Draci opět vynulovali Porubu. Mladší dorost schytal v Šumperku desítku, Kaplan dal čtyři góly

10.02.2018, René Chyla

Extraligový mladší dorost nenavázal na veledůležitou domácí výhru proti brněnskému Warrioru a Drakům znovu nedokázal vstřelit ani gól. Ti jsou tak nejneoblíbenějším soupeřem porubských mladíků, když favoritovi dokázali v letošní sezoně v pěti zápasech dát pouze jedinou branku. Šumperk stále bojuje o postup do playoff, Porubští se zase rvou o záchranu. I přes vysokou porážku však Ostravané zůstávají o bod nad sestupovou propastí, pomohla tomu současná prohra Warrioru Brno se Vsetínem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 31.kolo so 10.2.13:00
HK Mladí Draci Šumperk
10:0(3:0, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 10. Kučera (Fibigr, Blaháček), 11. Kaplan (Mácha, Horký), 18. Kaplan, 22. Kesler (Kavan, Křivohlávek), 30. Kesler, 43. Kaplan (Horký, Kubíček), 46. Plhal (Mácha, Fibigr), 50. Kaplan (Horký, Blaháček), 58. Plhal (Kaplan), 60. Kavan (Horký, Kaplan). Rozhodčí: Vepřek – Lukš, Skokánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 44. Střely na branku: 44:18 (12:7, 17:4, 15:7). Průběh utkání: 10:0.
HK Mladí Draci Šumperk: Zlatnický – Blaháček, Kubíček, Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Kesler, Minařík, Horký, Kaplan, Kučera, Kavan, Mácha, Fibigr, Polách
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Havlík, Gelnar, Hlaváč, Machů, Bechný, Dobeš – Foldyna, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Moškoř, Rambousek, Macias Kr.

Robin Kaplan (ŠUM) (4+2)
Jakub Horký (ŠUM) (0+4)
Jakub Plhal (ŠUM) (2+0)

Kučera a dvakrát Kaplan = 3:0 pro Draky

Šumperk nastupoval do utkání v roli jasného favorita a svou úlohu plnil podle očekávání už od prvních minut. Domácí měli navrch a v desáté minutě šli do vedení. Jiří Fibigr nahrával Janu Kučerovi, který bez milosti propálil Marka Slíže – 1:0. Uběhlo přesně 67 vteřin a Draci slavili podruhé. Joshua James Mácha vyhledal při kombinaci kanonýra Robina Kaplana a ten se nemýlil – 2:0. Na ledě už v první třetině rostly enormním tempem emoce, osm vteřin po druhé brance se do sebe pustil Tomáš Havlík s Milanem Křivohlávkem, oba aktéry menší roztržky tak hlavní sudí obdaroval dvěma minutami. Porubští se následně drželi, nicméně do první přestávky třetí trefě Mladých Draků stejně nezabránili. Ostravskou chybu v obraně potrestal Robin Kaplan, který tímto zaútočil na hattrick – 3:0.

Keslerova třetina

Hokejisté Poruby měli ještě čtyřicet minut na případný zvrat, tyto plány se ale rychle rozpadly už v čase 21:42. Tomáš Kavan totiž přihrával naprosto přesně Marku Keslerovi, jenž nachytal Marka Slíže počtvrté – 4:0. Porubští zvládali veškerá oslabení, hra pět na pět ale lépe svědčila domácímu výběru. Ten stále nebyl s přídělem spokojen a zhruba v polovině základní hrací doby navýšil své vedení a uštědřil porubské družině bůra. Slova se ujal autor čtvrté branky Marek Kesler, který dohnal Robina Kaplana, a vyzval tak svého kolegu k maratonu za hattrickem – 5:0.

Čtyřgólový Kaplan, Plhalovo probuzení a další desítka Šumperka

Kdo čekal, že se zápas již dohraje v poklidném tempu, musel být zaskočen. Draci totiž nepolevili a ve třetí třetině pustili další brankostroj. HC RT TORAX se mohl na začátku poslední dvacetiminutovky nadechnout při přesilovce, v ní ale paradoxně ještě inkasoval. Domácí ujeli tři do situace tři na nikoho a tam Jakub Horký nahrával Robinu Kaplanovi, jenž dokonal hattrick a sklidil ovace přítomných – 6:0. Neuběhly ani tři minuty a Draci útočili na další desítku proti Porubským. Joshua James Mácha našel perfektně Jakuba Plhala, jenž nabídnutou šancí nepohrdl – 7:0. Další čtyři minuty a osmý zásah. Jakub Horký znovu zapracoval v lajně s Robinem Kaplanem a šumperský útočník přidal už čtvrtý gól v zápase – 8:0. Domácí hladověli po desítce, která byla také těsně před koncem zápasu vyslyšena. V čase 57:35 nejprve Robin Kaplan nahrával do tutové šance Jakubu Plhalovi, který ani tentokrát nezklamal – 9:0. Přesně 46 vteřin před závěrečnou sirénou se Draci dočkali, Jakub Horký znovu předvedl šikovné ruce a přehled, když vyzval ke gólu Tomáše Kavana a ten neodmítl – 10:0.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Zápas se nám hodnotí těžce, protože máme stále ještě v živé paměti domácí utkání se Šumperkem, kdy jsme prohráli 0:11. Po zápase s Brnem se nám na tréninku zranil druhý brankář, chybělo nám také šest hráčů základní sestavy, což je u našeho týmu citelná rána. Tím samozřejmě nechci hanit výkon domácích, protože ti opět hráli výborně, skvěle bruslili, přečíslovali nás a dostávali nás pod tlak. Ukázal se velký rozdíl v kvalitě jednotlivých týmů, na přesilovku jsme poslali i třetí pětku, nicméně k našemu velkému zděšení tam nastala situace, kdy jeli Draci v oslabení tři na nikoho a z našeho gólmana si pochopitelně udělali dobrý den. Dva góly jsme si ještě dali sami, ale v celkovém zúčtování na Šumperk letos nemáme.