Dorost vyhrál pojedenácté v řadě, Uherské Hradiště dostalo lekci z produktivity

17.11.2018, Gabriela Juříková

Po těžkém vítězném páteční utkání ve Vítkovicích přivítali porubští dorostenci hráče Uherského Hradiště a od prvních minut nenechali nic náhodě. V osmé minutě vedli 3:0 a do první přestávky vedení navýšili. Druhé dějství přineslo po brance na obou stranách. Hosté se ke gólu propracovali díky početní výhodě, kterou proměnili do deseti vteřin. Třetí třetina byla gólově opět v režii Poruby. Vyhrála ji 3:0 a celé utkání poměrem 8:1 i díky hattricku Krzystofa Maciase. Dorostenci vyhráli již po jedenácté v řadě a jdou krok po kroku za svým cílem.

Regionální liga dorostu - 5.kolo so 17.11.14:00
HC Uherské Hradiště
8:1(4:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Macias Krz. (Halata), 5. Hlavatý (Halata, Sienkiewicz), 8. Macias Krz., 18. Kovalčík (Stibor), 27. Chovanec (Ślusarczyk), 45. Sienkiewicz (Hlavatý), 49. Macias Krz. (Gelnar), 59. Macias Kac. (Stibor) – 35. Man (Žák). Rozhodčí: Janda R. – Goláň, Veselý. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 46:14. Průběh utkání: .
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Macias Kac., Križ, Gelnar, Pasek, Elbl, Michalčík, Borkovec – Ślusarczyk, Krčmarský, Chovanec – Kovalčík, Stibor, Boguaj – Macias Krz., Halata, Sienkiewicz – Vehovský, Hlavatý
HC Uherské Hradiště: Mraček – Jelének, Macháň, Man, Vaščák, Novák, Žák, Pippal – Volg, Bezděk, Witoš, Volas, Třetina, Mimochodek, Hlůšek, Stašek

Krzysztof Macias (POR) (3+0)
Velen Hlavatý (POR) (1+1)
Matěj Halata (POR) (0+2)

Nákrok Maciase na hattrick a premiérový gól Hlavatého

Uherské Hradiště nepochybně nevědělo, do jaké jámy lvové přijeli. Aktivní přístup k hráčům, rychlý hokej a pohotová koncovka Porubských, to vše byly účinné zbraně proti soupeři, který v minulém víkendu nepochodil na ledě Vítkovic. A ani v tento sváteční den 17. listopadu nebylo Hradišti přáno. Matěj Halata ve třetí minutě vybídl ke skórování Krysztofa Maciase a po dvou minutách nahrál statisticky na první gól Velenu Hlavatému. Porubští se s vedením rozhodně nespokojili a soupeře drtili útočnými nájezdy. V osmé minutě se k odraženému kotouči dostal Krzystof Macias a svůj druhý gól slavil po dorážce do prázdné brány. Osobní souboje na mantinelech i v poli nebraly konce a dle toho vypadala i samotná hra. Střelecky byli aktivnější domácí, ale dalšího gólu se dočkali až dvě minuty před sirénou. Stibor našel přesnou nahrávkou přes střední pásmoIlja Kovalčíka, který střelou zápěstím zakončil – 4:0. V samém závěru třetiny zaútočili hosté s dramatickou tečkou. Patrik Volas trefil ale jen boční síť Drabčíkovy brány.

Bleskově využitá přesilovka

Nástup do druhé části utkání Uherské Hradiště časově nevychytalo a za tento technický prohřešek pykalo. Porubští ale tuto početní výhodu v pětigólové vedení neproměnili. Pasek nastřelil tyč a Halata se pokusil dostat puk z bezprostřední blízkosti brány pod horní tyč. Ovšem správný směr nevolil. Puk se dotkl ochranné sítě. Do třetice se pokusil překonat Mračka Hlavatý, dorážku u levé tyče zneškodnil Mraček. Pavel Chovanec byl už úspěšný a v sedmé minutě druhé třetiny dostal RT TORAX do pětigólového vedení. Drabčík měl tím pádem ještě větší klid na svou práci. Ale moc střel si neužil. Hosté se v podstatě skoro vůbec před jeho brankoviště nedostali a když stříleli, tak mimo tři tyče. To se stalo i Mimochodkovi a posléze Bezděkovi, který s parťáky v útoku uháněl k Drabčíkovi v početní převaze tři na jednoho. Hurá hokej nahoru dolů Uherskému Hradišti hodně vyhovoval. Přizpůsobil se i tvrdé hře tělem, ale střelecky i gólově strádal. To se změnilo ve 35. minutě, kdy si hosté zahráli první přesilovku a už po deseti vteřinách ji dokázali využít. Žák vyhrál buly na obránce Karla Mana, který neváhal a okamžitě z mezikruží pálil. Drabčíkovi puk proletěl nad lapačkou.

Využité přesilovky bratry Maciasovými s hattrickem Krysztofa

Třetí třetinu dohrávala Poruba minutu početní převahy, ale bez gólového efektu. Stejně tak i druhé vyloučení hostů nechali dojít do vypršení. Vytvořený tlak si ale Porubští ponechali, což vedlo ke gólu Filipa Sienkiewicze po střele z mezikruží. Dravost se hostům upřít nedala. Stašek se rozhodl vyzrát na porubskou obranu. Vystihl moment překvapení a s uzmutým pukem se probojoval do útočné třetiny, kde byl obranou natlačen k mantinelu a o kotouč obrán. O další síly se hosté připravili v dalším oslabení. Už zbývaly jen 2 vteřiny do vypršení trestu Vaščáka, když Gelnarovu střelu příklepem tečoval těsně před Mračkem Krysztof Macias. Třetí gól v utkání = hattrick. Při střele Macháně Drabčík zasahovat nemusel. Puk byl zblokován porubskou obranou a stejně tak si domácí poradili i s útočnou akcí Witoše – Volase – Staška. Skrumáž v brankovišti Drabčíka pět minut před koncem základní hrací doby přerušila až píšťalka sudího. Hosté se na konci třetí třetiny dostali do dalších dvou oslabení. Na pár vteřin hrálo Uherské Hradiště dokonce ve třech. Po mnoha pokusech a nejen v tomto utkání se Kacper Macias konečně trefil. Ze své pozice obránce napřáhl a prostřelil vše, co stálo puku v cestě. V samé závěru se na ledě jiskřilo i emočně. Vyřizování účtů skončilo po buly před Drabčíkem a zraněným Volasem. Dvě vteřiny třetí třetiny se odehrály už jen formálně. Dorost RT TORAX vyhrál po jedenácté v řadě. V druhé části soutěže neztratil ani bod a krok po kroku jde za svým cílem. V sobotu 24. listopadu svou formu ukáží na ledě Kroměříže, kde v pátek 16. juniorka získala cenné body. Zápas začíná v 9:30 hodin.

Ostatní zápasy 5. kola

Frýdek-Místekvs.Znojmo2:1
Vítkovice Bvs.Kroměříž6:3
Brumov-Bylnicevs.EHC LIONS6:5 náj.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Bylo to zasloužené vítězství. První třetina stanovila ráz tohoto zápasu a kluci nakonec prokázali i psychickou odolnost vůči výpadům hráčů soupeře. Naštěstí se to obešlo bez zranění a jsme rádi za tři body, které jsme získali.

Miroslav Malůšek (HC Uherské Hradiště): Domácí byli od začátku lepším týmem. Dobře bruslili, byli důraznější na puku i v osobních soubojích. Z naší základní skupiny nejsme na tento kontaktní hokej zvyklí. Byli jsme dnes prostě slabší a Porubě blahopřeji k výhře.