Dolíška pochytal třicet čtyři střel, góly Gebauera a Brodka na zisk bodů nestačily

03.11.2019, Gabriela Juříková

Poslední utkání před reprezentační přestávkou v drese HC RT TORAX Poruba sehráli junioři na ledě Havířova. Třetí vzájemné klání se od začátku nevyvíjelo pro porubské borce příznivě. Po první třetině ztráceli tři góly, v druhém dějství střelecké výpady domácích udrželi mimo cílovou zónu i díky brankáři Ondřeji Dolíškovi, který čelil v zápase celkem 40 střelám, šest skončilo v síti. Ve třetí třetině Štipčáka o čisté konto připravil v přesilovce Jakub Gebauera a dvě minuty před koncem utkání přidal druhý porubský gól Jiří Brodek. Jenže domácí přidali nejen gól v přesilovce, ale také další dva, takže junioři Poruby nebodovali po čtvrté za sebou. Další utkání je čeká až 15. listopadu s Warriorem.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 16.kolo ne 3.11.
6:2(3:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 9. Čempel (Pindel), 11. Hudeček (Juhász), 13. Hudeček (Pindel, Juhász), 43. Koubek (Juhász, Kubíček), 55. Čempel (Vlček), 58. Juhász (Pindel, Hudeček) – 46. Gebauer (Brodek), 58. Brodek (Pavlík). Rozhodčí: Fiala V. – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Uhlíř, Koubek, Zmarzlák, Pavelek, Kočí, Hrček, Kubíček – Pindel, Tomeček, Revaj, Hudeček, Juhász, Ivašenko, Pavlačka, Vlček, Byčkov, Čempel, Kapitanov
HC RT TORAX Poruba: Dolíška – Hranický, Pitucha, Debnár, Havlík, Smička, Topolanský – Morávek, Brodek, Tvrdý, Pavlík, Benka-Rybár, Stodůlka, Häring, Žídek, Barčák, Gebauer, Anlauf, Bochnak

Úvod zápasu se nesl v duchu vzájemného oťukávání, ale AZ postupně převzal otěže hry pevně do svých rukou. V 9. minutě se Matěj Čempel na porubském brankovišti nejrychleji dostal k dorážce a po ledě poslal puk poprvé do hostující branky. Za dvě minuty nejprve Juhász sám před Dolíškou neuspěl, ale pak poslal od mantinelu puk na volného Zdenko Hudečka a ten sklepl puk mezi Dolíškovy betony – 2:0. V čase 12:23 přidal rozjetý AZ další branku a už to bylo 3:0. Krásnou souhru celé útočné trojice zakončil Zdenko Hudeček do poloodkryté branky.

Druhá třetina začala náporem AZetu. Dolíška držel tříbrankové manko a dával spoluhráčům šanci havířovský náskok korigovat. Ve 32. minutě Morávek nabídl puk z křídla Barčákovi a jeho tečovaný pokus špičkou hole musel likvidovat pozorný Štipčák. Ani v přesilovce RT TORAX úspěšný nebyl, navíc si nechali porubští borci ujet Byčkova, ale opět zaúřadoval Dolíšek a skóre udržel. Stejně tak i při Hrčkově ideální střelecké pozici. I proto, skončila druhá třetina bez branek.

Na začátku třetí třetiny dali Porubané AZtu k dispozici třetí přesilovku, kterou domácí přetavil ve čtvrtý gól. Po souhře doklepával puk u levé tyči Dominik Koubek. Za tři minuty využili díky Jakubu Gebauerovi přesilovku i Porubští. Hra měla i ve třetí třetině rychlé tempo, ale šancí moc k vidění nebylo. Až v poslední pětiminutovce přišly ještě tři branky.
Nejprve se Matěj Čempel dostal do úniku a šikovnou fintou po ledě překonal dnes už podruhé porubského brankáře – 5:1. Pak přišla obrovská chyba domácích u vlastní branky a Jiří Brodek měl s doklepnutím puku do odkryté klece pramálo práce – 5:2. Jenže za 23 vteřin na druhé straně opět zafungovala spolupráce první útočné formace AZetu na jejímž konci Lukáš Juhász dostal puk před branku a šikovně po ledě jej poslal za čáru. Stanovil tak skóre na konečných 6:2 pro AZ.