Druhé utkání s Banskou Bystricí Sareza zvládla a po kvalitním výkonu zvítězila 3:0

22.08.2008, Gabriela Juříková, Kateřina Juříková, Adam Bagar

Po čtvrteční remíze a bohaté nadílce gólů, kdy Sareza Ostrava remizovala s Banskou Bystricí 5:5 byla na programu v páteční podvečer odveta. Ta již byla z obou stran mnohem opatrnější a mnoho branek tentokrát k vidění nebylo. V první části se dostali do vedení domácí po brance Petra Janečky, ale následně byli lepším týmem hosté, kteří ztroskotávali na skvělém Jakubovi Štěpánkovi, který držel Sarezu nad vodou. Také ve druhé části byl aktivnější slovenský soupeř, který stále nemohl překonat dnes skvělého Štěpánka. Poměrně uklidňující branka pro Sarezu přišla po polovině utkání z hole Iva Mocka a po čtyřiceti minutách tak Sareza vedla 2:0. Do třetí části nastoupil v brance domácích Michal Gleich a také ten nebyl překonán a udržel si tak čisté konto. Ostravané ještě stačili přidat třetí branku do sítě Banské Bystrice, když se trefil Michal Holuša. Sareza Ostrava tak především díky skvělým gólmanským výkonům zvítězila nad Banskou Bystricí 3:0. Další utkání čeká Sarezu ve středu 27. srpna, kdy se představí na ledě Zvolenu.

- přát. pá 22.8.17:00
HC ´05 Banská Bystrica
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Janečka (Mikula, Suchý), 34. Mocek, 51. Holuša (Mikula, Dušek). Rozhodčí: Krenželok - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:2, navíc Vlk, Dian (oba BAB) 10 OT. Využití: 1:0. Diváci: 255. Průběh utkání: 3:0.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (od 41. Gleich) - Tesařík, Palík, Suchý, Falter, Buček, Prokop, Vajda D. - Dušek, Holuša, Bartoš M. - Niec, Janečka, Bartošek - Jelšík, Novák, Mocek - Mikula.
HC ´05 Banská Bystrica: Stieranka - Vlk, Bíro, Frühauf, Rimmel, Brumerčík, Mocek, Tomaška, Mrena - Pardavý, Bulík, Palov - Dian, Sabol, Majeský - Tománek, Češík, Škvaridlo - Gašpar, Valach, Ižvolt.

Úvod třetiny ovládli domácí, kteří většinu času trávili v útočném pásmu a gólman hostí Michal Stieranka měl tak dost práce uhlídat útočné tlaky domácích. Banská Bystrica se však párkrát také dostala do útočného pásma. Rastislav Gašpar ohrozil z bezprostřední blízkosti domácího strážce svatyně a pár sekund na to útok dokončil Stanislav Valach střelou, kterou Štěpánek lapil tzv. “semaforem“. Největší šanci měl Ľubomír Sabol, který vzal šikovně Michalu Novákovi z hokejky puk a jel postrašit domácího gólmana Jakuba Štěpánka, který jeho střelu mířenou mezi betony, chytil. První gól padl v přesilovce Sarezy v čase 9:50 z hole Petra Janečky. Nejprve se od modré napřáhl Jiří Suchý, ale branku minul. Kotouč se tak dostal na hůl Ondreje Mikuly, který nahrál pohotovému Petru Janečkovi a ten se trefil za Stierankova záda. Záhy po buly šel střelec úvodního gólu na trestnou lavici, když se provinil krosčekem. Banská Bystrica však nabídnutou šanci přesilovky nevyužila. Ani další nabídnutou přesilovku hosté následně nevyužili. Štěpánek, extraligový brankář Vítkovic, však bravůrně vychytal všechny soupeřovy střely i střely nechtěné od svých spoluhráčů. Ľubomír Sabol opět dostal velkou šanci ke vstřelení branky, když měl před sebou úplně prázdnou klec. Štěpánek pohotově nastavil lapačku, ale puk se od ní odrazil zpět k Sabolovi, který však trefil jen brankářovu hruď. Banské Bystrici se do konce třetiny nepovedlo vstřelit gól, a tak první třetina skončila radostně pro domácí hráče stavem 1:0.

Do další části zápasu vstoupili lépe hráči hostí. Bleskový přesun k odkryté tyči předvedl Jakub Štěpánek po přihrávce přes brankoviště na Rastislava Gašpara. Další útok zakončoval Michal Dian střelou do betonů domácího brankáře. Bohužel pro hosty ani jedna střela brankáře Štěpánka nepřekonala. Hrál se živý útočný hokej nahoru a dolů. Soupeři si nedarovali ani centimetr ledu zadarmo a na obou stranách byly viděny pohledné útočné akce, jakožto i skvělé obranné zákroky hráčů i brankářů. Proto byl stav utkání v polovině třetiny, tudíž i zápasu stále 1:0 pro Sarezu. Ve 34. minutě si Ivo Mocek najel mezi kruhy a příklepem trefil pravou tyč a kotouč se kulečníkovým způsobem ocitl za brankovou čarou. Domácí Sareza tak zvýšila svůj náskok na 2:0. Hráči Banské Bystrice Roman Tománek nebo Tomáš Škvaridlo se právem divili, že nemohou protlačit puk za Štěpánkova záda, byť měli odkrytou většinu brány. Štěpánek předváděl skvělé zákroky hodné extraligového gólmana. Ani ve druhé části zápasu se Banské Bystrici nepodařilo šikovného Štěpánka překonat, ale zato domácí hráči opět překonali gólmana Stieranka. Po druhé části tak hráči odcházeli do kabin za stavu 2:0.

Ve třetí třetině se přiostřovalo. Hráče Banské Bystrice moc netěšilo, že prohrávali 2:0 a navíc nemohli překonat domácího gólmana Michala Gleicha, který vystřídal Jakuba Štěpánka, a tak začali tlačit na pilu. Při jednom z útoků domácích elegantně prokličkoval útočným pásmem Jakub Dušek, ale gól nevstřelil. Další akce opět neskončila gólem, když Martin Bartoš nevzdal souboj u hrazení a vybojoval tak puk za brankou. Pohotově nahrál najíždějícímu Michalu Holušovi, který nezpracoval přihrávku a mířil vysoko nad bránu. V padesáté minutě si domácí otevřeli v útočném pásmu střelnici. Po střelách Mikuly a Duška dostal druhou šanci Michal Holuša, kterému se tentokrát Stieranku překonat podařilo a Sareza rázem vedla 3:0. Poslední minuty třetí třetiny dohrávala Sareza v oslabení. Útok hostí ve složení Tomáš Škvaridlo, Tomáš Bulík a Marek Bíro měl možnost čestného úspěchu, ale gólman Gleich se roztáhl na brankové čáře a soupeř neměl žádnou šanci. Na hokejky hostí se asi přilepila smůla a dnešní utkání prohráli s domácí Sarezou 3:0.