Dorostenecká liga opět v pohybu, Vehovského hattrick přispěl k výhře nad Lions

02.02.2019, Gabriela Juříková

Poslední lednový víkend měly dorostenecké soutěže pauzu, neboť se konalo Mládežnické mistrovství ČR. 2. února se ligy opět rozjely. Dorostenci Poruby zavítali na led rosických Štik, aby na tamním zimním stadionu sehráli třetí zápas s EHC Lions. Týmem, který v posledním vzájemném utkání jako jediný obral HC RT TORAX o body, když vyhrál na nájezdy 3:2. Moravcovi svěřenci si tentokrát už v první třetině vytvořili třígólové vedení. To sice domácí snížili z kraje druhé třetiny v přesilovce, ale hosté si ještě v téže třetině vysoké vedení vzali zpět. Třetí dějství patřilo nejmladšímu členu porubského týmu Maximu Vehovskému, který k úvodní brance zápasu přidal dvě trefy, a zkompletoval tak hattrick. Ovšem poslední slovo měli Lions a opět v přesilovce. Poruba vyhrála 6:2 a už v neděli ji čeká další těžké utkání s Uherským Hradištěm. Zahajovací buly bude vhozeno v 10 hodin.

Regionální liga dorostu - 18.kolo so 2.2.11:30
EHC Lions
2:6(0:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 21. Sisik (Funtek, Kurty), 54. Dem (Kurty, Sisik) – 7. M. Vehovský (Boguaj), 20. Kr. Macias (Kac. Macias, Halata), 14. Krčmarský (Ślusarczyk), 39. Bukovjan (Halata), 43. M. Vehovský (Chovanec), 46. M. Vehovský. Rozhodčí: Maršálek – Šustr, Zábršová. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 15:47. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6.
EHC Lions: Janka (46. Knopp) – Krcmar, Luknar, Mills, Kristak – Fichtinger, Palichuk, Funtek, Sisik, Kurty, Maloveky, Dem
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Kac. Macias, Pasek, Križ, Hlaváč, Gelnar, Borkovec – Ślusarczyk, Krčmarský, Sienkiewicz – Kr. Macias, Halata, Bukovjan – Boguaj, M. Vehovský, Chovanec

Maxim Vehovský (POR) (3+0)
Samuel Sisik (EHC) (1+1)
Matěj Halata (POR) (0+2)

Dobře rozehrané utkání v podobě tří porubských gólů

V první třetině se hrálo v podstatě na jednu branku. A to na tu Lví, do které padl první puk v 7. minutě. Boguaj svedl vítězný souboj na mantinelu a pak vybídl ke skórování Maxima Vehovského. Střela nad ledem poslala Porubu do vedení. Srovnat mohli domácí v druhé polovině třetiny, kdy dostali přesilovku. Funtek ovšem Drabčíka nepřestřelil. V první početní výhodě se lépe dařilo hostům. Vyloučení Kurtyho trvalo dvacet vteřin. Ukončil jej Krzysztof Macias, když před brankovištěm usměrnil nastavením hokejky střelu bratra Kacpera – 0:2. Lion spoléhal na brejkové akce. Kurty ujel všem a jen špatný výběr směru kličkování zabránil úspěšnému zakončení. Drabčík si levou tyč ohlídal a domácí útočník už jen nastřelil boční síť. RT TORAX ubránil druhé oslabení a pak opět udeřil. Ve 14. minutě se trefil tam, kam měl Kryštof Krčmarský a jak se později ukázalo, stanovil výsledek první třetiny 3:0 z pohledu Poruby. Sisik se v závěru třetiny sice pokusil probít přes hostující obranu, ale pohořel. Blok Kacpera Maciase mu znemožnil jakoukoliv střelu.

Herně i gólově vyrovnaná třetina i díky Lionským brejkům

Po přestávce se od třinácté vteřiny hrála přesilová hra. Získal ji domácí Lions. Bukovjan na trestné lavici dlouho nepobyl. Samuel Sisik po dvaceti čtyřech vteřinách trest ukončil a nutno říct, že odstartoval tím změnu obrazu hry. Poruba se už tak snadno nedostávala před Janka. Střílela spíž z dálky jako Sienkiewicz, který ale nastřelil tyč. Brankáři Jankovi muselo ještě hodně dlouho zvonit v uších. Hosté neproměnili ani početní výhodu. Gólovou akci si paradoxně vytvořil Lions díky kličkovanému úniku Sisika. Drabčík byl ale proti a puk zkrotil. Ve skoro navazující přesilovce se Porubanům podařilo držet soupeře v tlaku. Gólově to však neztvrdili. Porubský gólman si mnoho zákroků připsal při vyloučení Hlaváče. Nejnebezpečnější byla šance Kurty, který se protáhl drze a důrazně brankovištěm. Jen Drabčíkovy betony upevněné na ledě udržely puk před brankovou čarou. Do konce druhé třetiny zbývala minuta a půl, když bylo vhazování po pravici Janka. Halata jej vyhrál dopředu, za brankou Lions puk sebral a nahrál před branku, kde stál Vojtěch Bukovjan a získal Porubě opětovné tříbrankové vedení – 1:4.

Vehovský zkompletoval hattrick, poslední slovo měli ale domácí

Třetí třetina byla opět v plné režii Poruby. Lions se k soupeřově bráně dostával méně než v předešlé třetině. Prim hrál nejmladší porubský člen na ledě. Ve 43. minutě po udržení pásma Boguajem se puk dostal před bránu, kde Chovanec vybídl lépe postaveného Maxima Vehovského a ten slavil druhý zápasový gól. Drabčík, porubský gólman, následně kryl únik Kurtyho, aby se pak radoval s týmem z šestého gólu. Buly po pravici gólmana Janka vyhrál krkolomně Maxim Vehovský, vybruslil si na střed hřiště, tedy mezi kruhy a zakončil. Zkompletoval tím hattrick a Janka poslal na lavičku. Do domácího brankoviště se postavil Knopp. Hosté se pak dostali pod tlak při vyloučení Sienkiewicze. Od modré dost tvrdě střílel Funtek a následně měl možnost zakončit Dem. Jenže mu puk letící brankovištěm pod hokejkou proklouzl a tak odkrytou polovinu brány Dem nevyužil. Tuto početní výhodu domácí nevyužili. Tu skoro navazující už ale ano. A opět domácím Lvům stačilo moc málo vteřin. Kacper Macias se po dvaceti pěti vteřinách vracel do hry po gólové radosti Daniela Dema, který tentokrát už stihl puk nasměrovat za Drabčíka – 2:6. Víc zásadních okamžiků se ve zbývajících šesti minutách neudálo. Hosté udrželi čtyřbrankové vedení a navázali tak na poslední výsledek z Vítkovic – 6:2.

Ostatní zápasy 18. kola

Znojmovs.Brumov-Bylnice6:5
Uherské Hradištěvs.Vítkovice "B"4:5sn
Kroměřížvs.Frýdek-Místek6:1

Chris Harand (EHC Lions): Rozhodly taktické chyby a taky množství hráčů na střídačce. Za stavu 1:3 jsme nedali gól, naopak jsme inkasovali a to byl taky klíčový okamžik. Myslím, že jsme hráli to, co bylo v našich možnostech. Hrát s Porubou otevřený hokej nejde, navíc dobře vykrývá střední pásmo, takže jsme vsadili na brejky, což se dařilo jen v druhé třetině. Gratuluji soupeři k výhře a přeji postup do extraligy.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Po zápasové přestávce jsme chtěli navázat na dosavadní výsledky a to se nám podařilo. Kluci plnili herní i taktické pokyny a v první třetině vytvořený náskok jsme udrželi. Jediné mínus je, že jsme z pěti oslabení dvě neubránili. S přístupem kluků k utkání jsem spokojen.