Ani proti Havířovu porubští junioři neskórovali

02.02.2020, Patrik Rošič

V rámci třicátého sedmého kola REDSTONE Extralgy juniorů – Východ přijeli na Porubský led hosté z Havířova. Poruba dlouho s lídrem tabulky držela vyrovnanou partii, jenže na body to nakonec nebylo. Havířov ukázal proč vévodí východní skupině a na ledě RT TORAX ARENY si dojel pro pohodovou výhru 0:5. Porubští tak s AZetem padli pošesté v sezóně.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 37.kolo ne 2.2.13:30
0:5(0:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Byčkov (Bochnak), 30. Štefka (Kočí), 36. Juhász (Uhlíř), 40. Štefka (Uhlíř, Juhász), 42. Bochnak (Kubík). Rozhodčí: Čahoj – Konvička, Klimek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 110. Průběh utkání: 0:5.
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Debnár, Topolanský, Hranický, Zajíc – Anlauf, Žídek, Häring, Pavlík, Mrozek, D. Stodůlka, Barčák, Morávek
AZ Heimstaden Havířov: Atanasiadis – Uhlíř, Hrček, Koubek, Grygar, Pavelek, Kočí, Kubíček – Revaj, Bochnak, Hudeček, Pindel, Byčkov, Tomeček, Kubík, Vlček, Juhász, Štefka

První třetina se hrála v duchu početních převah. Rozhodčí udělil celkem šest dvouminutových trestů, čtyři na straně Poruby a dva na straně Havířova. Oba dva týmy si dokázaly v přesilovkách vytvořit výborné šance ke vstřelení gólu, jenže parádně chytající brankáři byli proti. Až potom v závěru třetiny se ale nakonec skóre utkání měnilo. Havířov dokázal otevřít účet utkání šestnáct vteřin před první sirénou a díky Filipa Byčkova se šlo do šaten za stavu 0:1.

Porubským se v druhé části naskytla velkolepá možnost vyrovnat, jelikož hostující Martin Kubík fauloval a šel si odpočinout na trestnou lavici. Poruba tak hrála další početní převahu, ve které paradoxně málem inkasovala. Filip Pawlas však změny stavu nedovolil. Přišla druhá polovina utkání a s ní i góly AZetu. Hostující vedení navýšil David Štefka, aby o pět minut později upravil na tříbrankový rozdíl Lukáš Juhász. Zdálo se, že už další gól v prostřední části nepadne, jenže přesně vteřinu před koncem periody upravil na 0:4 již dvoubrankový David Štefka.

V poslední třetině už padl pouze jeden gól, a to do sítě Poruby. Vítězství Havířova podtrhl Ernest Bochnak. Porubští se snažili vsítit ještě čestnou branku, jenže Nikolas Atanasiadis domácím nic nepřipustil. Junioři tak padli popáté v řadě a na Havířov nestačili pošesté v sezóně. Další domácí utkání Poruba odehraje v pátek 14. února od 17:45 proti Warriorsu z Brna.