Další městské derby ovládl dorost RT TORAX

02.03.2019, Romana Opatová

Již po šesté se v této sezóně střetli dorostenci s městským rivalem Vítkovice Ridera „B“. První třetina se vyznačovala aktivní a rovnocennou hrou obou mužstev, Poruba byla ale v koncovkách šťastnější a ujala se vedení 2:0. Ve druhé třetině již herně převažoval tým Davida Moravce a navýšil postupně vedení na 5:0. Třetí třetina pokračovala v herní převaze domácích. Brankář Marek Slíž vychytal v dorostu druhou nulu a celkově se skóre utkání zastavilo na vysokých 9:0. V zápase dvěma góly skóroval Filip Hlaváč, dalších sedm hráčů přidalo po jednom. V neděli 3. března dorost nádstavbu pokračuje na domácím hřišti zápasem s EHC Lions.

Regionální liga dorostu - 24.kolo so 2.3.13:45
HC Vítkovice Ridera "B"
9:0(2:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Krčmarský (Ślusarcyk, Chovanec), 14. Hlaváč (Halata), 22. Bukovjan, 23. Hlaváč (Krčmarský, Chovanec), 33. Kríž (Ślusarcyk, Hlaváč), 42. Kac. Macias (Halata), 42. Krz. Macias, 47. Stibor (Chovanec), 60. Vehovský (Krz. Macias, Halata). Rozhodčí: Janda – Moravec, Chamrád. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 9:0.
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Kríž, Hlaváč, Kac. Macias, Borkovec, Gelnar, Pasek, Tošenovjan – Ślusarcyk, Krčmarský, Chovanec – Hlavatý, Stibor, Bukovjan – Kr. Macias, Halata, Vehovský
HC Vítkovice Ridera "B": Smolka – Kršík, Pavič, Řepa – Čopák, Gratzer, Krčmářský, Pavelec, Skřipčák, Milata, Koudelný

Filip Hlaváč (POR) (2+1)
Krzysztof Macias (POR) (1+1)
Kryštof Krčmarský (POR) (1+1)

Aktivní hra na obou stranách, akce zužitkoval RT TORAX

Zápas odstartovalo úvodní buly bratrského dua Kryštofa Krčmarského za RT TORAX Porubu a mladšího Ondřeje Krčmarského za Vítkovice Rideru. V prvních pěti minutách žádná vyloženě gólová šance nevznikla. Obě mužstva se pečlivě vzájemně hlídala a brankářům na obou stranách tak zůstávaly k řešení spíše lehčí situace. V 6. minutě ujel sám na brankáře Petr Pavelec, zakončení střelou zápěstím do středu brány skončilo na těle domácího brankáře Marka Slíže. O minutu později se tentýž útočník dostal do podobné situace znovu, i ta byla ale bez zaváhání likvidována. V 9. minutě se dostalo do útoku s přečíslením domácí trio Krčmarský – Bukovjan – Stibor. Jejich koncovka ale nebyla nijak důrazná ani důmyslná a brankář hostí Jakub Smolka ji také bezpečně zlikvidoval. V 10. minutě podobně ujelo duo Ślusarczyk – Krčmarský. Jakub Ślusarczyk z levé strany nahrál osamocenému Kryštofu Krčmarskému a ten z blízka zasunul kotouč do brány a otevřel tak skóre zápasu na 1:0 pro RT TORAX. Zápas pokračoval aktivní hrou na obou stranách. Ve 14. minutě domácí zasypali brankáře několikero střelami z blízky a dorážkami Maxima Vehovského a Matěje Halaty. Prostřelit puk do brány se jim sice nepodařilo, ale skrze rozhozenou obranu Ridery následně úspěšně střílel Filip Hlaváč a navýšil vedení na 2:0. V 18. minutě se dostal k odraženému kotouči od soupeře kousek za modrou Jakub Ślusarczyk, jeho samostatný únik likvidoval brankář Ridery. Pár sekund před koncem třetiny se dostal ke střele vítkovický Petr Pavelec, porubský brankář ji před sebe vyrazil a další dorážky již zastavila siréna.

V druhé části opět skóroval jen RT TORAX a stav byl 5:0

O přestávce dostali domácí v šatně od svého trenéra Davida Moravce účinný lék na aktivitu. Hned od počátku se vrhli na hosty z Vítkovic, sevřeli je v útočném pásmu a ve 22. minutě střílel z leva do odkryté brány Vojtěch Bukovjan – 3:0. Hned v následující minutě střílel od modré Filip Hlaváč a navýšil vedení již na 4:0. První zákrok v 2. třetině zaznamenal domácí brankář po útoku Ridery až v 25. minutě, jeho konto zůstalo čisté. V 27. minutě se doslova mezi vítkovické útočníky prošermoval Jakub Ślusarczyk, zakončení tečovanou střelou skončilo nad horní tyčí brány. V téže minutě se v zápase poprvé vylučovalo. Za hákování byl potrestán Matyáš Skřipčák a RT TORAX rozehrál početní výhodu. Během ní si bohužel hráči RT TORAX soustavnější tlak vypracovat nedokázali, a dokonce na jejím konci musel z protiútoku zasahovat domácí brankář. 31. minuta přinesla několik nebezpečných střel Vítkovic, zejména střela od Mariána Čopáka mohla přinést snížení. Při tomto tlaku, kdy se soupeř usadil v obranném pásmu domácích, fauloval Kryštof Krčmarský a přesilovou hru rozehrála i Ridera. I tato přesilová hra byla bez větších šancí, a tedy i bez gólu. V 33. minutě z poza brány Vítkovic na slepo nahrával Vítek Kříž, puk si nešťastně sám do brány zasunul brankář hostů a Poruba již vedla 5:0. V 34. minutě nedovoleně podrážel Martin Stibor a hosté hráli svou druhou přesilovku. Ta byla rozehrána do standardního pětiúhelníku, porubský brankář tak musel pečlivě likvidovat několik tvrdých střel i dorážek. Na konci přesilovky se dostal ke střele i porubský Jakub Ślusarczyk, brankář ji vykryl tělem. V 39. minutě ochránila domácí před gólem po střele vítkovického Filipa Řepy pravá tyč, na opačné straně zkoušel dorážet do brány Matěj Halata, skóre druhé třetiny ale zůstalo nezměněno.

Brankář Marek Slíž udržel čisté konto i během několika oslabení, Poruba zvítězila 9:0

Vítkovická Ridera se nechtěla s výsledkem smířit a hned v úvodu třetiny se dostala do několika vážných šancí. Skóre zápasu ale měnil porubský tým. V 42. minutě po nahrávce Matěje Halaty střílel od modré obránce Kacper Macias a jeho střela zvedla stav na 6:0. Faulem za nedovolené bránění umožnil Ondřej Gelnar hrát Vítkovicím třetí přesilovou hru. Tu hosté nezvládli a během 20 sekund se RT TORAX dostal do dvou gólových šancí. Druhá z nich od Krzysztofa Maciase byla úspěšná a stav byl již 7:0. V 47. minutě se uvolnil Martin Stibor dojel až do blízkosti brankoviště, zasunul kotouč pod brankáře a ten i s ním zapadl do brány. Vedení narostlo na 8:0. V 49. minutě podobně unikl Jakub Koudelný, jeho zakončení blokoval domácí obránce Filip Hlaváč a střela končila jen na betonech brankáře. V 51. minutě se opět vylučovalo, tentokráte byl vyloučen za sekání Velen Hlavatý a Vítkovice opět hrály v početní výhodě. Hra byla mnohem přesnější než v předchozí přesilovce, brankář Marek Slíž likvidoval několik přízemních střel a od gólu ho uchránilo i uklouznutí jednoho z útočníků při zasouvání kotouče do již téměř odkryté brány. Sotva co skončilo toto oslabení, začalo další, tentokráte čtyř minutové, za fauly podražení a sekání by vyloučen Filip Hlaváč. Poruba toto oslabení přečkávala zejména vyhazováním kotoučů a do plného počtu se zápas dostal až v 58. minutě. V této poslední části hry se ještě z blízka prosadil Maxim Vehovský a 15 sekund před koncem tak uzavřel stav utkání vysoko na 9:0.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Jsme spokojeni s výsledkem, ale o něco méně jsme spokojeni s herními činnostmi hráčů na ledě. Především první třetina byla velké trápení, kdy hráči byli hodně nervózní a měli jsme velmi špatný vstup do utkání. Zaplať pán bůh, že Marek chytl klíčové střely, které tam byly. Pak už jsme se do hry postupně dostávali, už jsme plnili roli favorita. Potom to byla samozřejmě i trochu otázka rivality mezi Vítkovicemi a Porubou. Ale to patří ke hře a vždy to emočně vzbudí nějaké ty výlevy. U kluků je důležité, aby to bylo v nějakém rozumném charakteru, ať se tam neprojeví něco navíc. My jsme tedy s výsledkem spokojeni, máme tři body, o tom, že se nám nedařily činnosti, za chvíli nebudeme vědět a zítra máme další zápas.

Ctibor Melovský (HC Vítkovice Ridera "B"): Domácí byli lepší, silnější, větší, rychlejší. Náš tým je tvořen jako zbytek Á-čka a spousta našich hráčů je i věkově mladších. Takže je složité uhrát vyrovnaný zápas. Gratuluji domácím k vítězství.