Žovinec o sportovní rodině: Fotbal? Nešel mi. A co tenis se sestrou?

Žovinec o sportovní rodině: Fotbal? Nešel mi. A co tenis se sestrou?

Johan Čáp, 12.11.2020
Středa 11. listopadu se na hokej.cz nesla ve znamení Poruby, a právě její výborný bek byl hostem večerního streamu na Instagramu Chance ligy.

Pozvání přijal obránce Dušan Žovinec. Řeč pochopitelně musela přijít na aktuální situaci v hokeji. „Někteří, třeba i já, jsme byli doma v karanténě tři týdny. Bylo to hustý, no," kroutil hlavu. „Ale u mě to proběhlo celkem v pohodě. Jen dva dny jsem měl zvýšenou teplotu."

Žovinec mluvil také o porubských cílech, ostatně právě vysoké ambice ho do Ostravy zlákaly. V kabině je spousta zvučných jmen, z toho několik cizinců. „Nejlíp, kdo u nás umí anglicky, je Péťa Stloukal. Takže kdyžtak pomáhá klukům s překladem," popsal Žovinec.

A co říká třeba na lotyšského veterána Ervinse Muštukovse? „Je to takový kliďas, introvert. Takže jsem o něm zatím moc nezjistil," usmál se Žovinec.

Žovinec se na ledě objevuje po boku Jakuba Tepera, s kterým tvoří obranný pár na přesilovku. „Když hrál za Vsetín, vždycky nás na něj trenéři upozorňovali. Abychom na něj dávali pozor. Takže jsem čekal, že by se mu u nás mohlo takhle dařit," uvedl.

Když měl hodnotit dosavadní průběh sezony, vrátil se především k posledním dvěma porážkám, kdy Poruba nedala ani gól.

„Ty poslední zápasy nebyly úplně ono. Ještě máme co ukazovat. Musí si to ještě sednout. Teď to ale bude v podstatě odznovu. Pauza byla dlouhá," uvědomuje si.

Jeden z dotazů se týkal i legendárního trenéra Františka Výborného. „Je to takový mentor. Nechodí s námi na led, dívá se na to ze shora. Když přijde do kabiny, všichni jsou ticho, respekt je cítit. Je to znát," vypráví.

Mluvil také o své sportovní rodině: jeho táta je totiž trenérskou legendou v českém ženském fotbalu. „Když já chodil hrát fotbal, říkal, že to bylo hrozné," rozesmál se. „Hrál jsem do žáků, pak už jsem to s hokejem nestíhal."

V tenise pro změnu prorazila jeho sestra Vendula. „Se ségrou si občas zahrajeme. Já běhám ze strany na stranu, ségra stojí na místě a vodí si mě," přiznává.

Kompletní rozhovor s Dušanem Žovincem si můžete pustit ze záznamu níže.