Dorost srazil Kroměříž, dvěma góly se uvedl navrátilec Stibor

10.02.2019, Gabriela Juříková

V nedělním poledni 10. února dohráli porubští dorostenci zápas 20. kola nadstavby Regionální ligy a z Kroměříže si odvezli tři body. A to i přesto, že třetí třetinu prohráli poměrem 2:3. Ze 46 střel na gólmana Němce totiž prošlo do brány sedm puků, a tak tříbranková domácí vlna v posledních jedenácti minutách třetí třetiny nezměnila nic na výhře Moravcových svěřenců. Ti tak odčinili domácí nezdar s Uherským Hradištěm v předešlém kole. Tři góly zařídila třetí lajna, dvakrát skóroval navrátilec do sestavy Martin Stibor.

Regionální liga dorostu - 20.kolo ne 10.2.09:30
HK Kroměříž
4:7(1:2, 0:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 14. Jiříček (Jakeš), 49. Matúšů (Horský), 58. Jakoš (Tomek), 60. Horský (Vácha) – 2. Ślusarczyk (Kac. Macias), 19. Stibor (Chovanec), 29. Kac. Macias (Sienkiewicz), 31. Sienkiewicz (Krčmarský), 38. Kr. Macias (Halata), 41. Stibor (Gelnar), 46. Hlaváč (Kr. Macias, Halata). Rozhodčí: Bryška – Šico, Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 11. Střely na branku: 13:46 (6:18, 1:14, 6:14). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:7, 4:7.
HK Kroměříž: Němec – Opravil D., Nasco, Koníček, Prčík, Vácha – Opravil Dan, Holík, Horský, Jiříček, Tomek, Matúšů, Jakeš
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Križ, Hlaváč, Gelnar, Pasek, Kac. Macias, Borkovec – Kr. Macias, Halata, Bukovjan – Boguaj, Stibor, Chovanec – Ślusarczyk, Krčmarský, Sienkewicz

Martin Stibor (POR) (2+0)
Kacper Macias (POR) (1+1)
Filip Sienkiewicz (POR) (1+1)

Kroměříž nevyužila přečíslení, gól Stibora do šatny

Hosté dvě předešlá utkání vyhráli (4:0 a 7:1) a i přesto, že v předešlém kole klopýtli a poprvé v nadstavbě ztratili body, na Kroměříž si Porubští věřili. Od první minuty zápasu diktovali styl hry a gólmana Němce zahrnovali střelami. Gólově se prosadili už ve druhé minutě, když dorážel do odkryté poloviny brány Jakub Ślusarczyk. Slíž prvně zasahoval při přečíslení dvou na jednoho. Tomek s Jakešem šanci neproměnili. Stejně tak i po porubském icingu a vyhraném vhazování před Slížem domácí hráči stav nesrovnali ani po dalším úniku za hostující obranu. Po přečkaném oslabení se už ale gólově radovali. Ve 14. minutě po tlaku a nepřehledné situaci před porubskou brankou dostal puk za brankovou čáru Adam Jiříček. Poslední slovo však měli svěřenci trenéra Moravce. Přečkali nepříjemnou pasáž ve vlastní třetině, kde dali Kroměříži dost prostoru ohrožovat bránu. Z protiútoku se poprvé po nemoci a návratu do sestavy prosadil Martin Stibor, když golfovou střelou, tedy obloučkem, dostal kotouč přes ramena brankáře Němce. Běžela devatenáctá minuta úvodní třetiny, takže gól do šatny.

Chaotická hra, přesto si Poruba vytvořila slušný náskok

Ve druhé třetině si RT TORAX hlídal brejkové hráče, a tak mezi tři tyče šla pouze jedna střela. Do bočních sítí jich bylo ale nespočet. Horský ani Tomek neměli správně seřízena mířidla a ojedinělý únik Tomka s Jakešem jen díky špatně načasované nahrávce před branku neskončil střelou. A ani samostatná akce Koníčka nastartovaná ve vlastní třetině končila střelou do betonu. To hosté si ve druhé dvacetiminutovce vystříleli slušný náskok. Sienkiewicz v prvním střídání nastřelil tyč, ve druhém zakončil do betonu, aby odražený puk následně nahrál na modrou na Kacpera Maciase a Poruba v deváté minutě druhé třetiny vedla 3:1. Puk proletěl kolem všeho a zastavil se až v brankové síti. O dvě minuty později si i Filip Sienkiewicz mohl říct, že je autorem porubského gólu, hosté vedli 4:1 a ve třicáté osmé minutě stanovil skóre po dvou třetinách Krzysztof Macias po nahrávce Halaty – 5:1 pro RT TORAX. Pár vteřin před druhou přestávkou si to za porubskou brankou rozdali Tomek se Sienkiewiczem, takže třetí dějství začalo ve čtyřech na obou stranách.

Jedenáct minut pro Kroměříž = ztráta šestigólového vedení

A to bylo lépe zvládnuto Porubskými. Svou druhou branku v utkání vsítil Martin Stibor po šikovné nahrávce Ondřeje Gelnara. Ofenzivně laděný obránce Kacper Macias se vydal sólově přes celé kluziště k bráně Němce, ale bekhendové zakončení neskončilo tam, kde mělo. Kroměříž dál hrála na útočné výpady, jenže hosté měli v bráně Marka Slíže, který si s ojedinělými střelami vcelku poradil. Když se v šesté minutě opřel do hokejky na hranici kruhů Filip Hlaváč vedla Poruba gólem nad ramena už 7:1. Šestigólové vedení hráče RT TORAX Poruba asi dostatečně uspokojovalo, protože jinak si nelze vysvětlit kupící se chyby. Laxní rozehrávky, neobezřetnost v obraně a nedohrávání osobních soubojů dávalo Kroměříži dostatek prostoru ke korigování výsledku. Ve 49. minutě využil důrazu a dorážky odskočeného puku Václav Matúšů. Pak měl na hokejce gólovku Michal Tomek, když se dostal do samostatného úniku, ale Slíž nemusel zasahovat. Kroměřížský útočník mířil nad horní tyč. V 58. minutě už ovšem porubský gólman puk ze své brány lovil po střele Viléma Jakeše a v poslední minutě základní hrací doby stanovil konečný výsledek Matyáš Horský při střele na lapačku. Porubská obrana v posledních jedenácti minutách doslova propadala, a i když měla v zádech zkušeného gólmana, který v pátek pomohl zdolat neporazitelné juniory Warrioru, na některé střely prostě nemohl dosáhnout.

Ostatní zápasy 20. kola

Znojmovs.Vítkovice "B"0:9
EHC Lionsvs.Uherské Hradiště11:7
Brumov-Bylnicevs.Frýdek-Místek3:2

Ondřej Hrabal (HK Kroměříž): Odehráli jsme krásný zápas a soupeři můžeme jen pogratulovat k výhře. Kluci hráli své možnosti a za to jim patří dík. Kdyby proměnili některé samostatné úniky nebo přečíslení dva na jednoho, asi by se utkání vyvíjelo jinak. Poruba dokázala, že je favoritem soutěže, dala více gólů a zaslouženě vyhrála.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Po docela slušných dvou třetinách, kdy jsme si vytvořili náskok, přišla úleva ve třetí třetině, kterou se nám nepodařilo udržet bez inkasování, přestože jsme k tomu kluky nabádali. Soupeř potrestal naše chyby v obraně a třetí periodu zaslouženě vyhrál. Ukázalo se, že do dalších zápasů musíme výrazně zdokonalit hru v obranném pásmu.