Bobří hráz udolána. Tvrdý boj ve Valašském Meziříčí ukončil až Vaňkův gól do prázdné

12.10.2013, Tomáš Koutný, Martin Voltr

Poté, co si na mužstvu Poruby vylámal zuby poslední Nový Jičín, čekal na svěřence trenéra Sršně další tým ze spodku tabulky – Valašské Meziříčí, které dosud vyhrálo jen jednou. RT TORAX v roli favorita poprvé udeřil těsně před první přestávkou, kdy Krayzlovu práci snadno dokončil Petr Seidler. Porubské hokejisty nesrazilo ani dvojnásobné oslabení, naopak ve čtyřech sami navýšili z hole Chaloupky náskok, ale další přesilovku pěti proti třem už domácí Bobři zužitkovali, a o výsledek se tak muselo bojovat až do posledních minut. Hra bez brankáře ovšem Valachy k vyrovnání nedovedla, naopak úder Rostislava Vaňka rozhodl o tom, že Poruba zapsala čtvrté vítězství v řadě a na druhou Techniku ztrácí už pouhý bod.

2. liga - skupina Východ - 9.kolo so 12.10.17:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Kubáč (Hartmann, Heča) – 19. Seidler (Krayzel), 29. Chaloupka (Slavík, Javín), 59. Vaněk (Javín). Rozhodčí: Dědek – Novotný, Vožda. Vyloučení: 5:7, navíc Slavík (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 299. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák I – Ferenc, Hartmann, Heča, Kubáč, Kvapil, Martiník, Matušenko, Mládenka, Prycl, Randýsek, Slovák II, Stráněl, Tomiga, Vaněk P., Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Zábojník, Kundera.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Zuber, Piják, Krayzel, Vaněk R., Rosypka, Kysučan, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar.

Na ledě Valašského Meziříčí se představilo ambiciózní mužstvo HC RT TORAX Poruba 2011. Bobři chtěli navázat na solidní výkon z Brna, ale favoritem byli hosté, což se projevovalo již od prvních minut.

Domácí gólman Slovák se rozhodně nenudil už od prvních minut a jednoznačně své spoluhráče držel nad vodou. Porubští byli sebevědomější, vyhrávali osobní souboje a domácí, jakoby nevěděli, co mají hrát. Úporně se snažili překonat výborně organizovanou formaci Porubských, ale jejich přechod útočné modré končil roztříštěn jako mořský příboj o skály. Hosté se naštěstí nedokázali zásadním způsobem udržet v obranné třetině domácích, a proto asi tři stovky diváků sledovaly ne moc záživný hokej. Už to vypadalo, že první třetina tak i skončí, když zmatků a nedůrazu v obraně domácích v čase 18:13 využil po nahrávce Krayzla porubský Petr Seidler - 0:1. Tvrdá rána před odchodem do šaten.

Druhá třetina začala tak, jako ta první skončila, a tak se možná i proto trojice sudích rozhodla, že průběh trošku oživí. Nepřesvědčivé výroky, jejichž rukopis nepochopil nikdo z přítomných, však kýžené ovoce v podobě většího vzruchu na ledě nakonec přinesl. O něco málo hůře na tom byli hosté, ale domácí své početní výhody zvládali katastrofálně. A byli za to i tvrdě potrestáni. Nejenže nedokázali využít výhody pět na tři, ale po návratu jednoho z hráčů Poruby dokonce inkasovali. Rychlým vpádem do třetiny a přesnou střelou do horního růžku Jan Chaloupka zajistil vítěznou branku hostí - 0:2. Bobři se jen těžko vzpamatovávali, ale pomohla jim nedisciplinovanost hostů. V další přesilovce 5 na 3 už nevydržel Hartmann statické nahrávky kolem trojice Porubských a dělovkou, kterou šikovně tečoval Ondřej Kubáč do horního růžku, vzkřísil naděje domácích - 1:2. Třetina další branky už nepřinesla, a tak se čekalo, jak se zápas vyvine v části poslední.

Do třetí třetiny vstoupili Meziříčští jako pokropeni živou vodou. Mnozí hráči si evidentně uvědomili, že umí bruslit rychleji a obranné dvojice vysunuly napadání na úroveň červené čáry. Porubští však byli zaskočeni jen malou chvíli a postupem času jejich bruslařské a individuální schopnosti opět rozrážely bojovného ducha domácích. Nicméně, bylo se už na co koukat. Hra se rychle přelévala a šance střídala šanci, ale brankáři už nechtěli dovolit změnu skóre. V poslední fázi utkání se Bobři rozhodli pro hru bez brankáře, ale než se vůbec k něčemu dostali, vyhozený puk kolem mantinelu si našel úplně volného Rostislava Vaňka, který proletěl celé kluziště a uzavřel účet zápasu - 1:3.

Nutno přiznat, že vyhrálo lepší mužstvo. Bobři se snažili, ale kvalita byla na straně hostí. Pokud domácí zapracují na přechodu do útočného pásma a na svých přesilovkách, mají naději hrát důstojnou roli v soutěži. Bojovnost jim neschází, ale často se utápí v nepřesnostech a individuálních chybách. Poruba ukázala, že má ve svém kádru zkušené harcovníky i talentované mladíky, takže rozhodně bude v letošním ročníku bojovat o příčky nejvyšší.