Brumov-Bylnice výherní automat nezastavil, dorostenci RT TORAX v nadstavbě ještě neprohráli

01.12.2018, Gabriela Juříková

Druhá část Regionální ligy dorostenců je v druhém kole vzájemných utkání! Porubští dorostenci do něj vstoupili čtrnáctou výhrou v řadě a jdou krok po kroku za svým cílem. Ve ztížených podmínkách trénování posouvají zápas od zápasu své výkony výš a první prosincovou sobotu to pocítil HC Brumov-Bylnice. Druhý vzájemný zápas začal podobně jako ten říjnový v Brumově. První třetina byla přetahovanou o kotouč, ale dalších čtyřicet minut bylo v režii domácích borců. Po dvou třetinách vedl RT TORAX 7:1 a v poslední dvacetiminutovce přidal ještě dvě trefy oproti jedné inkasované. Na výhře 9:2 se dvougólově podíleli obránce Kacper Macias, útočníci Filip Sienkiewicz a Kryštof Krčmarský.

Regionální liga dorostu - 8.kolo so 1.12.14:00
HC Brumov - Bylnice
9:2(2:1, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Hlaváč (Ślusarczyk, Krčmarský), 9. Halata (Macias Kr., Macias Ka.), 22. Chovanec (Borkovec), 25. Krčmarský (Chovanec, Gelnar), 26. Krčmarský (Gelnar, Chovanec), 28. Macias Ka. (Macias Kr.), 34. Sienkiewicz (Halata, Macias Kr.), 50. Macias Ka. (Halata, Macias Kr.), 52. Sienkiewicz (Halata, Macias Kr.) – 15. Janáček (Struhař), 55. Macháč (Šánek). Rozhodčí: Janda L. – Řezáč, Chamrád. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 49:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1, 9:2.
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Macias Kac., Pasek, Gelnar, Borkovec, Hlaváč, Križ – Macias Kr., Halata, Sienkiewicz – Ślusarczyk, Krčmarský, Chovanec – Bukovjan, Stibor, Boguaj.
HC Brumov - Bylnice: Žižka (28. Spot) – Smolík, Divoš, Fojtík, Mudrák, Bodlák, Ročák – Obadal, Šánek, Janíček, Slovák, Sopek, Janáček, Struhař, Macháč, Zvoníček

Matěj Halata (POR) (1+3)
Kryštof Krčmarský (POR) (2+1)
Kacper Macias (POR) (2+1)

Druhá střela – gól, pak tři vyloučení v rozmezí tří minut

Druhá střela na bránu otevřela skóre utkání. Filip Hlaváč střílející od modré ani netušil, že jeho nahození skončí v bráně. Puk Žižkovi nepochopitelně propadl přes lapačku. Však se sám gólman divil, že mu kotouč v nastavené rukavici neskončil. Brumovští se nepoložili, naopak bruslili stejně dobře jako domácí hráči. Hra připomínala třetinu v prvním vzájemném utkání, kdy se týmy na ledě Brumova-Bylnice přetahovali o kotouč. Po přesilovce a ubráněném oslabení, kdy si trest odpykával kapitán Matěj Halata, se právě navrátilec na led trefil střelou z levého kruhu k druhé tyči a v deváté minutě poslal tým do dvougólového vedení. Hosté navzdory tomu zvýšili nasazení a z toho pramenily fauly domácích a tím příležitosti pro změnu stavu. Blížil se konec vyloučení Sienkiewicze, když se k němu na trestnou přidal Bukovjan a Poruba hrála 8 vteřin ve třech. S touto nepříjemnou situací si domácí borci poradili s lehkostí. To se už nepodařilo při druhém vyloučení Sienkiewicze. RT TORAX měl být minutu a sedmnáct vteřin ve třech, ale to hosté nedopustili. V čase 14:32 snížil soupeřovo vedení Ladislav Janáček střelou přes obránce. Hurčíkovi puk vystřelený od pravého mantinelu proletěl k druhé tyči. Klasickou přesilovku už hosté ve vyrovnání nevyužili a za stavu 2:1 pro domácí tým šli všichni do kabin. Ve zbývajícím čase se nic odstavného neudálo, přestože hosté v závěru třetiny nabídli Porubským početní výhodu.

Šest horkých minut pro Brumov-Bylnici s výměnou gólmanů a čtyř gólů v síti

Po přestávce se větší aktivity diváci dočkali od porubských hráčů. Střelbou oproti první třetiny vůbec nešetřili. Od 22. minuty vedli svěřenci trenéra Moravce už o dvě branky a to zásluhou Pavla Chovance, který byl v první třetině hodně aktivní při dvojnásobných oslabeních, za což byl odměněn. Domácí byli silní na buly a i to vedlo k mírné převaze na ledě. Puk byl více času na hokejkách domácích a jejich útočná aktivita byla v 25. minutě pečetěna gólem Kryštofa Krčmarského. Gelnar střílel od modré a odražený puk dopravil za Žižku Krčmarský. O minutu později se udála obdobná situace. Poruba hrála přesilovku, kterou po dvanácti vteřinách využila! Gelnar střílel ze své pozice obránce a před brankou se k dorážce dostal Chovanec, který neuspěl. Kryštof Krčmarský už ano a svou druhou zápasovou brankou stanovil skóre na 5:1. Horké chvilky pro hráče Brumova-Bylnice nekončily. Na začátku 28. minuty, přesněji v čase 27:04, si udělal ze soupeřů slalomovou dráhu obránce Kacper Macias a střelou po ledě navýšil rozdíl skóre. Andreji Žižkovi propadl puk mezi betony. Hostující trenéři se rozhodli pro výměnu gólmanů a do brankoviště poslali Šimona Spotu. Brzy jej prověřil Halata, ale jeho bekhendovou střelu Spota zachytil. Domácí soupeře k Hurčíkovi moc nepouštěli. Nejnebezpečnější útok měli hosté až ve 32. minutě. Janáček se Struhařem se pokoušeli o svůj druhý střelecký zápis, jenže i když byl Hurčík málo střelecky prověřován, s jejich pokusem si poradil. Následně po buly v útočné třetině Brumova-Bylnice se hodlal prosadit Macháč a po něm Obádal. Ani tito útočníci na porubského gólmana nevyzráli. Spota se v brance už zabydlel a po několika odražených pokusech inkasoval v čase 34:00. Obránci nevyčistili důrazně prostor v brankovišti a ve změti hráčů, holí a bruslí se puk dostal za brankovou čáru zásluhou Filipa Sienkiewicze. Brumov-Bylnice statečně vzdoroval útočné hře Poruby, která si vypracovávala dostatek gólových šancí. Do šaten šli hosté s šestigólovým mankem.

Kacper Macias u všech důležitých chvil třetiny, proměněná přesilovka Brumova

Hned v úvodu třetí třetiny si vystřelil Sienkiewicz, ale jeho pokus měl Spota v lapačce. Na druhé straně si stejně počínal Hurčík, když zlikvidoval střelu Slováka mířenou přes hráče. Oba týmy měly dostatek sil k osobním soubojům jak u mantinelu, tak v poli. Puk často střídal majitele, a tak se diváci prvního gólu třetí třetiny dočkali až v 50. minutě. Druhou branku utkání zaznamenal Kacper Macias, když si vyjel hluboko před branku poté, co zachránil na modré pásmo a bekhendem poslal puk Spotovi mezi betony. O dvě minuty později si druhou střeleckou radost vychutnal Filip Sienkiewicz. Z buly před Spotou se chtěl potřetí prosadit Kacper Macias, ale trefil jen levou tyč. Pak byl vysoký porubský obránce u šance Brumova-Bylnice, když v obranném pásmu ztratil mezi kruhy kotouč. Macháč mu jej vypíchl a tváří v tvář Hurčíkovi střelou na lapačku neuspěl. Buly po levé ruce Hurčíka vyhráli hosté a podruhé si už Jiří Macháč radost z gólu vychutnal – 9:2. Když měl Macháč třetí šanci v souboji s porubským gólmanem, byl úspěšnější hráč s betony na nohou. Stav se do šedesáté minuty nezměnil, žádný hráč si neodpykával trest, a byť se hrálo tvrdě, tak v rámci pravidel.

Napodobí dorostenci RT TORAX své předchůdce ze sezóny 2012/2013?

Porubští dorostenci nepoznali v nadstavbě prohru. Vyhráli všech osm utkání a tři body si připsali po čtrnácté v řadě. Což je úžasné! Naposledy byl v Porubě podobný vítězný tým v sezóně 2012/2013. Tehdy se staršímu dorostu HC RT TORAX Poruba podařilo v základní části Ligy SD vyhrát 35 zápasů z 36. Trenérem byl Petr Rambousek, asistentem Martin Smeták a i tenkrát šlo o postup do extraligy. Tento rekord byl do České databanky rekordů zaregistrován dne 3. prosince 2013 v Pelhřimově. Pod taktovkou trenéra Davida Moravce a jeho asistentů Miroslava Bahníka a Marka Pavlačky se rodí další vítězný tým skvělých hokejistů. Napodobí své předchůdce a tu extraligu do Poruby dostanou?

Ostatní zápasy 8. kola

EHC LIONSvs.Kroměříž5:6sn
Uherské Hradištěvs.Znojmo9:3
Vítkovice Bvs.Frýdek-Místek5:1

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Bylo to úplně jiné utkání než v Brumově-Bylnici, kde mají rozhodně menší ledovou plochu oproti naší. V tomto zápase především slavila kombinační hra a dovednosti hráčů. Myslím si, že jsme dokázali velice dobře, vtipně a kreativně kombinovat, z čehož padaly góly. Dostali jsme dva, jeden sice zbytečný, ale i z toho gólu je důležité se poučit. Máme zasloužené vítězství, byť první třetina byla hodně vyrovnaná a neproměnili jsme tam řadu šancí. Druhou a třetí třetinu už kluci hráli v daleko větším klidu a je potěšující, že začínají řešit situace, hlavně v útoku, s takovým nadhledem a přitom pořád naplno. Z toho máme my trenéři velkou radost.

Michal Blanár (HC Brumov-Bylnice): Domácí mužstvo nás celý zápas přebruslilo a v tom vidím jejich vítězství. Ani jeden puk nebyl pro ně ztracený, ani jeden souboj. My jsme nebyli vůbec v pohybu. Kluci se ale nevzdávali, což je učíme, a za to jim patří díky. Hráli naplno i za stavu 7:1.