Chomutov si tři body vybojoval třemi góly

30.11.2005, L.B.

Sareza Ostrava vstoupila do druhé poloviny I. ligy prohrou 0:3 na severu Čech - v Chomutově. Za domácí do základní sestavy nastoupil navrátilec Kamil Koláček a také ostravský Roman Chatrnúch, jenž si tak odbyl dernieru v chomutovském dresu a vrací se s týmem do Ostravy. O vítěznou branku se již ve 3. minutě postaral Ladislav Boušek.

- 27.kolo st 30.11.17:30
Piráti Chomutov
3:0(1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Boušek (Martínek), 25. Pražák (Charousek, Kostourek), 28. Polodna (Martínek, Šíp). Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Polášek (SAR) 10 OT. Využití: 1:0. Diváci: 1550. Střely na branku: 36:26.
Piráti Chomutov: Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Chatrnúch, Černý, Szakal, Jakub Šulc - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Charousek - Jíra, Mikšovic, Polanský - Jan Šulc, Koláček, Malát
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Brincko, Ovšák, Vnenk, Holík, Kramný, Tesařík - Šebesta, Holuša, Janeček - Polášek, Badžo, Baranyk - Valčák, Boháč, Heřman - Květoň, Bokroš, Janečka - Gelačák
Do druhé poloviny základní části vlétli lépe domácí borci a hosté mohli být rádi, že po 50 vteřinách neprohrávali. V tento moment se nejprve krásně prosmýknul Milan Kostourek, jeho střele však chybělo pár centimetrů. Následně pálil Jiří Charousek a talentovaný Čech v brance hostí jeho pokus vytěsnil ramenem jen nad sebe a plachtící puk dopravil do branky Roman Pražák. Branka však nemohla být uznána, neboť hokejka šťastného střelce byla příliš vysoko. V dalším náznaku šance se objevil Jan Šulc, ale neposedný puk nezkrotil. Do zaslouženého vedení šli domácí o pár chvil později. Přesně v čase 2:35 přihrál Petr Martínek krásně do jízdy puk Ladislavu Bouškovi a ten sám proti Čechovi nezaváhal. Jeho blafák byl bezchybný a hostující brankář byl bez šance – 1:0. Chomutovští se však nemuseli radovat dlouho, neboť o minutu později měli výhodu brejku hosté. Nejproduktivnější hráč hostí Milan Baranyk ujel domácí obraně a jeho pokus zastavil až připravený pravý beton Luboše Horčičky. Prvním vyloučeným v zápase byl domácí Charousek, ale hosté z výhody nic nevytěžili a domácí oporu mezi tyčemi prakticky neohrozili. V osmé minutě si domácí formace Polanský-Mikšovic-Jíra vytvořila hned několik šanci, ale neposedný puk skotačící v brankovišti dopravit za záda Čecha nedokázali. V minutě dvanácté se prezentoval pěknou ránou Jakub Šulc, ta ovšem prosvištěla jen těsně mimo. Na druhé straně si nebezpečně sjížděl obránce Brincko, ale puk netrefil. Další závar vytvořili domácí po střele Romana Chatrnúcha, kdy dorážel do odkryté klece Milan Kostourek, ale kotouč skončil pod ležícím Čechem. Domácí v první třetině svého soka místy až jednoznačně přehrávali, další šanci si vypracoval agilní Milan Kostourek, který ujížděl spolu s Romanem Pražákem na jediného beka hostí. Prvně jmenovaný únik zakončil střelou, která se otřela o pravou tyč hostující branky. V ojedinělé šanci hostí se v závěru objevil obránce Holuša, jeho pokus reflexivně Horčička vyrazil. První třetinu tak domácí vyhráli 1:0.

V úvodních minutách druhé třetiny měli Chomutovští výhodu přesilové hry. Po střele Ladislava Bouška vznikl před brankou hostí další závar, ze kterého však branka ještě nebyla. Druhou branku vstřelili domácí o pár chvil později. Na červené čáře přiťukl perfektně puk Milan Kostourek do jízdy Jirkovi Charouskovi a ten ujížděl spolu s Romanem Pražákem na jediného beka Sarezy. Prvně jmenovaný žabičkou přihrál přesně na hůl Romana Pražáka a ten pohodlně dopravil puk do odkryté hostující klece – 2:0. Domácí nepolevovali v aktivitě a nebezpečnou střelou se prezentoval Szakal, následně na druhé straně se objevil v solidní příležitosti Holuša. V sedmé minutě při signalizovaném vyloučení měli domácí další příležitosti, ale šance Martínka a Jana Šulce využity nebyly. Domácí borci dokázali početní výhodu zužitkovat. Po přihrávce Radka Šípa pálil tvrdě od modré Petr Martínek. Jeho dělovka trefila do hokejky Petra Polodnu a od ní skončil puk mezi betonama bezmocného Čecha. Díky šťastné teči se mohli domácí fanoušci opět radovat - 3:0.O minutu později šli hosté opět do čtyř. V přesilové hře měli velké šance po přihrávkách Radka Šípa Petr Martínek a Ladislav Boušek, ani jeden však brankový účet nerozšířili. Po přesilové hře domácích přišla i hostující. V ní se Ostravští dostali už na dostřel Luboše Horčičky, který měl práci především se střelou Pavla Šebesty. V té samé přesilové hře ujeli netypicky oba obránci domácích Szakal a Jakub Šulc, ale druhý jmenovaný střílenou přihrávku netrefil. V závěru druhé třetiny měli domácí další výhodu jednoho muže v poli, ale využít ji nedokázali, a tak se odcházelo do kabin po 40 minutách za stavu 3:0 pro Chomutov.

Nástupy do třetin byly dnes klíčové a i ten do třetí třetiny byl z domácí strany vydařený. Hned v první minutě pálil švihem Charousek jen těsně nad. Ve čtvrté minutě si vytvořila další tlak domácí legie zkázy a Petr Martínek i Radek Šíp měli na hokejkách další góly. Hosté se marně snažili jakkoliv změnit průběh utkání. Jejich útoky byly povětšinou bezzubé a když už se rýsovala zajímavá příležitost, kdy unikali 4 na 2, tak se dva Ostravští srazili a bylo po šanci. V polovině závěrečného dějství se objevil v šanci Jíra, ale nechal vyniknout mladou naději Jakuba Čecha. O pár chvil později tleskalo obecenstvo krásnému a čistému stromu na Jana Tesaříka v podání Tomáše Polanského. Ten doslova svého soupeře sestřelil. Hosté dostali možnost korigovat výsledek v jedenácté minutě, to když byl vyloučen Roman Pražák. Přesilová hra hostí však trvala pouhým 9 sekund, jelikož po faulu na ujíždějícího Jíru byl vyloučen Pazdera. Při hře 4 na 4 pálil tvrdě Petr Martínek a následně se rval do sóla Ladislav Boušek, jeho průnik hostující obrana zastavila v poslední chvíli. Ve čtrnácté minutě o sobě dali vědět i hosté, kdy před Horčičkou vytvořili ojedinělý závar a vytvořili si tlak. Domácí jednička však byla vždy tam, kde bylo potřeba a stav utkání byl i nadále 3:0 pro domácí. Ve vzrůstajícím tlaku hostí byl vyloučen Roman Chatrnúch a v následné přesilovce se uvolnil hostující Daniel Boháč a trefil pravou tyč Horčičkovy klece. Tato veliká šance byla poslední vážnější šancí hostů. Domácí po přečkaném oslabení hru již kontrolovali a sami hrozili. Dvě minuty před koncem přiťukl puk Janu Šulcovi Milan Kostourek, jeho pokus zlikvidoval Čech jen krajem lapačky. Poslední slovo utkání patřilo aktivnímu Milanovi Kostourkovi, který příklepem naposledy vyzkoušel Čecha. Domácí po soustředěném výkonu získali tři bodíky a připsali si první vítězství v druhé polovině základní části první hokejové ligy.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Pomohl nám úvod utkání, dali jsme krásnou první branku. Ale pak jsme zbytečně otevřeli hru. Hosté měli pár dobrých šancí, v tu chvíli nás podržel Luboš Horčička. Od druhé třetiny se naše hra hlavně v obranné fázi zlepšila, přidali jsme další dvě branky a zaslouženě jsme zvítězili. Celé mužstvo se v posledních zápasech velmi zvedlo a hraje ve velké pohodě.“

Josef Halouzka (Ostrava): „Zápas pro nás nezačal dobře, brzy jsme inkasovali a i když jsme si potom dokázali vytvořit solidní střelecké příležitosti, selhali jsme v koncovce. Bez gólu se vyhrát nedá.“