Dorostenci začali turnaj v Přerově výhrou, na úvod zdolali domácí celek 6:3

07.08.2021, Patrik Rošič

Dne 7. srpna začal turnaj dorostenců pořádaný Přerovem. V prvním hracím dni se Porubští mladící střetli s domácím celkem, se kterým si hravě poradili. Jednu ze zásluh na úvodní výhře nese na zádech Maxim Vehovský, který se prezentoval hned třemi body.

Přípravné zápasy dorostu - Turnaj so 7.8.09:45
HC ZUBR Přerov
3:6(1:3, 1:1 - 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Wardas, 10. Kalužík, 12. Moravec (Glos, Vehvovský), 28. Vehovský (Kalužík), 53. Moravec (Vehovský), 54. Šrubař (Janeček). Střely na branku: 19:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Veselý, Šknouřil, Našel, Polame, Harásek, Šejba – Kolařík, Galnor, Kuchta, Kunc, Hanák, Stareček, Dobša, Tatyrek, Svoboda, Toman, Grezl
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Michalčík, Glos, Kršík, Pavlíček, Jeřábek, Janeček – Vehovský, Moravec, Kalužík T. – Wendelin, Šrubař, Stasiuk – Wardas, Sobol, Sczcezśniak

Utkání začali lépe Porubští. Jako první otevřel stav utkání již v páté minutě Viktor Wardas. Netrvalo dlouho a porubští dorostenci se radovali podruhé. Na 2:0 z pohledu HC RT TORAX navýšil Tadeáš Kalužík. Za dvě minuty bylo však ještě veseleji, jelikož na tříbrankový rozdíl upravil po přihrávce Glose David Moravec. Do konce první části sice domácí Přerov ještě dokázal vsítit branku, ale i tak šli Porubští do druhé části alespoň s dvougólovým náskokem.

V druhé části hry inkasovali jako první hráči Poruby a přerovští mladí Zubři se tak dostali na dostřel jediné branky. Naštěstí však ale včas nastavil správně mířidla Maxim Vehovský, který vrátil porubským dorostencům klid na hole. Do konce základní hrací doby se už nic nestalo, a tak přišlo na řadu bonusové prodloužení. To také lépe zvládla Poruba a po brankách Davida Moravce a Adama Šrubaře slavili v nastaveném čase výsledek 2:1. Když se k tomu přičte ještě stav ze základní hrací doby, tak vyjde konečný stav střetnutí 6:3 pro Porubu.