Dorostenci proti Plzni vedli, nakonec se ale vracejí domů s výsledkem 1:4

17.12.2022, Patrik Rošič

V sobotu 17. prosince odehráli porubští dorostenci druhý zápas z víkendového tripu na západ Čech. Zatímco proti Karlovým Varům předvedli porubští mladící parádní obrat, tak proti Plzni už to tak růžové nebylo. Dorostenci s Indiány vedli, nakonec ale prohráli 1:4. Ze dvou zápasu ve dvou dnech tak Porubané vezou dva body.

Extraliga dorostu – Východ - 8.kolo so 17.12.13:00
HC ŠKODA Plzeň
4:1(0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 28:29 Černý (Klatovský, Beran; 5/5), 31:17 Makovec (Prošek, Pittr; 5/4), 56:23 Klatovský (Úbl, Beran; 5/5), 58:09 Makovec (Pittr, Kamas; 5/5) – 24:09 Koida (Jevtěchov; 5/5). Rozhodčí: Ovsík – Štofa, Bublová. Diváci: 65. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:23. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
HC ŠKODA Plzeň: Pavlis – Kamas, Tolar, Kocek, Černý, Prošek, Skala, Mašek – Fábera, Hofrajtr, Úbl, Matějka, Klatovský, Pittr, Beran, Makovec, Fehér, Slačík.
HC RT TORAX Poruba: Turoň – Dragon, Michalík, Pavlíček, Stasjuk, Jeřábek, Veselý – Hlaváč, Sobol, Jevtěchov, Žídek, Koida, Skorochod, Hansel, Vehovský, Zachariasz.

V první části hry se pouze jenom vylučovalo. Ani jednou puk neskočil za zády brankářů, což znamená, že si oba celky v oslabeních vedly velice dobře. První přesný zásah přišel až ve 25. minutě. To Porubu poslal do vedení Radion Koida. Netrvalo ale dlouho a hrálo se defacto od začátku, když na 1:1 dokázal vyrovnat Martin Černý. Přibližně v polovině hrací doby zamířil na trestnou další porubský hráč a domácí už tentokrát trestali. Stav utkání otočil ve prospěch Plzně Petr Makovec. Po dvou třetinách tak na světelné tabuli svítilo skóre 2:1.

Začátek třetí tercie se nesl v nedisciplinovanosti domácího celku. Poruba dostala hned tři šance v řadě vyrovnat, jenže plzeňští dorostenci své prohřešky dokázali ubránit. A když se nepodařilo hráčům v červenobílých dresech vstřelit gól, tak se o to postarali domácí. V 57. minutě navýšil na 3:1 Antonín Klatovský. Zdálo se, že už je hotovo, ale poslední tečka za zápasem přišla v čase 58:09, to podtrhnul plzeňskou výhru druhou brankou v utkání Petr Makovec.