Druhé pohárové utkání Porubští zvládli, Nowy Targ vyprovodili třemi góly

21.08.2019, Gabriela Juříková

První domácí utkání Visegradského poháru sehráli Holaňovi svěřenci s Nowym Targem, který tímto zápasem do poháru teprve vstoupil. Po dvou minutách se hosté dostali do vedení, které ale do přestávky ztratili. Porubští proměnili přesilovku a o dvě minuty později utkání otočili ve svůj prospěch. Po bezbrankové druhé třetině, oslavili gól porubští fanoušci ve třetím dějství. Poruba druhé pohárové utkání vyhrála 3:1.

Visegrádský pohár - V2 st 21.8.18:00
PODHALE Nowy Targ
3:1(2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Káňa (Sikora, Zdeněk), 14. Sikora (Zdeněk, Husák), 51. Nejezchleb (Jáchym, Šendera) – 2. Wsol (Komínek, Arousva). Rozhodčí: Fiala, Cabák – Janda L., Kořistka. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 529. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Slavík, Husák, Pastor, Urbanec, Šendera, Rudl – Nejezchleb, Jáchym, Obdržálek – Zdeněk, Hlinka, Sikora – Gřeš, Hudeček, Káňa – Ollender, Ďurač, Brodek
PODHALE Nowy Targ: Odrobny – Souminen, Seed, Kameneu, Arousva, Sulka, Wsol, Wojdyla, Wielkiewicz – Worwa, Dziubinski, Švec – Neupauer, Guzik, Franek – Komínek, Hudak, Jencik – Kapica D., Gruszka, Siuty

Hosté šli již v druhé minutě gólem Patryka Wsoly do vedení. Porubští brzy získali zápasové tempo a hned první početní výhodu ukončili gólem. Janu Káňovi stačila půlminuta. Do dvou minut hry se domácí trefili znovu a vývoj utkání strhli na svou stranu po nahrávkách na jeden dotek, na jejichž konci byl Marek Sikora.

Druhá třetina byla plná vyloučení, přesto skončila bez branek. O dramatické chvíle diváci ale nepřišli. Hra měla energii, tempo a byla plná zvratů. Hráči neměli na nic moc času, protože soupeř byl vždy hodně blízko. Střetli se týmy, které hrají podobný styl hokeje.

Třetí dějství bylo herně podobné druhé dvacetiminutovce s tím rozdílem, že se Porubským podařilo překonat skvěle chytajícího Odrobného a navýšit vedení o dvě branky. Richard Nejezchleb dal v 51. minutě týmu pojistku a tu nakonec Porubští i udrželi.

V pátek čeká hráče RT TORAX Poruba přípravné utkání s Dubnicí nad Váhom, v kterém se zapotí i dva extraligoví hráči – Rostislav Olesz a Vladimír Svačina. Utkání začíná v 17 hodin a vstupné je 40,- Kč.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Trochu nás zmrazil gól na začátku první třetiny, kdy jsme nepokryli volného hráče na brankovišti. Po inkasované brance si myslím, že jsme tempo hry drželi na naší straně. Převahu a šance jsme nedokázali přetavit v góly. Od hráčů určených na přesilovky nešla vidět efektivita. Jinak celý zápas byl pod naší kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli.

Phillip Barski (Podhale Nowy Targ): Sehráli jsme dobré utkání, oba týmy stále zapracovávají taktiku a strukturu. Předvedli jsme dobrý výkon, ale nedá se vyhrávat s méně vstřelenými brankami.