonán až v oslabení tři na pět. Ale pěkně postupně. Právě v 52. minutě zvyšoval vedení Mladých Draků Antonín Karas, když jej nejdříve Samuel Sobol vychytal při jízdě zleva doprava, ale opačným směrem už byl šumperský forvard úspěšný.
Přesilovku pět na tři věnovali hosté RT TORAXu v 57. minutě a tu využil Olaf Zachariasz, kdy dorazil vlastní střelu. Mladí Draci se i ve čtyřech dostali do útočné třetiny, ale jejich snažení zastavila technická závada na mantinelu domácí střídačky. Po IPH turnaji zůstaly mantinely ještě bez reklam, tedy nevyztužené a tak se stalo, že při povzbuzování hráčů na střídačce získal mantinel velkou díru a bezmála 10 minut se čekalo na aspoň provizorní opravu.
Vyhrané buly před Samuelem Sobolem dostalo domácí bleskově do útočného pásma, kde zazvonil na šumperskou tyč Mykyta Bodnar, čímž využil zbývající vteřiny přesilovky a snížil na 2:4. Dvě minuty pak hrál RT TORAX bez brankáře, ale k dramatu to nevedlo. Třetí třetina patřila gólově domácímu týmu, ale protože začal trefovat volné prostory pozdě, druhé prohře už dorostenci Poruby nezabránili.