AZ dorazil k odvetě s posilami, dorost nenapodobil úterní kanonádu a doma padl

01.08.2018, Pavlačka D., Chyla R.

Dorost, výrazně povzbuzený úterní vysokou výhrou 8:1 na ledě Havířova, hostil o den později stejného soupeře na domácí půdě. Ač se jednalo dle hlavičky o totožný klub, hosté dorazili s již daleko zkušenějším kádrem, což bylo na ledě znát od první minuty. HC RT TORAX navíc neproměňoval šance, ze tří branek z druhé části se již nevzpamatoval a doma podlehl favoritovi 1:3.

Přípravné zápasy dorostu - přát. st 1.8.11:30
1:3(0:0, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky Poruby: 37. Hlavatý. Rozhodčí: Chamrád – Kořistka, Janoško. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Střely na branku: 30:40 (14:11, 7:17, 9:12). Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Gelnar, Macias Ka.; Bechný, Tošenovjan; Prepsl, Borkovec – Elze, Chovanec, Pohl – Ślusarczyk, Halata, Boguaj – Hlavatý, Petruška, Prokeš – Kural, Pásek, Kríž
AZ Heimstaden Havířov: sestava neznámá

Vyrovnaná partie od úvodního buly

Porubští hokejisté si vytvořili v odvetě proti Havířovu první vážnější situaci už ve druhé minutě, kdy se do zakončení dostal Kacper Macias, havířovský gólman ale zaváhání hned na úvod nedovolil. Poté se osmělil i AZ, Vincenc Drabčík se ale proti nebezpečné střele vyznamenal. Následně se opět slova chopili domácí borci, rána Jakuba Ślusarczyka ani následná dorážka Matěje Halaty se ale neujala. Hra se přelévala ze strany na stranu, protrhnout bezbrankové skóre mohla hned dvakrát po sobě v 18. minutě havířovská patnáctka, nicméně porubský gólman odolal.

Havířov otevřel skóre v přesilovce, Halatův blafák nevyšel

HC RT TORAX si zavařil hned v úvodu prostřední tercie. Už po 27 vteřinách hry měl ruce příliš vysoko Kacper Macias, který musel na dvě minuty na trestnou. Příliš se tam ale neohřál, už po sedmi vteřinách byl zpět, když se havířovská přesilovková pětka sladila a propálila bez slitování porubského gólmana – 0:1. Za čtyři minuty mohlo být v tréninkové hale Poruby srovnáno, bekhendový blafák Matěje Halaty ale bez problémů usměrnil strážce tří tyčí havířovského AZ. Hosté následně málem trestali z protiútoku, z přečíslení tři na jednoho ale nakonec nebylo nic.

AZ školil produktivitu, naději vykřesal Hlavatý

Krátce před polovinou základní hrací doby ztráceli Ostravané už dva góly. Po několika odrazech v porubském brankovišti byl dříve u puku hostující hráč, který zametl puk do odkryté branky – 0:2. A bylo ještě hůře, 35. minuta byla opět jako stvořená pro AZ, za nějž se prosadil jeden z jeho útočníků z levého kruhu – 0:3. Za necelé dvě minuty se však mohli radovat i Moravcovi borci, Velen Hlavatý totiž ujel všem přítomným a střelou nad pravé rameno vykřesal jiskru naděje – 1:3.

Šance byly na obou stranách, gólmani ale vynikali

Kontaktní gól byl na spadnutí ve 44. minutě, kdy havířovský brankář podcenil nenápadnou střelu jednoho z domácích, naštěstí pro hosty ale puk propadl jen k tyči, nikoliv však za brankovou čáru. Do další vyložené šance se o chvíli později dostal Jakub Ślusarczyk, nicméně havířovského fantóma v bráně překonat nedokázal. Následně se na útočný výlet vydal Matěj Halata, ale ani tentokrát mu štěstí nepřálo. Odvetu tak zvládl lépe favorit z Havířova, který vyhrál nakonec v Porubě 3:1.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Sestava, se kterou přijel Havířov k tomuto utkání, už byla daleko jiná, než jako jsme mohli vidět v minulém zápase. Byli postaveni hráči, kteří budou už daleko více promlouvat do extraligové sestavy, navíc dvě třetiny chytal brankář, který zřejmě bude v jejich kádru jedničkou. Průběh byl velmi vyrovnaný, sice jsme udělali několik chyb, ale to se stává. Chtěli jsme vidět zase další hráče, jestli se třeba chytnou, nebo to vůbec nepůjde. Některým to vyšlo, jiným zase ne, tak to prostě bývá. V dalších zápasech máme v plánu něco podobného, budeme hráče zkoušet a postupně dávat tým dohromady. Byly k vidění šance na obou stranách, scházela nám ale efektivita v zakončení, takže i proto jsme dokázali dát pouze jedinou branku.