Žákovské okénko: Říjnové zápasy starších žáků

Romana Opatová, 18.11.2021
V říjnu odehráli starší žáci 9. třídy ve skupině A i žáci 8. třídy ve skupině B pořádnou porci zápasů mistrovských utkání. Deváťáci pod vedením trenéra Karla Suchánka odehráli celkem 5 utkání, osmáci s trenérem Petrem Trojanem odehráli 6 utkání.

V sobotu 2. října se hráči 9. třídy utkali s týmem AZ Havířov. V první třetině nepadla branka ani na jedné straně. Ani druhá třetina nebyla na branky příliš bohatá. Skóre zápasu otevřel v 22. minutě porubský Dominik Dragon. Další branka v této části hry již dále nepadla a hráči HC RT TORAXU tak po 40 minutách vedli těsným rozdílem 1:0. Hned na počátku třetí třetiny přidali druhou branku. Toto vedení si svěřenci Karla Suchánka drželi až do 55. minuty. V závěru utkání ale havířovští dokázali skóre 2 brankami srovnat a utkání tak směřovalo do prodloužení. Hned v jeho úvodu domácí tým z Havířova vstřelil vítěznou branku a porubský tým tak celkově prohrál 3:2 po prodloužení.

V rámci 8. kola přivítali hráči HC RT TORAXU v sobotu 16. října Rysy z Frýdku-Místku. První třetinu vyhrál domácí tým těsně 2:1. Druhá část hry přinesla pouze jednu branku, a to z hokejky hostujícího týmu. Utkání tak bylo po 40 minutách nerozhodně 2:2. V poslední části hry skóroval 2krát porubský Semen Stasjuk. Rysi překonali porubského brankáře jen jednou a tým HC RT TORAX tak zvítězil těsně 4:3.

Hned následující den vyrazili porubští hráči za dalším utkáním do nedaleké Opavy. Poruba byla v první části hry mnohem aktivnější než soupeř a vyhrála tuto část 3:1. V druhé části hry se prosadili jednou brankou hráči HC RT TORAXU a vedli tak již 4:1. Ani třetí část nepřinesla dramatickou změnu. Domácí sice tuto část zvítězili 3:2, celkově ale zvítězili hráči HC RT TORAX 6:4.

I v dalším kole v pátek 22. října byli porubští hostujícím týmem, tentokráte proti domácí Kopřivnici. Toto utkání se porubskému týmu velmi vydařilo. Kopřivnici doslova převálcoval vysoko 20:3.

I poslední říjnové utkání odehrála devátá třída na ledě soupeře. V neděli 31. října vycestovali porubští hráči k utkání za nejvzdálenějším soupeřem v soutěži, a to do Olomouce. Skóre v tomto utkání sice otevřeli v 5. minutě domácí Kohouti, ale celkově tuto část vyhráli porubští hráči těsně 2:1. Druhá část skončila smírně 1:1 a do poslední dvacetiminutovky tak HC RT TORAX vstupoval s těsným vedením 2:1. Třetí část se nesla v duchu pozorné defenzivy obou mužstev, skóre se díky tomu nijak nezměnilo a HC RT TORAX zvítězil celkově 3:2.

Osmá třída se v sobotu 2. října utkala ve Werk Areně proti domácímu Třinci. První i druhá třetina přinesla vyrovnané utkání s těsným vedením domácích. První část skončila dílčím výsledkem 1:0, druhá část 2:0. Nejvíce branek padlo v poslední části hry. Domácí jich vstřelili celkově 5, porubský tým dokázal vstřelit pouze jednu čestnou branku a v tomto utkání tak prohrál 8:1.

Hořkost prohry si ale svěřenci Petra Trojana spravili hned v následujícím kole na domácí půdě proti AZ Havířov. V první třetině nasázeli 4 branky, v druhé části dalších 5, přičemž soupeř skóroval pouze jedenkrát. Průběžné skóre tak bylo vysoko 9:2. V poslední části již tolik branek diváci neviděli. Každý tým skóroval pouze jednou a celkově tak tým HC RT TORAX zvítězil 10:2.

8. kolo proběhlo na ledě haly Polárka ve Frýdku-Místku. Domácí Rysi přehráli tým HC RT TORAX v první i druhé třetině shodně 2:0. V poslední části se již hra vyrovnala. Tým z Frýdku-Místku i Poruby skóroval 3krát a po remíze 3:3 v této části hry zvítězili Rysi z Frýdku-Místku celkově 7:3.

I na tuto prohru tým Petra Trojana rychle navázal vítězstvím. V neděli 17. října přivítali porubští hráči v TORAX ARENĚ soupeře z Kopřivnice. Dva góly z první třetiny a dva góly z druhé třetiny poslaly domácí tým do průběžného vedení 4:0. V poslední části hry vstřelili porubští hráči dalších 5 branek. Tým Kopřivnice překonal domácího gólmana 3krát. Celkově Poruba zvítězila vysoko 9:3.

V sobotu 30. října odehráli porubští na domácím ledě utkání 11. kola proti Orlové. Bezbranková úvodní třetina, těsné vedení 1:0 porubského týmu po druhé části utkání dávalo tušit dramatické rozuzlení v poslední části hry. To se ale naštěstí nekonalo. Hráči Poruby se v této části hry rozstříleli a soupeři uštědřili postupně další 4 branky. Celkově tak HC RT TORAX zvítězil nad Orlovou 5:0.

Hned následující den odehráli 12. kolo hráči osmé třídy na ledě Vlků z Českého Těšína. Hned v 1. minutě se porubští hráči ujali vedení brankou Huga Kolebáče. Celkově ale první třetina dopadla ve prospěch těsného vedení domácích 3:2. Zbylých 40 minut ovládli hru hráči Petra Trojana. Ve druhé dvacetiminutovce zvítězili 2:0 a v poslední 3:0. Těmito 5 brankami obrátili výsledek utkání na celkových 7:3 pro HC RT TORAX.