Fantazie! Dorost otočil bitvu na ledě suverénního rivala z Vítkovic, obrat dokonal Halata

14.10.2018, Dominik Pavlačka

Zápas obratů. Porubští dorostenci na vítkovickém ledě vedli, domácí ale ještě do poloviny zápasu stačili duel třemi góly otočit, nicméně s tím se Moravcovi svěřenci nesmířili a našli velkou vnitřní sílu k velkému obratu a po brankách Jakuba Ślusarczyka, Filipa Sienkiewicze a Matěje Halaty nakonec vyhráli na horkém ledě Vítkovic v poměru 5:3! HC RT TORAX tak oplatil Vítkovicím domácí porážku a rivalovi uštědřil vůbec první prohru v této sezoně.

Regionální liga dorostu - 9.kolo ne 14.10.12:00
HC Vítkovice Ridera "B"
3:5(1:1, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 20. Kršík (Macho), 27. Kotásek (Juříček), 31. Štiak (Bialy) – 13. Boguaj (Macias Kr., Stibor), 35. Ślusarczyk (Pasek), 38. Sienkiewicz, 55. Halata (Gelnar), 60. Halata (Bechný, Chovanec). Rozhodčí: Polášek – Moravec, Hecht. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 26:24 (11:4, 9:10, 6:10). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.
HC Vítkovice Ridera "B": Vítek – Kelnar, Pavič, Bialy, Kršík, Řepa – Kotásek, Štiak, Milata, Macho, Skřipčák, Juříček, Mašek
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Macias Ka., Pasek, Elbl, Bechný, Borkovec, Gelnar – Sienkiewicz, Ślusarczyk, Bukovjan, Macias Kr., Halata, Boguaj, Chovanec, Stibor, Pohl, Hlavatý, Krčmarský

Matěj Halata (POR) (2+0)
Štěpán Kršík (VIT) (1+0)
Josef Pasek (POR) (0+1)

Halata trefil tyč, pak slavil Boguaj, v závěru třetiny srovnal Kršík

Dorost mohl ve Vítkovicích rychle prohrávat, když se ve čtvrté minutě odhodlal ke střele do šibenice Matyáš Skřipčák, toho ale vychytal pozorný Matej Hurčík. Skóre tak mohl o chvíli později otevřít na druhé straně Matěj Halata, porubský snajpr ale trefil pouze tyč Vítkovy klece. Porubští přežili v osmé minutě i nájezd jednoho z domácích a mohli se úderem čtrnácté minuty radovat, když se po závaru ve vítkovickém brankovišti prosadil doklepnutím do prázdné Václav Boguaj – 0:1. Domácí inkasovaný gól nerozhodil a těsně před sirénou slavil vyrovnání. Jakub Macho nahrával před branku Štěpánu Kršíkovi, který prostřelil bezmocného porubského brankáře – 1:1.

Domácí dokonali obrat exporubským Kotáskem, Štiak navyšoval

Vítkovice byly aktivnější i po pauze, blízko obratu byl Martin Mašek, jeho teč ale mířila jen těsně mimo. Na druhé straně zase prošel drze obranou Matěj Halata, v rozhodující chvíli ale ztratil balanc a Patrik Vítek zasahovat nemusel. Ve 27. minutě suverénní celek ligy vedl. Alex Kotásek vysekl parádní kličku, dostal se až před Mateje Hurčíka, jehož překonal s pořádnou dávkou štěstí – 2:1. Ve 31. minutě šli domácí do trháku, když střelu Šimona Bialyho tečoval šikovně za porubského brankáře Matěj Štiak – 3:1.

Poláci zařídili vyrovnání ještě do druhé přestávky

Domácí vedli o dva góly, málem je ale brzy uzemnil Filip Sienkiewicz, který do minuty po třetí inkasované brance nastřelil tyčku Vítkovy klece. Kontaktní branka na sebe ale nenechala dlouho čekat. V početní převaze tečoval nahození Josefa Paska za vítkovického brankáře Jakub Ślusarczyk – 3:2. A ještě do druhé pauzy bylo dokonce srovnáno. Filip Sienkiewicz si nabruslil před Patrika Vítka, naznačil a poté zakončil zkušeně nad levý beton – 3:3.

Halata dokonal veleobrat

Poslední třetina už byla jasně v režii porubského výběru, Martin Stibor, Krzysztof Macias ani Ondřej Gelnar ale velký obrat dokonat nedokázali. Místo toho mohly jít Vítkovice z ojedinělé akce znovu do vedení, Matyáš Skřipčák ale v tutovce před Matejem Hurčíkem nedal. Vítkovický útočník šanci neproměnil a pak dostal slovo Matěj Halata, jenž si v 55. minutě položil modrobíle oděného gólmana a zkušeně zakončil do poloodkryté brány – 3:4. Domácí zkusili ještě powerplay, nicméně tam zaúřadoval opět Matěj Halata, který trefil opuštěnou klec a uštědřil Vítkovicím první porážku sezoně vůbec – 3:5.

Orlovávs.Třinec Bx:x

Ctibor Melovský (HC Vítkovice Ridera "B"): První polovinu zápasu jsme byli lepší, proměnili šance, pak se to ale překlopilo na druhou stranu a lepší byla zase Poruba, která nakonec asi vyhrála zaslouženě. Pro nás je ale důležitý výkon kluků ročníku 2004 a 2005, protože ti v tomto zápase ukázali, že je na čem stavět.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Pro nás to byl dobrý zápas zejména v tom, že si kluci vyzkoušeli, jaké je to hrát pod tlakem. To se dělo zejména v té první půli, pak jsme se začali sžívat s prostředím, ale i se soupeřem, který hraje velmi dobře, agresivně, do těla, dohrává osobní souboje, což nám do nějaké šesté sedmé minuty druhé třetiny opravdu chybělo. Důležité bylo, že jsme dokázali vyrovnat ze stavu 1:3, pak jsme hráli i nadále aktivně, snažili jsme se hrát jednoduše, což se nám vyplatilo a výhra 5:3 je dle mého názoru zasloužená. Kluci začali hrát agresivně, takže jsem spokojen. Kaňkou v zápase je pak fakt, že v poslední vteřině se u naší střídačky strhla bitka, po níž má Ondřej Bechný vykloubený pravý kotník a bude muset v horším případě na operaci, v tom lepším se to snad nějak narovná.