Dorost srazil Rysy i ve druhé modelovém zápase, Vehovský okořenil debut prvním gólem

09.08.2018, René Chyla

Dorost sehrál ve čtvrtek odpoledne dvě modelová utkání s Frýdkem-Místkem. Obě se hrála systémem 35 minut hrubého hracího času, v té druhé části vyhráli domácí 4:0, když Matej Hurčík udržel čisté konto a svůj debut okořenil první brankou Maxim Vehovský.

Přípravné zápasy dorostu - přát. čt 9.8.15:05
HC Frýdek-Místek
4:0(hráno 35 min. hrubého času)
Branky a nahrávky: 3. Vehovský (Chovanec), 8. Borkovec (Kural), 19. Bukovjan (Krčmarský), 24. Hlavatý (Kural). Rozhodčí: Mareček. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 19. Střely na branku: 23:5. Průběh utkání: 4:0.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Gelnar, Pásek; Tošenovjan, Borkovec – Krčmarský, Petruška, Kural – Vehovský, Chovanec, Hlavatý – Bukovjan
HC Frýdek-Místek: Majer – Hylský, Trnka; Velička, Váňa; Šmatelka, Kuchař – Rýpar, Puzoň, Řihošek – Siekiera, Strejček, Vrba – Stuchlík, Jurášek, Kaleta – Šena, Rypka

Hvězdy prvního zápasu

Petr Kural (POR) (0+2)
Kryštof Borkovec (POR) (1+0)
Velen Hlavatý (POR) (1+0)

Debut Maxima Vehovského a Borkovcovo vymíchání

Do druhého modelového zápasu opět vletěli Porubští po hlavě. Už ve třetí minutě našel Pavel Chovanec parádně před brankou Maxima Vehovského, který svůj debut za dorosteneckou kategorii okořenil brankou do prázdné branky – 1:0. Za pár minut pak Petr Kural nahrával do dobré pozice Kryštofu Borkovcovi, jenž vymíchal Ondřeje Majera a zasunul kotouč k levému betonu – 2:0. Porubští pokračovali v tlaku i nadále, v 19. minutě přenechal mezi kruhy Kryštof Krčmarský puk Vojtěchu Bukovjanovi, jenž se trefil pod víko – 3:0.

Hlavatý navýšil, Hurčík udržel čisté konto

Ostravané řádili i o další čtyři minuty později. Petr Kural nahrával nalevo Velenu Hlavatému, který střelou z levého kruhu procpal kotouč za záda Ondřeje Majera – 4:0. V šestadvacáté minutě mohli hosté stejně jako v prvním utkání snížit na 1:4, souhra Šimona Puzoně s Martinem Říhoškem ale skončila jen na levém betonu porubského Mateje Hurčíka. V závěru pak ještě z obranného pásma našel ujíždějícího Petra Kurala Ondřej Gelnar, únik prvně jmenovaného ale brankou neskončil.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Hrálo se na dvě poloviny, takže v každé z nich jsme hráli pouze na dvě pětky, což při 35 minutách hrubého času je zhruba sedmnáct minut aktivní práce. Tím, že se hrálo ob střídání, tak kluci museli zefektivnit svou práci na ledě. Zápas nás prověřil spíše do útoku, do obrany ani tak ne, jelikož těch vyhrocených situací před naší brankou moc nebylo, ale i taková utkání prostě jsou. Uvidíme, jak to bude vypadat v lize, ale rádi bychom absolvovali i náročnější duely, abychom se připravili i na hru v obranném pásmu.

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Byl to náš druhý zápas ve dvou dnech, v tom minulém jsme s extraligovým Šumperkem prohráli 0:10. Víme, že tento mančaft bude mít velký problém se střílením branek, což se potvrdilo i v tomto dvojzápase. Stále ještě zkoušíme, lajny točíme, takže nejsme zatím moc sehraní. Příprava nám ale ukázala to, co jsme potřebovali. Bylo to lepší než minulý zápas, takže já osobně jsem spokojený.