Ďáblíci rozhodli o své výhře ve druhé třetině, mladší dorost "B" na body nedosáhl

24.09.2017, Gabriela Juříková

Ve čtvrtém kole Regionální ligy mladšího dorostu se střetl dorost Poruby s kolegy z Nového Jičína. V nedělním odpoledni 24. září se v Kooperativa Areně hrálo lépe Ďáblíkům. V první třetině ani na jedné straně góly nepadly, to až druhá třetina přinesla gólová štěstí. Ďáblíci si v ní vytvořili dvoubrankové vedení, které domácí sice ve třetím dějství snížili na rozdíl jediného gólu, ale hosté si dalšími dvěma trefami zajistili herní klid a jistotu výhry. Porubští čtrnáct vteřin před konečnou sirénou už jen korigovali výsledek na konečných 2:4.

Regionální liga mladšího dorostu - 4.kolo ne 24.9.14:45
HC RT TORAX Poruba "B"
HK Ďáblíci Nový Jičín
2:4(0:0, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 49. Chovanec, 60. Becher O. (Elze) – 27. Štibr (Urban, Brázda), 29. Brázda (Hradil, Štibr), 57. Brázda (Hradil), 60. Hradil (Štibr). Rozhodčí: Janda L. – Vaculík, Hecht. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
HC RT TORAX Poruba "B": Števanka – Pospíšil, Grendziok, Stehlík, Richtár, Pasek – Hlavatý, Chovanec, Prokeš – Pohl, Zeman, Elze – Kubalák, Becher, Stibor – Harabiš, Luzar
HK Ďáblíci Nový Jičín: Hřívová – Kysučan, Berka, Kapral, Urban, Raszka – Borýsek, Filip, Hradil Štibr, Brázda

Nový Jičín ligového mladšího dorostu přijel ve dvou pětkách a v první třetině se dostával do tempa víc než domácí hráči. V oslabení byli aktivní a Porubští se ani nedostali ke střele, což také hráčům trenér Bahník na střídačce vyčinil. První dvacetiminutovka se hrála svižně s osobními souboji, ale gólově se nic neměnilo. Po výměně stran, kdy hosté přišli se zpožděním a dostali za to dvě minuty, bylo očekávání, že se domácí zvednou a začnou na gólmanku Hřívovou pálit a otevřou skóre. Jenže opak byl pravdou. RT TORAX hrál v šesté minutě druhé třetiny čtyřicet devět minut v oslabení tři na pět. Hosté tuto početní výhodu záhy využili.

Miroslav Štibr nedal porubské obraně šanci a v čase 26:20 rozradostnil svůj tým. Jakmile skončila klasická přesilovka, zůstali Ďáblíci v útočné třetině a pokoušeli se dosáhnout další radosti, a tak v druhé půli devětadvacáté minuty za Števankova záda protlačil puk Brázda Vladimír. I když se domácí borci snažili dostat na dostřel jičínské bráně, mnohokrát ztratili puk po přejetí útočné modré nebo se o pásmo připravili nepřesnou nahrávkou.

Na druhou přestávku šli za stavu 0:2 spokojeněji hosté. V deváté minutě třetího dějství se přesnou trefou Pavla Chovance dostal RT TORAX na rozdíl jedné branky. Domácí byli malinko aktivnější a na ledě živější oproti prvním dvěma třetinám, ale byli to Ďáblíci, kteří se radovali ze čtvrté branky zápasu. V padesáté sedmé minutě zvýšil vedení na 3:1 svou druhou brankou Vladimír Brázda a uklidnil svůj tým.
Další góly padly v poslední minutě třetí třetiny. Prvně se trefil pětapadesát minut před sirénou Radim Hradil a ke třem novojičínským gólům přidal čtvrtý a v čase 59:46 stanovil konečný stav 2:4 porubský Ondřej Becher.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Přijel k nám rovnocenný soupeř, který dokázal své šance bezezbytku využít a zaslouženě si odvezl body. Kdyby naši kluci proměnili tři nebo čtyři vyložené šance, které měli, tak by se utkání vyvíjelo jinak. Teď nám přišli dva noví hráči a tak se tým neustále sehrává. Dnes jsme špatně přistupovali k hráčům s pukem a dle toho je i výsledek. Dali jsme jen dva góly, soupeř čtyři a zaslouženě vyhrál.

Lukáš Vnenk (HC Ďáblíci Nový Jičín): Výborně nám zachytala gólmanka a od toho se odvíjelo pak vše. Hráli jsme hodně dopředu a z našeho tlaku se pak zrodily i góly. Kluci plnili pokyny a to nám udělalo výsledek, za který bereme body.