B-tým mladšího dorostu si zastřílel na polském pohraničí, v Českém Těšíně čepoval desítku

25.02.2018, René Chyla

Lídr ve velkém stylu. Béčko mladšího dorostu navázalo na velkolepý sobotní obrat proti Brumově-Bylnici a v Českém Těšíně o den později čepovalo ostravskou nahořklou desítku. Ligový mladší dorost vytáhl jako žolíky posily z A-mužstva, které se však k životu probudily až v závěrečné třetině, i přesto však mladíci vyhráli vysoko 10:2. Na desetibrankové smršti se podílelo pět střelců, všichni si na konto připsali po dvou zásazích. Konkrétně se pak jedná o Adama Spurného, Velena Hlavatého, Jonáše Barčáka, Michala Rambouska a Vojtěcha Bukovjana.

Regionální liga mladšího dorostu - N14 ne 25.2.11:00
HC Vlci Český Těšín
HC RT TORAX Poruba "B"
2:10(0:3, 0:1, 2:6)
Branky a nahrávky: 43. Zwrtek, 55. Zwrtek (Pniok) – 2. Spurný (Bukovjan, Kubalák), 9. Hlavatý (Pavlík, Barčák), 12. Barčák (Pavlík), 40. Hlavatý (Grendziok), 42. Spurný (Rambousek), 46. Barčák (Pavlík), 51. Rambousek (Spurný), 52. Bukovjan (Macias Kr.), 57. Bukovjan (Macias Kr., Sztefek), 58. Rambousek (Chovanec, Spurný). Rozhodčí: Čaja. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 2:8, 2:10.
HC Vlci Český Těšín: Trvaj – Horos, Mrozek, Novotný, Sikorska – Jaworski, Lipowský, Pniok, Rusz, Szcześniak, Šlebioda, Zwrtek
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek – Havlík, Elbl, Sztefek, Stehlík, Tošenovjan, Grendziok – Kubalák, Bukovjan, Rambousek, Spurný, Chovanec, Barčák, Pohl, Pavlík, Hlavatý, Macias Kr.

Adam Spurný (POR) (2+2)
Vojtěch Bukovjan (POR) (2+1)
Michal Rambousek (POR) (2+1)

Porubští dirigovali tempo od první minuty, dva ideální pasy zařídil Pavlík

Posílené béčko mladšího dorostu rozehrálo duel v Českém Těšíně ve velkém stylu. Už ve druhé minutě totiž nahrával Vojtěch Bukovjan Adamu Spurnému, který prostřelil Tomáše Trvaje a poslal hosty do vedení – 0:1. V deváté minutě se prosadili Ostravané znovu. Šimon Pavlík zahlédl lépe postaveného Velena Hlavatého, který navázal na skvělý výkon ze závěru sobotního zápasu a znovu zamířil přesně – 0:2. Neuběhly ani tři minuty a porubská střídačka explodovala opět. Šimon Pavlík tentokrát zkusil poslat puk Jonáši Barčákovi a ani ten nabízenou příležitostí nepohrdl – 0:3. Zápas následně pozdržely dva menší tresty, obě mužstva se ale svá oslabení ubránila.

Uspávací druhou třetinu okořenil v čase 39:51 Velen Hlavatý

Druhá dvacetiminutovka góly postrádala téměř po celou dobu svého trvání. Obě mužstva byla dvakrát poslána do čtyř, ani jeden z týmů ale nedokázal na precizní obrany v čele s jejich gólmany najít recept. Když už to vypadalo, že Porubští tříbrankový náskok uhájí a v poklidu půjdou i po druhé třetině do kabin s vedením 3:0, vyslal Jakub Grendziok do šance Velena Hlavatého, jenž potvrdil parádní formu, přesně seřízenou mušku a přidal další zářez do černého – 0:4. HC RT TORAX však ve druhé třetině polevil, a tak porubští trenéři udělali v sestavě pár změn, které přinesly kýžený úspěch hned po přestávce.

Zwrtek pokazil Calábkovi čistý štít, dominovala souhra Spurného s Rambouskem

Porubská mašina zařadila na vyšší rychlostní stupeň a Český Těšín rychle kapituloval. V čase 41:39 zabrala posila z A-týmu Michal Rambousek, který nahrával přesně Adamu Spurnému, jenž zavelel ke svému hattricku druhým gólem – 0:5. I domácí Wolves se ale dočkali. Chybu v porubském obranném pásmu zužitkoval Daniel Zwrtek, který pokazil Petru Calábkovi naděje na čisté konto – 1:5. Za tři minuty to znovu bylo o pět branek. Šimon Pavlík přihrával Jonáši Barčákovi, který prostřelil Tomáše Trvaje pošesté – 1:6. Domácí pomalu odpadali a Poruba neměla slitování. V 51. minutě si extraligové posily role prohodily, tentokrát totiž Adam Spurný vyzval v přesilovce ke skórování Michala Rambouska a ten umocnil českotěšínský debakl – 1:7.

Bukovjan dvěma trefami dokonal zkázu Wolves, Zwrtkův gól jen korigoval, desítku natočil Rambousek

Ani sedm branek v síti soupeře ale Ostravany neuspokojilo a HC RT TORAX útočil na desítku. V 52. minutě totiž Krzysztof Macias poslal výborný pas Vojtěchu Bukovjanovi, který nekompromisně propálil domácího brankáře – 1:8. Na osmý gól dokázal Český Těšín najít poslední odpověď. Bedřich Pniok našel Daniela Zwrtka, který v početní převaze mírně zkorigoval druhým gólem nepříznivé skóre – 2:8. Za dvě minuty ale znovu zafungovala souhra polského útočníka Krzysztofa Maciase, který opět našel svého kolegu Vojtěcha Bukovjana a ten ani tentokrát přihrávkou nepohrdl – 2:9. Definitivní zářez přišel o 56 vteřin později, psal se čas 57:20. Pavel Chovanec zahlédl agilního Michala Rambouska, který zostudil domácí výběr desátou nahořklou trefou – 2:10.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba "B"): Utkání jsme si dobře rozehráli a po první třetině vedli 3:0. Pak ale přišlo zřejmě uspokojení, protože ta prostřední část byla z naší strany velmi laxní, gól jsme dokázali dát až v jejím závěru. Udělali jsme tedy úpravy v sestavě a od té doby jsme hráli parádní hokej na jeden dotek, dali jsme krásné góly a zápas definitivně rozhodli. S podporou hráčů A-mužstva se tedy podařilo udělat velmi dobrý výsledek.