Žákovské okénko: Říjnové zápasy mladších žáků

Romana Opatová, 19.11.2021
V říjnu pokračovaly soutěže mladších žáků dohromady 11 dílčími zápasy. Hráči 7. třídy ve skupině „Mladší žáci C“ odehráli pět utkání, jejich mladší spoluhráči 6. třídy ve skupině „Mladší žáci D“ zvládli odehrát šest utkání.

5. a 6. kolo skupiny C bylo z důvodu probíhající karantény porubského týmu odloženo až na polovinu října. První zápas měsíce se tak odehrál až 16. října v TORAX ARENĚ proti Rysům z Frýdku-Místku. V první třetině se dokázal prosadit pouze hostující tým, který v 19. minutě vstřelil jedinou branku této části hry a vedl tak těsně 1:0. Druhá část utkání skončila nerozhodně 1:1 a hráči HC RT TORAX měli na otočení utkání poslední dvacetiminutovku. Do této části hry vstoupili mnohem aktivněji než do předešlých částí a postupně se třemi brankami ujali průběžného vedení 4:2. V 57. minutě soupeř dokázal dotáhnout skóre na rozdíl jedné branky, ale porubští hráči si již vedení vzít nenechali. Poruba zvítězila 4:3.

Hned následující den v neděli 17. října vycestovali hráči k dalšímu utkání do Opavy. V tomto utkání porubští hráči měli herně nad soupeřem tzv. „na vrch“. Za první dvě třetiny se postupně ujali vedení 5:0. Až třetí část hry byla z pohledu skóre vyrovnaná, skončila 2:2 a celkově tak svěřeni Květoslava Foltýna zvítězili 7:2 a za víkend si do celkové tabulky připsali 4 body.

Utkání 10. kola se odehrálo v pátek 22. října na ledě HC Kopřivnice. První třetina dopadla těsně ve prospěch porubského týmu 2:1. Největší příděl branek viděli diváci v 2. třetině, a to celkem 6. Poruba tuto část vyhrála 4:2 a poslední třetinu zahajovala s tří brankovým vedením. V této části již kopřivnický tým neskóroval, porubský přidal další 3 branky a zvítězil celkově 9:3.

Na státní svátek 28. října přivítali žáci 7. třídy v odloženém utkání 5. kola Oceláře z Třince. V prvních 30 minutách utkání na svého soupeře bohužel herně nestačili. První třetina utkání skončila ve prospěch Třince 3:0 a k 30. minutě to bylo již 5:0. Až od tohoto okamžiku se hra srovnala. V konečném výsledku ale zvítězil soupeř 7:3.

Poslední říjnové utkání se odehrálo na ledě nejvzdálenějšího soupeře, tedy na ledě HC Olomouc. V tomto utkání hráči Poruby se soupeřem bohužel nedrželi krok ani v herních dovednostech ani vstřelenými brankami. Tým soupeře na ledě kraloval po celých 60 minut a celkově zvítězil vysoko 11:2.

Hráči 6. třídy první říjnový zápas odehráli na ledě Třince. Po celých 60 minut byl domácí tým aktivnější, i střelecky mnohem úspěšnější, po třetinách 5:2, 6:1, 5:0 zvítězil celkově vysoko 16:3.

Další víkend v sobotu 9. října odehráli svěřenci Jakuba Voznici domácí utkání 7. kola proti týmu z Havířova. Na neúspěch předešlého kola zapomněli a v tomto utkání byli úspěšnější než hostující tým. Prvních 20 minut vyhráli těsně 4:3, a jak se ukázalo, tak toto jednobrankové vedení vydrželo po zbytek herní doby. Druhá třetina skončila smírně 2:2, poslední část 1:1. HC RT TORAX zvítězil nad AZ Havířov těsně 7:6.

Hala Polárka s domácím týmem Frýdku-Místku přivítala porubský tým v rámci 8. kola. Do utkání vstoupili žáci HC RT TORAXU aktivněji a v prvních deseti minutách již vedli 2:0. Následně se začali brankami prosazovat i domácí, každopádně třetina skončila těsně 3:2 pro Porubu. V druhé třetině naopak zvítězili domácí rozdílem jedné branky a utkání bylo v tomto mezičase nerozhodně 4:4. Nerozhodný výsledek vydržel i v poslední třetině. V této části každý tým vstřelil po jedné brance a celkově tak utkání skončilo smírně 5:5.

9. kolo bylo rozehráno hned následující den v neděli 17. října se soupeřem z Kopřivnice. 6 branek padlo v prvních 20 minutách a z toho hned 5 do branky hostujícího týmu. Tým Poruby tak vedl 5:1, v další třetině přidal další 2 branky a průběžné vedení bylo 7:1. Nejvíce branek padlo v posledních 20 minutách, celkem 8. Domácí porubský tým přidal 5 branek, Kopřivnice se dokázala prosadit 3krát. Celkově utkání skončilo vysoko 12:4 pro Porubu.

Střeleckou formu si žáci HC RT TORAXU udrželi i do následujícího utkání s Orlovou. A ještě ji dokázali trochu vylepšit. První třetina skončila vysoko 7:0, k 30. minutě již porubští vedli 10:0 a teprve v tomto čase skóroval i jedenkrát orlovský soupeř. Celkově skončila třetina 5:1. A v poslední třetině svěřenci Jakuba Voznici skórovali rovnou desetkrát. Soupeř přidal v této části 3 branky a celkově utkání skončilo vysoko 22:4.

Poslední říjnové utkání se odehrálo v neděli 31. října v Českém Těšíně. Jako by se hráči den předem zcela vystříleli. Svou střeleckou mušku museli proti soupeři hledat, ale to se jim podařilo až od druhé třetiny. První část prohrál porubský tým 5:0. V druhé třetině HC RT TORAX zvítězil 2:1 a zápas rozhodně nevzdával. Třetí část zvítězil 4:1, to ale k vítězství ani remíze nestačilo. Český Těšín v tomto utkání zvítězil těsně 7:6.