„Nepadá nám to tam a od toho se naše hra odvíjí,“ konstatuje Michal Bartošek

Adam Bagar, 08.03.2009
K osmému kolu play-out nastoupili hokejisté VOKD Poruby proti Horácké Slavii Třebíč. Poruba měla již před utkáním jistotu pádu do třetí nejvyšší soutěže, naopak Třebíč věděla, že si zahraje první ligu také v následující sezónu. Očekával se bezstarostný hokej s množstvím šancí a také gólů. To vše se také nakonec potvrdilo. Obrany měly den otevřených dveří, útočníci spalovali jednu šanci za druhou a místy se hrálo až v příliš přátelském duchu. Nakonec produktivnějším týmem byla Třebíč, a to i přesto, že Porubští svého soupeře značně přestříleli a měli více gólových šancí, především v první dvacetiminutovce. VOKD tak podlehlo Horákům z Třebíče 4:6. K utkání se po zápase vyjádřili domácí útočníci Jiří Zdeněk a Michal Bartošek.

Hokejisté VOKD Poruby sice podlehli Třebíči 4:6, ale přesto si dokázali vytvořit řadu šancí, a to především v úvodní třetině, což věděl také útočník a střelec třetí branky Porubských Jiří Zdeněk. „V první třetině jsme doplatili na špatnou produktivitu. Měli jsme tam asi pět nebo šest gólových šancí, několikrát to tam skákalo po brankové čáře, nějaké tyčky tam byly, ale branky jsme se nedočkali. Kdybychom z toho tlaku dali dva góly, tak si myslím, že vyhrajeme.“ Naopak Třebíč vytěžila v první části opravdu z minima maximum. „Soupeř ujel a hned z toho byl gól.“

Druhá třetina přinesla již vyrovnanější bitvu, ve které byli o něco lepším celkem hosté. „Ve druhé třetině zvýšili náskok už na 3:1. My jsme se zbytečně nechali vylučovat. Bylo to už takové vynervované, začalo se hákovat, sekat a z toho pramenily fauly.“ Poslední dvacetiminutovka pak přinesla gólové hody a opět tlak Poruby. „Ve třetí třetině jsme se zápasem chtěli něco udělat, ale bohužel vždy hned, jak jsme vyrovnali, dostali jsme další gól,“ říkal smutně porubský útočník se čtyřiadvacítkou na zádech. Poukázal také na marodku týmu, který hrál pouze s pěti obránci. „Odehráli jsme utkání na dvě obranné dvojice, což také hrálo svou roli. Je zde marodka, junioři rovněž hrát nemohou, protože bojují o extraligu,“ objasňuje situaci ohledně obranné hry Poruby.

Pro porubské hokejisty musí být určitě velmi obtížné najít v sobě ještě nějakou motivaci. „Myslím si, že motivace už tam není žádná. Spíše to je pouze o chuti a radosti zahrát si hokej. Je to velmi individuální. Záleží na tom, kdo chuť najde a namotivuje se určitým způsobem na zápas. Někdo třeba vůbec motivaci nenajde.“ V momentě, kdy došlo k tomuto rozhovoru vedl Most nad Berounem 2:0 (utkání nakonec skončilo 3:1 pro domácí - pozn. red.), což příliš radosti na tváři Jiřímu Zdeňkovi neudělalo. „Bylo by pro nás lepší, kdyby to utkání skončilo alespoň remízou, abychom ve středu do Mostu nemuseli jet. Už vlastně o nic nejde, nikomu se přes celou republiku nechce, navíc cesta stojí hodně peněz, takže i pro celý klub by to bylo lepší,“ zakončil své povídání šestadvacetiletý útočník.

A jak viděl utkání mezi Porubou a Třebíčí mladý útočník Michal Bartošek? „Byla to taková přestřelka, bohužel se špatným koncem pro nás. Sice už o nic nešlo, ale přesto jsme chtěli tento zápas vyhrát.“ Prakticky po celou sezónu trápí porubské hráče střelecká nemohoucnost, která byla vidět i přes čtyři vstřelené branky také v utkání s Třebíčí. „Měli jsme opravdu hodně šancí. Bohužel jsme nedali několikrát prázdnou branku. Nepadá nám to tam a od toho se naše hra odvíjí,“ konstatuje. O pádu Poruby je již několik kol rozhodnuto, přesto musí její hokejisté stále nastupovat k soutěžním zápasům, což musí být pro ně velmi nepříjemné. „Není to jednoduché, ale nyní máme nového trenéra, pana Poláška. Sice už to nic neřešilo, ale přišel do týmu alespoň takový nový impuls,“ řekl na závěr teprve devatenáctiletý Bartošek.