Žákovské okénko: Porubští žáci zaváleli! Za první víkend nasázeli soupeřům celkem 33 branek

Kateřina Procházková, 13.09.2017
Vážení čtenáři, léto je již pomalu za námi, což počasí dalo ihned s prvním zářijovým dnem najevo. Ale my, milovníci hokeje, můžeme konečně opět navléci teplé oblečení, čepice, palčáky a šály a vydat se na zimní stadion. Jelikož tato kategorie hráčů hraje převážně na té chladnější porubské hale, bude to zapotřebí daleko dříve, než teploty klesnou k bodu mrazu i venku. Řeč je samozřejmě o mladých porubských nadějích z řad žáků, kteří již odstartovali novou sezónu 2017/18 o víkendu 9. a 10. září. Zahrály si všechny třídy a až na dvě prohry nejmladších žáků se celkově porubským nadějím dařilo. Pojďme se tedy za tímto víkendem ohlédnout.

V sobotu odehrály svá první utkání hned tři třídy. Konkrétně se jednalo o žáky páté, šesté a osmé třídy. Páťáci se pod vedením nového trenéra, olympijského vítěze z Nagana, Davida Moravce vydali do nedalekého Frýdku-Místku do haly Polárka. Domácí mužstvo bylo sice v početní převaze, ale ostravský celek bojoval do poslední minuty. Hostům se totiž podařilo během dvou minut stáhnout gólový náskok Frýdku-Místku ze skóre 7:3 na 7:6 a to vše proběhlo v úplném závěru třetí třetiny. Zbývající dvě minuty utkání ovšem byly bezgólové a z velice těsného vítězství se tak radovali právě domácí. Dvě branky na svých kontech mají Vojtěch Foltýn a Dominik Dragon, po jedné pak Tobiáš Kubatík a Václav Závišek.

Šestá a osmá třída, tedy svěřenci trenéra Romana Mrázka, zůstaly v sobotu na vlastní půdě, kde přivítali soupeře Metropolia Silesia. Jako první začínala šestka. Polský výběr se ovšem nedopravil do Ostravy včas a zahájení utkání, které mělo začít v RT TORAX ARENĚ v 11:30, prošvihl. Sudí tedy nastavili hodinovou čekací dobu, kterou nebylo nutné využít a utkání začalo se zpožděním jen o 35 minut. Vzhledem k okolnostem byl ale zápas přesunut do Kooperativa Arény. A ačkoliv polský celek přijel s početní převahou (19 hráčů v poli ku 13 hráčům Poruby, pozn. redakce), nepodařilo se mu zvítězit.
Domácí mužstvo dalo Slezanům pořádně zabrat, zřejmě i za ten pozdní příchod, a zvítězilo 6:4. Tuto prohru nerozdýchal po skončení utkání jeden z hostujících hráčů a při podávání si rukou udeřil jednoho z Porubských. Za tento počin obdržel pozápasový pětiminutový trest s osobním trestem do konce utkání za hrubost. Autory domácích branek byli Tobiáš Papaj, Ondřej Jeřábek, René Schrom, Matyáš Veselý a dvakrát skóroval Patrik Šenkyřík.

Pod taktovkou trenéra Mrázka se činili také hráči osmé třídy. Nejvíce branek nasázeli Porubští ihned v první třetině. Již v páté minutě utkání otevřel skóre Ondřej Becher, který svůj další gól vstřelil o dalších šest minut později. Slezané si bránu neuhlídali a jedenáct vteřin po Becherově druhé střele skóroval Daniel Skála. Hosté bohužel ani na jednu z obdržených branek nedokázali odpovědět a Poruba ještě do konce první třetiny přidala další dvě a to z holí Maxima Vehovského, který vstřelil gól i v další třetině, a Ilji Kovalčíka. Ve druhé části pálil do polské brány také Matěj Kaleta a ve třetí třetině přidal poslední dva kousky Kryštof Borkovec.
Kdo tedy počítal porubské góly, jistě se se mnou dostal na číslo 9. Ovšem Slezané v poslední třetině přece jen dokázali domácího gólmana alespoň jednou střelou udolat, ale to jim k vítězství samozřejmě nestačilo a z Ostravy tak odjeli s velmi vysokou porážkou 1:9.

V nedělních utkáních se na domácím ledě proti Českému Těšínu postavili páťáci a sedmáci. Jako první na led vyrazilo mladší družstvo, které se pokusilo napravit si reputaci z předešlého dne. Porubští hoši se snažili svého soupeře dotahovat, ale opět přišla porážka. Z pěti nabídnutých přesilovek se domácímu celku podařilo využít alespoň jednu. Budiž útěchou, že soupeř nevyužil ani jedno ze tří porubských oslabení. Těšínští nakonec zvítězili 5:3. Autory tří domácích gólů byli Dominik Dragon, Lukáš Neuwirt a Kateřina Pěnčíková.

Sedmá třída, kterou také jako páťáky trénuje David Moravec, své mladší kolegy řádně pomstila. V první třetině dostaly obě hráčské lavice tresty za příliš mnoho hráčů na ledě, ovšem ani na jedné straně nebyla tato chyba potrestána gólem. Zpočátku to navíc vypadalo, že bude zápas vyrovnaný, jelikož první branky padly až téměř v samém závěru první třetiny. O dva porubské góly se postarali Jan Pustka a Jiří Maráček. V druhé části utkání navýšili skóre Ondřej Hlavica, Marek Popelka a Jakub Gajda. I Českému Těšínu se podařilo skórovat, ale byla to jeho jediná branka v tomto utkání.
Vteřinu před koncem druhé třetiny byl vyloučen Borkovec. Nebylo by to nic zvláštního, kdyby ale jeho spoluhráči po přestávce nevstřelili v těchto dvou minutách tři góly! V oslabení se prosadil Ondřej Krčmarský, Marek Popelka a Daniel Janeček. Výhru devátou brankou pak zpečetil Ondřej Krčmarský. Další Slezský tým tak z Poruby odjížděl s vysokou porážkou 9:1.