Žákovské okénko: Zářijové zápasy starších žáků

Romana Opatová, 08.10.2021
V polovině září rozehráli starší žáci 9. třídy ve skupině A i starší žáci 8. třídy ve skupině B svá mistrovská utkání. Deváťáci pod vedením trenéra Karla Suchánka zvládli odehrát čtyři utkání, osmáci Petra Trojana odehráli tři utkání.

V sobotu 11. září rozehrála devátá třída soutěž na domácím ledě proti soupeři z Kopřivnice. První polovina utkání patřila jednoznačně domácímu týmu, kdy už v 30. minutě vedli vysoko 7:0. Teprve při tomto skóre se poprvé prosadili i hosté, branky následně střílela obě mužstva a po druhé třetině ukazovalo skóre 9:3. V poslední části hry opět úřadovali především porubští hráči, skóre navýšili postupně na 12:3. Poslední branka utkání ještě patřila kopřivnickému týmu, HC RT TORAX zvítězil celkově 12:4.

V rámci 2. kola si hráči měli změřit síly proti polskému výběru Metropolia Silesia, tento tým ale ze soutěže odstoupil. Neděle 19. září patřila druhému domácímu utkání soutěže, na porubský led zavítali olomoučtí kohouti. V utkání byli aktivnější hosté, po první části hry vedli 2:1. A byl to i hostující tým, který vstřelil další následující 2 branky, v 36. minutě již HC Olomouc vedla 4:1. Do konce 2. třetiny dokázali hráči vedeni Karlem Suchánkem ještě snížit stav na rozdíl jedné branky a poslední část hry slibovala napínavou podívanou. Porubský tým se celou třetí třetinu snažil výsledek srovnat, v 58. minutě HC Olomouc dokázala navýšit své vedení na 5:3 a takto i utkání skončilo.

V sobotu 25. září vycestovali hráči HC RT TORAX na své úvodní venkovní utkání do nedaleké multifunkční haly, kde je přivítala HC Vítkovice Ridera. Oproti jiným utkáním nebyl tento zápas příliš bohatý na branky. Za HC RT TORAX dokázal skórovat pouze Viktor Wardas. Vítkovice překonaly porubského brankáře Petra Bernarda pětkrát a zvítězily tak celkově 5:1.

Poslední zářijové utkání odehráli porubští deváťáci na domácím ledě proti třineckým ocelářům. V tomto utkání padlo celkově 21 branek! Všechny části hry vyhráli hosté: 2:6, 1:6, 2:4 a celkově tak HC Oceláři Třinec zvítězili vysoko 16:5. Tři kanadské body si do individuálního hodnocení připsal za asistence Leon Stryczek.

I ve skupině Starších žáků B, kterou hrají žáci 8. tříd odstoupilo několik mužstev – SK Karviná a Metropolia Silesia. Svěřenci Petra Trojana měli tak v září hned 2 volná kola. Své první utkání rozehráli v rámci 2. kola v Orlové proti místnímu MSK Orlová. Do utkání vstoupili aktivněji porubští hráči, po dvaceti minutách vedli 2:0, druhou třetinu vyhráli hosté v poměru 2:1 a průběžný výsledek tak byl těsně 3:2 pro Porubu. Drama hráči HC RT TORAX v poslední části hry nepřipustili. Vstřelili další 2 branky a zvítězili 5:2. Hned 4 góly v utkání vstřelil Krzystof Centkowski, nicméně výborný výkon podal celý tým s oporou v brance Janem Láryšem.

V neděli 19. září do RT TORAX ARENY zavítali hráči z Českého Těšína. Prvních dvacet minut se pro domácí Porubu nevyvíjelo vůbec dobře, po této části hry prohrávali 4:2. Hráči se ale do následující části řádně probudili a svému soupeři toho již moc po zbytek utkání nedovolili. Druhé dějství vyhráli porubští 4:1 a následně poslední část 3:0. Celkově HC RT TORAX zvítězil vysoko 9:5. V individuálním hodnocení si opět nejlépe vedl Krzystof Centkowski, který si za 2 branky a 2 asistence připsal další 4 body do osobního hodnocení.

I osmáci si v září stihli odehrát tradiční městské derby proti Vítkovické Rideře, konkrétně 28. září na domácí půdě. Tým HC RT TORAX byl pro toto utkání z důvodů nemoci a nařízené karantény značně oslaben a nemohl svému soupeři konkurovat. Porubský Torax dokázal prostřednictvím Jakuba Lýska vstřelit pouze 1 čestný gól. HC Vítkovice Ridera zvítězila vysoko 12:1.