ELIOD extraliga dorostu je rozehrána, zápas Zlín – Poruba skončil třemi jedničkami

12.09.2019, Gabriela Juříková

Po roce se vrací dorost Poruby mezi extraligové týmy. První kolo odehrál ve čtvrtek 12. září na ledě PSG Berani Zlín. Přestože stejného soupeře zdolali svěřenci trenéra Moravce na turnaji právě ve Zlíně a získali tam i turnajové vítězství, tak debutový zápas dopadl trochu jinak. Po sedmi brankách propustil Drabčík brankoviště Chylíkovi, který pak bohužel nestačil na další čtyři šikovné akce domácích. Hamrlovo čisté konto smazal v druhé třetině Matěj Halata. Start do sezóny mohou dorostenci napravit prvním domácím zápasem v sobotu od 13:15 proti Přerovu.

ELIOD Extraliga dorostu - Východ - 1.kolo čt 12.9.16:00
PSG Berani Zlín
11:1(3:0, 4:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 7. Heš (Jecho, Mojžíš), 14. Frömel (Chludil, Laciga), 19. Chludil (Frömel, Burian), 21. Frömel (Chludil), 31. Mojžíš (Chludil), 31. Jecho (Heš), 32. Hoferek (Frömel, Chludil), 47. Hoferek (Chludil, Jecho), 50. Chludil (Tomeček), 53. Frömel, 59. Jecho (Tomeček, Čapka) – 37. Halata (Macias Kac.). Rozhodčí: Vaněk – Bařinka, Kociňák. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 11:1.
PSG Berani Zlín: Hamrla – Nábělek, Sýkora, Burian, Žižka, Čapka, Hoferek, Kráčalík – Chludil, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Heš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel, Jecho, Lavička.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík (32. Chylík) – Macias kac., Gelnar, Černý, Kosina, Bechný, Križ, Borkovec, Pasek – Ślusarzcyk, Hlaváč, Vehovský – Kovalčík, Halata, Chovanec – Macias Krz., Hradil, Stodůlka – Hlavatý

Zlínští od prvního kontaktu kotouče s ledem prokazovali letité extraligové zkušenosti. Soupeře nepustili ze třetiny a branku Drabčíka odstřelovali ze všech úhlů. Porubští v obraně doslova kouzlili a čekalo se, na kterou stranu se štěstí přikloní. Zda se Porubští chytí a vezmou aktivitu utkání také do vlastních rukou nebo hlavní roli budou hrát domácí borci. Na konci sedmé minuty se otevřela gólová stavidla a Zlín od té doby nebyl k zastavení. K úvodní brance Lukáše Heše přidal v průběhu zápasu hattrick Šimon Frömel, který navíc neproměnil v první třetině trestné střílení. Dva puky dostali do brány Adam Jecho, Jan Hoferek a Lukáš Chludil, jenž nahrál na dalších pět gólů. Na jedenácti gólech Beranů, z toho tři byly z přesilovek, se podílel i Matěj Mojžíš.

Když Zlín vedl 7:0, postavil se do brankoviště Poruby místo Vincence Drabčíka Jakub Chylík. Nový impuls zafungoval a dorostenci RT TORAX Poruby při zlepšeném bruslení hýřili aktivitou, z které vyplynula branka Matěje Halaty. Jak se později ukázalo, byla jediná. A přestože se Moravcovi svěřenci od druhého dějství ofenzívně a střelecky zlepšili, Patrik Hamrla další puky pochytal.
Vstup do sezóny se porubským dorostencům sice nezdařil, ale na prvním domácím utkání mohou vše napravit. Restart se uskuteční v sobotu 14. září, kdy na ledě RT TORAX ARENY přivítají Přerov.