Draci odjíždí bez bodu. Poruba přehrála nováčka rozdílem 4:1

26.09.2020, Pavlína Vítková

V pátém kole Chance ligy zavítali na ostravský led rivalové z Šumperku. A byť se prvoligový nováček snažil udržet s Porubou tempo, odjíždí bez bodu. Domácí celek zvítězil rozdílem 4:1 a zůstává tak na špici tabulky.

CHANCE LIGA - 5.kolo so 26.9.17:00
DRACI PARS ŠUMPERK
4:1(2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Špaček (Jáchym, Pořízek), 18. Korkiakoski (Rudl, Endál), 45. Pořízek (Žovinec, Špaček), 54. Kanko (Toman, Brodek) – 53. Spratek (Kučera, Horký). Rozhodčí: Marek, Ondráček – Bartek, Konvička. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 623. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán – Teper, Žovinec, Urbanec, Kozák, Dundáček, Slavík, Rudl – Špaček, Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Brodek, Kanko, Toman – Káňa, Hlinka, Hotěk.
DRACI PARS ŠUMPERK: Altrichter – Gewiese, Nepokoj, Kabelka, Dosek, Weintritt, Řezáč, Věntus – Uhlík, Tadeáš Král, Hroch – Krejčiřík, Baláž, Bernovský – Jaroš, Spratek, Kratochvíl – Kučera, Scheuter, Horký.

Hned od úvodního buly se porubští hráči tlačili do útočného pásma. Šumperský brankář Altrichter byl však při své letošní ligové premiéře ve střehu a všem ostravským pokusům zabránil. Hosté šli vidět hlavně v protiútoku, ale také Foltán byl ve své bráně jistý a nepřipustil žádné překvapení. Prvního gólu zápasu se tak fanoušci dočkali až v čase 16:43, když dělová rána Marka Špačka proletěla za Altrichterova záda. Skóre 1:0 ale příliš dlouho nevydrželo. Asi po půl minutě totiž procedil puk do brány i Markus Korkiakoski a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Začátek druhé periody nabídl v podání obou celků svižnou hru, kotouč putoval z jedné strany ledové plochy na druhou. Šumperk mohl snížit po akcích Weintritta a Krále, porubský gólman si nicméně všechny střelecké pokusy pohlídal. RT TORAX si v průběhu třetiny žádnou vyloženě gólovou příležitost nevypracoval. Rány Brodka, Stloukala a Dundáčka si Altrichter bez problémů kontroloval. Hráči tak odcházeli do kabin za nezměněného stavu 2:0.

Také v úvodu poslední třetiny diváci sledovali aktivní hokej. Přetahovaná však nakonec dopadla lépe pro domácí. V pětačtyřicáté minutě se totiž prosadil Radek Pořízek a zvýšil na 3:0. Jen o chvíli později navíc mohl další gól přidat i Patrik Urbanec, Altrichter nicméně jeho pokus od modré dokázal zastavit. Po následném vyloučení Dominika Rudla se pak sice Draci díky Danielu Spratkovi dočkali vytouženého snížení. Úsměvy na tvářích jim ale příliš dlouho nevydržely. Zhruba po minutě na světelné tabuli svítilo skóre 4:1. Střelcem čtvrtého ostravského gólu byl Petr Kanko. Nováčci soutěže tak odjíždí z Poruby bez bodu. RT TORAX zůstává v letošní sezoně neporažen.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili dobře a kdybychom v první třetině hráli důrazněji a neodskakoval nám kotouč od hole, tak jsme mohli vést daleko větším rozdílem. Do druhé části jsme už tak dobře nevstoupili a Šumperk začal kousat. Potom tedy hosté zvýšili obrátky a táhlo se to tak až do konce utkání. V kabině jsme řekli hráčům, aby dnešek hodili za hlavu, a aby se začali připravovat na další utkání ve Vrchlabí.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Do Poruby jsme jeli s tím, že chceme nějaké body urvat. Věděli jsme také, že soupeř má obrovskou sílu. Zaměřili jsme se hlavně na to, abychom hráli dobře z defenzívy. Celkem nám to šlo, dobře jsme bránili, ale pak jsme během dvou minut dvakrát inkasovali. Naše nejlepší pasáž v utkání byla druhá třetina, kde jsme mohli klidně i vyrovnat. Měli jsme tam totiž dvě, tři velké šance. Velké negativum jsou útočné fauly, které děláme. I ty branky, které jsme dostali byly celkem laciné. Martin Altrichter je kluk, který má kvalitu. Ten program první ligy bude ještě náročný, proto jsme nechali Marka Peksu odpočinout. Dneska nás ale Martin určitě nezklamal, zachytal parádně.