Dorost pokračuje v přípravě a na výhru pořád čeká. V Přerově byla dvanáctigólová nadílka

11.08.2022, Gabriela Juříková

Druhé přípravné utkání odehráli porubští dorostenci v MEO Aréně Přerov. Vstup do utkání měli aktivní, jenže ne efektivní. Petr Sobol neproměnil ve čtvrté minutě trestné střílení a jeho spoluhráči spálili další velké šance. Vynahradil si to ve druhém dějství, kdy šikovným šťouchnutím poslal puk mezi betony a snížil Zubří vedení na rozdíl tří gólů. Další radost si hosté vytvořili ve třetí třetině, kdy Jakub Indrst snižoval na průběžných 2:8. Porubané se snažili neinkasovat desítku, což se ale přes velkou snahu nezdařilo. Přerováci skórovali čtyři minuty před koncem základní hrací doby a desítku dovršili deset vteřin před sirénou. Oba porubští gólmani si branky rozdělili půl na půl. Výsledek vypadá hrozivě a evokuje hru na jednu bránu, jenže opak je pravdou. Dorostenci RT TORAX si vytvářeli šance, úniky a přečíslení, koncovka ale není ještě ideální.

Přípravné zápasy dorostu - přát. čt 11.8.16:00
HC ZUBR Přerov
10:2(3:0, 4:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Netopil (Šťastný, Škňouřil), 9. Kurial (Macek, Červenka), 12. Dobřeckým (Šťastný, Škňouřil), 23. Šťastný (Dobřecký), 25. Dobřecký (Šťastný), 39. Lažněvský (Škňouřil), 40. Lažněvský, 48. Dobřecký (Šťastný, Udověnko), 56. Červenka (Šťastný, Ševčík), 60. Kurial – 24. Sobol (M. Veselý), 51. Indrst (Koyda). Rozhodčí: Navrátil – Peluha, Urban. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 27:20 Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2, 10:2.
HC ZUBR Přerov: Ryšavý – Škňouřil, Janek, Ševčík, Polame, Udověnko, Žižka, Wasserbauer – Netopil, Dobřecký, Šťastný, Mráček, Koudela, Lažněvský, Červenka, Kurial, Macek, Zelinka
HC RT TORAX Poruba: Váňa (30. Turoň) – Bodnár, Stasiuk, Gebauer, F. Veselý, Glos, Papaj – Koyda, Sobol, M. Veselý – Hansel, Korpas, Indrst – Hlaváč, Piatkowski, Foltýn – Kanich, Zachariasz, Vehovský